РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (2 серпня 2013) 

 • Готуй сани влітку…

  Народна мудрість завжди була доброю порадницею у житті. Думаю, варто до неї прислухатись й у наш час. А одна із її порад повчає - готуй сани з літа… Стосовно залізниці, її варто розуміти так: не відкладай підготовку до зими на останній місяць або й тиждень, адже сувора негода може настати й зненацька, як це було минулого року. Та у Жмеринській дирекції залізничних перевезень не очікують на чергові сюрпризи від природи, а заздалегідь готуються до холодної пори року. Ця робота, як і має бути на залізниці, розпочалась із видання наказу начальника дирекції, яким визначено усі завдання щодо підготовки до зими на лінійних станціях. Також створено спеціальну комісію, яка контролюватиме увесь цей процес. А після розпочалась робота з виконання визначених завдань за спеціальним планом-графіком.

  Зокрема, на лінійних станціях розпочато підготовку споруд - ремонт вікон, дверей, дахів - до експлуатації у осінньо-зимовий період нинішнього та наступного років. Проводиться також плановий ремонт котелень та пунктів опалення. А таких у підрозділах дирекції понад сотню. Із них 27 працюють з використанням природного газу, у 42 встановлено електричні котли. Однак ще значна частка лінійних станцій опалюється пічками чи котлами з використанням твердого палива. Тому, за програмою залізниці, нинішнього року передбачається встановити котли електроопалення на постах електро-централізації (далі - ЕЦ) та у головних будівлях ст. Наркевичі та Чорний Острів, а також на постах ЕЦ ст. Грузевичі та Гнівань. Уже виготовлено проектну документацію, за якою й буде здійснено переобладнання. Це дозволить заощадити чимало коштів та додасть зручностей працівникам залізниці й пасажирам.

  Окремим питанням щодо підготовки до зими у Жмеринській дирекції визначено відновлювальний поїзд. Цей підрозділ має бути готовим до виконання своїх специфічних завдань за будь-якої пори року цілодобово та будь-яких погодних умов. Однак зима вносить свої корективи й у його роботу. Тому у дирекції заздалегідь подбали, щоб залізничні рятівники не мали проблем при засніженні та великих морозах. Тут проведено обслуговування котлів електроопалювання, накопичено необхідні запаси дизельного пального та вугілля. А кран ЕДК-1000/2 відправлено на капітальний ремонт у вагонне депо ст. Тернопіль. Усе це дозволить взимку забезпечити безперебійний рух поїздів, щоправда, і нині безпека їх руху гарантується. Проводяться роботи з технічного обслуговування бульдозерів ДЕТ-250М та аварійно-відновного гідравлічного обладнання. Тож рятувальники-відновлювальники завжди готові прийти на допомогу тим, хто її потребуватиме.

  Дбають у дирекції не лише про власне господарство, а й про під’їзні колії підприємств, що користуються послугами залізниці. А таких на території дирекції 276. Та кожну із них уже обстежено. За виявленими недоліками розроблено плани-графіки спільних комплексних заходів, спрямованих на підготовку під’їзних колій промислових підприємств, елеваторів, хлібоприймальних пунктів до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 рр. Проводиться підготовка до зими й транспортно-складського господарства дирекції. Лише у червні виконано ремонтні роботи автомобілів на загальну суму 12,6 тис. грн.

  Та чи не головною турботою керівництва Жмеринської дирекції є турбота й про людей. На сьогодні тут 47 першозимників. Усі вони закріплені за досвідченими кваліфікованими працівниками. Які опікуватимуться ними від нині до завершення холодів наступного року. А для них та й усіх працівників дирекції заготовлено зимовий спеціальний одяг: кожушки, теплі костюми «Гудок», «Зима», «Колійник», чоботи утеплені, шапки-вушанки та інший одяг, який має захистити залізничників від стужі.

  Минула зима показала, що ніякі глобальні потепління нам не загрожують. Навпаки - снігові замети та холод можуть стати перешкодами для роботи залізниці, тому у Жмеринській дирекції зробили висновок із минулого «уроку», який надала природа. Уже сьогодні подбали про інвентар для видалення снігу та льоду із залізничних платформ, територій станцій та забезпечили ним, хоч і не повністю, та головним інвентарем - лопатами, ломами, шкребками…

  Однак і ще один урок отримали залізничники із минулої негоди. Тут сформували команди для снігоборотьби не лише першої, а й другої та третьої черги. А для кожної із цих команд подбали про пункти обігріву та шляхи під’їзду до станцій, транспорт, який має їх доставити.

  Минула зима навчила: лопатами та мітлами водночас не прибереш усю територію. Тут потрібна й технічна допомога. Тому направлено лист до відповідної служби щодо придбання малогабаритної снігоприбиральної техніки роторного типу в кількості 10 одиниць. Вони потрібні для очищення територій станцій Могилів-Подільський, Кам’янець-Подільський, Калинівка, Деражня, Гнівань, Хмільник, Волочиськ, Гречани, Ярмолинці та власне території ДН-3. Це значно заощадить кошти та створить комфортніші умови для пасажирів. А головне - людська праця стане легшою: роторні машини значно продуктивніші за звичайну лопату. Чи не так?!

  Та варто зазначити, що виконання усіх цих робіт значно уповільнюється через незадовільне фінансування. Однак, щоб зима не застала зненацька, до неї варто готуватись заздалегідь. Не дарма ж народна мудрість повчає: готуй сани влітку.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05