РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (2 серпня 2013) 

 • Дяка за труди і зусилля

  Що є цікавого у житіях святих, зокрема житії рівноапостольного князя Володимира? У наш незбагнений час переконуєшся у тому, що саме він є складною історичною постаттю. Чим можуть зацікавити історичні першоджерела нас, сучасників? Адже в його особі можемо бачити сьогодні, як у дзеркалі, себе. Через складність нашого характеру, мінливість поведінки, з особистісними підйомами та падіннями. Як неодноразово наголошував у розмові зі мною протоієрей Володимир РОМАЩЕНКО (у минулому - електромеханік засобів сигналізації, централізації та зв'язку Фастівської дистанції сигналізації та зв'язку), християнська віра дозволила князю Володимиру із грішного та буйного язичника стати людиною побожною.
  - Його навернення до Христа було справжнім та глибоким, перетворення його характеру і розрив із гріхом дивували багатьох його сучасників. Як володар величезної Русі, князь Володимир турбувався за навернення до віри в Бога свого народу.

  І все ж. З християнської віри бере початок наша вітчизняна культура.

  Здавалося б, 1025 років - відстань грандіозного історичного масштабу. Проте, судячи із тематики міжнародної наукової конференції «Володимир Святий і хрещення Русі», що пройшла 26 - 27 липня п.р. у Дипломатичній академії Міністерства іноземних справ України, комплекс питань, які обговорювалися провідними істориками з Росії, Білорусі, Польщі та України, дозволяє стверджувати: Володимир Святославович не тільки вивів Київську Русь у візантійську співдружність православних народів. Але, власне кажучи, на тисячоріччя визначив її цивілізований шлях розвитку. Разом із християнством на Русь прийшли: писемність, література, церковна архітектура, мистецтво, законодавство.

  Як засвідчують провідні вчені, - доктор історичних наук, директор Інституту археології Національної академії наук України Петро ТОЛОЧКО, дійсний член Національної академії наук України, письменник Борис ОЛІЙНИК та інші - у 2015 р. виконується 1000 років від дня кончини Святого князя Володимира. Учасники конференції звернулися до урядів України, Росії, Білорусі із пропозицією гідно відзначити цю подію - науковими конференціями, музеєфікацією фундаментів Десятинної церкви, виданням літератури, присвяченої цьому великому державному діячеві, а також створенням широкоформатного художнього фільму.

  Зустріч Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на київському вокзалі, 27 липня п.р. відбувалась при чималому зібранні люду. Глава Російської Православної Церкви прибув на спеціальному літерному поїзді, який привели два російських електровози серії ЭП 10. Одночасно прибули і представники помісних церков. З вагона-храму на залізничних колесах, що був у складі означеного поїзда, було винесено хрест Андрія Первозванного, який вперше привезено до Києва. Під час молебню, що відбувся на першому пероні столичного вокзалу, святі отці дякували зокрема і залізничникам за труди і зусилля під час їхньої подорожі сталевою магістраллю.

  Далі - події наступних днів перебування представництва Московського патріархату та помісних церков. Святійший Патріарх, правлячи молебень на Володимирській гірці, сказав пам’ятні слова про те, що «навіть тоді, коли люди сумнівалися, навіть коли багато хто заперечував саме буття Бога, тема пошуку Бога - богошукання, внутрішньої інтелектуальної й духовної боротьби - була в центрі й філософської думки, і художньої літератури, і народного духовного пошуку. Ми знаємо, що величезні сили діяли з метою, щоб зруйнувати цю духовну домінанту народів наших, але не вийшло. І сьогодні ми святкуємо не лише 1025-річчя нашої історії, що розпочалось із хрещення в Дніпрі, але по-особливому відзначаємо 25 років, які пройшли від дня святкування 1000-річчя Хрещення Русі. Це роки другого хрещення Русі, це роки перетворення життя наших народів і нашої Церкви - тієї самої Руської Православної Церкви, що як матір й оберігала обрану князем Володимиром духовну ціннісну домінанту буття. Таким чином, це духовна єдність всіх тих, хто називав і називає себе послідовниками святого князя Володимира.

  … Предстоятель Російської Православної Церкви висловив подяку предстоятелеві Української Православної Церкви Блаженнійшому владиці митрополитові Володимиру за його мужнє й мудре служіння Церкві Христовій на землі українській. Ми зберігаємо єдність нашої Помісної Російської Православної Церкви - тієї самої Церкви, що вийшла з Київської купелі хрещення й підтримується преподобними пращурами, чиї мощі зберігаються тут, у Києво-Печерській лаврі. Тієї Церкви, славу якої передбачив Святий апостол Андрій, мандруючи київськими пагорбами.

  Нагадаємо: у 2000 р. було прийнято соціальну концепцію Української Православної Церкви, що спрямована на служіння людині, особливо в наш час глобальних історичних подій та змін. Керівництво, Дорпрофсож та колектив Південно-Західної залізниці завжди підтримували доктринальну основу цієї концепції, яка є уявленням про природу Церкви та її історичну місію. Адже Церква за своєю суттю прагне формувати у віруючих правильне відношення до тих чи інших феноменів сучасного життя. Мета: щоб кожен, спираючись на позицію Церкви, міг би робити правильний вибір у будь-якій ситуації, пам’ятаючи при цьому про основну ціль нашого життя.

  «Людина, в якої є віра в Спасителя й у порятунок, здатна з терпінням, з надією переносити те, що деякі винести не можуть, тому що віруюча людина бачить перед собою вічні, а не тимчасові перспективи», стверджує у своїх зверненнях до пастви у журналі «Фома» Святійший Патріарх Московський і всієї Русі.

  «Людина стає іншою, змінюється система її цінностей. Людина знаходить справжню мету й справжню радість у своєму житті. Те, що раніше здавалося важливим, заради чого людина була готова на все, навіть на злочин, стає чимось нікчемним і непотрібним.

  Бог створив людину для нескінченної радості й блаженства. Треба пам’ятати про це», нагадав Святійший Патріарх Московський і всієї Русі під час візиту до Києва.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05