РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 27 (12 липня 2013) 

 • Підступна хвороба сильної статі

  З’явившись на роботу з високою температурою, колега з редакції налякав того дня багатьох. Ясна річ, людина поважного віку звернулася до лікаря. Через скарги про біль унизу живота його спрямували на ультразвукове дослідження. Як виявилося, нагадав про себе застарілий простатит. Медикаментозне лікування не мало сенсу застосовувати. Тепер вже й аденома простати «диктувала» власні правила. Через хірургічне втручання мав пролежати на лікарняному ліжку певний час. Одужав, працює.

  Як пом’якшити перебіг підступної хвороби сильної статі? Із запитаннями щодо профілактики захворювань ми звернулися до лікаря-уролога Дорожньої лікарні №2 ст. Київ-Пасажирський Миколи ЛИТВИНОВА.

  - Миколо Борисовичу, уявімо таку ситуацію: чоловік ледь старший за 55 років, який веде активний спосіб життя, починає поступово перейматися з приводу того, що часто виходить до туалету, відчуває дискомфорт, а згодом біль у сечовому міхурі. Як наслідок, прислуховуючись до телереклами, починає приймати препарати, що нав’язуються з ТВ-екрана і навіть вдягає «чудодійні» труси. Чи не помиляється у цьому разі така людина?

  - Так, помиляється. За визначеними симптомами говоримо про загострення хронічного простатиту. Нагадаю, що передміхурова залоза в силу свого анатомічного розташування є доволі уразливим органом. Природою її розташовано в центрі чоловічого тазу, анатомічно вона охоплює шийку сечового міхура і верхній відділ уретри. Її функції тісно пов’язані з роботою чоловічих репродуктивних органів - насінних бульбашок та сім’я вивідних протоків. Отже, цілком зрозуміло, що простата бере участь у важливих статевих моментах сексуального життя чоловіка. І тому у разі виникнення проблем, про які ви сказали, варто звертатися не до реклами, а до лікаря.

  Простатит - одне з найпоширеніших сьогодні урологічних захворювань. Запалення передміхурової залози часто має бактеріальне походження і носить характер гострого або хронічного захворювання. Найчастіше хвороба розвивається повільними темпами, не завдаючи великих турбот людині. Висока температура до 38 - 39•С, гострі болі під час сечовипускання, як було у вашого колеги, - то, так би мовити, гостра стадія. А до того - загальне самопочуття чоловіка страждає, він стає дратівливим, заклопотаним. Такий стан триває досить довго, адже хворий, сподіваючись на відновлювальні резерви свого організму і на власні сили, знання, ту ж рекламу пігулок і предметів туалету, не квапиться звернутися до лікаря. Гострий простатит - це лише початок. Небезпека хронічного простатиту призводить до низки неприємних захворювань. Найбільш часті ускладнення простатиту - сексуальні розлади статевої функції чоловіка. І, зокрема, порушення потенції, яке виникає у 80% випадків хронічного простатиту. Тому зволікати із зверненням за консультацією до лікаря не варто.

  - Які причини, що призводять до виникнення цієї хвороби?

  - Їх можна умовно розділити на дві великі групи: зовнішні (патогенна мікрофлора, негативні екологічні та кліматичні чинники) і внутрішні - це ті, що викликані способом життя людини. А тепер трохи докладніше. Малорухливий спосіб життя («сидяча» професія), переохолодження, травми промежини, часті закрепи, мала або надмірна сексуальна активність, хронічні хвороби судин (часто атеросклероз судин малого таза). Всього і не перелічити.

  Другою за важливістю причиною виникнення простатиту є імунодефіцит, який створює передумови для приєднання та розвитку інфекції в статевих органах чоловіка. Причин зниження роботи імунної системи багато. Назвемо деякі з них: хронічні стреси, шкідливі звички (зловживання алкоголем, куріння), перевтома. А ще додамо неправильне харчування (велика кількість жирної, борошняної і рафінованої їжі), порушення обміну речовин в організмі, перенесені венеричні або урологічні захворювання (уретрит, гонорея...), хронічні хвороби (тонзиліти, бронхіти...). Тому в першу чергу необхідно розібратися, що запустило механізм виникнення захворювання, і прибрати ці причини. Перебіг простатиту рідко буває стабільним. Він деколи загострюється і нерідко ускладнюється, а то набуває приховану форму. Навіть якщо досягнуто тривалої ремісії, не варто нехтувати періодичними обстеженнями у лікаря.

