РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання



 • Перелік випусків » № 28 (19 липня 2013) 

 • Унікальні ретро-літаки на українській землі

  На початку липня у Києві в Державному музеї авіації відбувся фестиваль історичних ретро-літаків, для участі у якому з Великобританії прибули літаки часів Першої світової війни. За штурвалами - представники британського клубу любителів ретро-авіації «Air Squadron» на чолі з членом королевської сім’ї Принцем Майклом Кентським. Його діяльність вже довгі роки присвячена популяризації авіації та укріпленню дружби між країнами шляхом далеких перельотів та пілотажу.

  Ознайомитися із гвинто-крилими машинами Як-3, Як-11, Р-51D Mustang, DH-82 Tiger Moth, Piper Super Cub, Robin DR-100 и DH-84 Dragon та іншими, нам, журналістам, випало у перший же день. Глянули навкруги - метушня. Адже цією ж можливістю, не дивлячись на спекотний сонячний день, скористалися майже тисяча відвідувачів. Серед останніх й пристрасні любителі авіації, і просто зацікавлені особи, як кажуть: від малого до великого.

  Роздивляючись ретро-літаки, мене своєю красою та величчю вразив Beechcraft Baron BE58. Як згодом з’ясувала, це літак його королівської високості, на якому він прибув в Україну другим пілотом. Сказати відверто, була б в мене можливість піднятися у небо на цьому красені у якості пасажира, неодмінно б нею скористалася. І щоб пілотував сам Принц Майкл Кентський. Але це лише мрія. І треба повертатися «на землю».

  І тут дізнаюся багато цікавої та корисної інформації від організатора фестивалю Валерія РОМАНЕНКА.

  - Делегація клубу «Air Squadron» здійснила переліт з Великобританії в Україну на 27 літаках різних типів (прибули лише 24), серед яких 12 - історичні літаки, побудовані у 30-х - 40-х роках. Саме на таких воювали у Другій світовій, а тепер ці екземпляри вже - «ретро» і перебувають у приватних колекціях. «Air Squadron» - це унікальний закритий клуб, проте люди в ньому унікальні, - наголошує Валерій Дмитрович. І налічує він лише 100 членів (представники багатьох професій - лікарі, юристи, військові тощо). До речі, входять до нього лише видатні заможні люди, є і жінки. І, що важливо, кожен член клубу повинен мати власний літак та сам пілотувати. А прибули пілоти в Україну, аби разом з іншими учасниками фестивалю, віддати данину пам’яті учасникам Кримської війни та Балаклавської битви. Британська сторона окрім того, що привезла літаки, ще розробила повітряну хореографію, шоу - імітацію повітряного бою, що згодом відбувся у Криму як у повітрі, так і на землі. До речі, члени клубу щороку приїздять на роковини воєнних дій до Криму. А ще ми приємно вражені такою кількістю гостей, - каже Валерій Романенко. - Якщо відверто - стільки відвідувачів не очікували.


  Під час фестивалю ретро-літаків.


  Софійка у польоті.

  Не очікували отримати стільки приємних вражень і самі відвідувачі. Дивлячись, скільки радості й зацікавленості у наймолодших гостей фестивалю викликають літаки, підходжу до двох сестричок, яки прийшли помилуватися красенями разом з мамою. На моє питання: «А чим саме дівчат притягують до себе літаки?» відповіла старша (6 років 6 місяців) Софійка.

  - Я кожного дня бачу літаки у вікно своєї кімнати і заздрю тим людям, які знаходяться всередині. Я дуже-дуже хочу полетіти хоч куди разом зі своїми батьками та сестричкою і вже збираю гроші на квитки, - з іскоркою в оченятах розповідає школярка. А ще мені подобається, що тут можна доторкнутись до приладів, а у великих літаках і полазити.


  Леонід ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ.

  Поспілкувавшись з молодшим поколінням, прямую далі. І тут мою увагу привернув чоловік літнього віку, лацкан піджака якого весь усіяний значками. Знайомлюся - Леонід Добровольський (74 роки). В минулому - будівельник, а сьогодні - великий шанувальник літаків, і не тільки...

  - Музей зацікавив мене своєю святковістю, та й таких незвичних літаків не бачив давно ще й так близько. Взагалі, таку кількість літаків побачити одразу доводиться не часто. У мене дуже велика любов до польотів, - каже пан Добровольський. - Я літаю у думках, літаю уві сні. Польоти - це моє життя. З дитинства я літав лише на кукурузнику. Та це так захопило мене, що я почав збирати колекцію значків. Ви можете самі побачити - дивіться - 1912 р., 1913 р. і далі до 1917 р., тут є і воєнних років, і космічні. І цей запал в мене прогресує. Я колекціоную не лише значки, маю велику колекцію фотоапаратів, фото-знімків (понад 100). Зараз вивчаю англійську мову, науку бджоляра, багато малюю на різну тематику. Ви здивовані, - запитує у мене? - Ви на роки не дивіться, я почуваюся на 28 років, і ще багато чого планую встигнути. Людські домисли я постійно направляю на здійснення мрій, а їх у мене вдосталь - зробити власну фотовиставку у Франції та Японії, побувати на Тібеті, не відмовлюся і від перельоту…


  Ретро-літаки пробули у Києві всього три дні, за цей час кілька разів піднімалися у небо та пролітали над Дніпром. А потім - на Крим та Вінницю.

  Тетяна ШЕМЧУК, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05