  - Ще одна неприємна хвороба - аденома. Як боротися із нею?

  - Аденома - це доброякісний наріст усередині простати, що з’являється з віком практично в половини чоловіків у віці понад 55 - 60 років і в багатьох випадках поступово перекриває сечовипускання. Попередити появу аденоми якою-небудь профілактикою, на жаль, не можна. Адже ця недуга - результат змін у системі обміну речовин, які відбуваються одночасно зі старінням організму. Як правило, розвиток аденоми пов’язаний зі зниженням рівня чоловічого полового гормону - тестостерону. Із чим рано або пізно доводиться зіштовхнутися будь-якому чоловікові.

  Більше того, визначити самостійно аденому людина теж навряд чи зможе, особливо на ранніх стадіях. Для цього потрібна ретельна високопрофесійна діагностика й регулярні профілактичні огляди в уролога після 45 років. Звичайно, у багатьох захворювання протікає досить в’яло. Аденоматозна тканина роками може не давати про себе знати. І, відповідно, не потрібно ніякого втручання в роботу організму.

  - Миколо Борисовичу, якими є сучасні методи лікування простатиту та його ускладнень.

  - На початку лікування захворювання необхідно створити сприятливий фон, який потрібно організму хворого для одужання. Він буде складатися з правильного способу статевого життя, харчування, розумного чергування праці та відпочинку, а також інших заходів, що впливають на причини захворювання.

  Лікування гострого простатиту не представляє великої проблеми для сучасних лікарів. Як правило, застосовуються антибіотики, які підібрані з урахуванням чутливості патогенної мікрофлори, нестероїдні протизапальні препарати, імунні стимулятори, ферменти, вітаміни, препарати, що покращують циркуляцію крові.

  Використовуються також різноманітні фізіотерапевтичні методи лікування.

  Повного лікування простатиту вдається досягти в поодиноких випадках, найчастіше захворювання все-таки переходить у хронічну форму. І основне завдання лікаря - домогтися більш тривалої ремісії захворювання. Простатит лікується комплексно, при цьому кожному пацієнтові лікар підбирає індивідуальну схему. Головне - лікування слід починати якомога раніше, суворо дотримуючись рекомендації фахівців.

  До речі, щоб вилікувати хронічний простатит, потрібно рік - півтора. На першому етапі варто зняти загострення хронічного процесу. Ефект настає тоді, коли зникає дискомфорт, про який ми говорили на початку нашої розмови. Далі - два або й три реабілітаційних курси, щоб зняти джерело запалення. Лікуючись ще протягом трьох - чотирьох місяців, варто попередити можливі загострення. І тоді лікар має щиросердно поздоровити пацієнта з його одужанням.

  - Якими є перспективи впровадження малоінвазійних (мало травмуючих) урологічних втручань? Розкажіть, будь ласка, про «зелений лазер».

  - Ця технологія з’явилася в США всього кілька років тому. Суть її полягає в тому, що лазерне випромінювання з довжиною хвилі 532 нм (нанометри - одна міліардна частина метра), що проходить через спеціальні кристали калій-титинал-фосфата й у такий спосіб здобуває зелене світіння, використовується для руйнування пухлини шляхом її випару шар за шаром. По-науковому це називається безконтактна фотоселективна вапоризація.

  Процес же насправді досить простий для розуміння звичайної людини. Лазер випускає промінь зеленого кольору, що безконтактно проходить через шкірний покрив (глибина фізичного проникнення - не більше 1 мм) і тканини органів, а потім поглинається тільки тканинами простати. Тепло, що виділяється в результаті поглинання випромінювання, змушує скипати воду, що втримується в пухлині. І наріст у буквальному значенні випаровується. Під зоною випарювання через високу температуру судини відразу тромбуються, тобто кровотечі вдається уникнути. Єдиним істотним недоліком є більш тривала в порівнянні зі звичайним хірургічним втручанням операція. Однак цей шлях виправданий - адже робота проводиться ювелірна, найточніша, ніж звичайним скальпелем. Хоча будь-яка робота хірурга вимагає ретельного підходу й високого рівня професіоналізму. Оскільки під час операції лазером застосовується місцевий наркоз, то пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту. А процес реабілітації проходить швидко - усього через добу (порівняйте - до двох тижнів при хірургічній операції) уже можна сміливо ходити без катетера. Більше того, у багатьох випадках його установка після лазерної операції може й зовсім не знадобитися.

  - Дякую за консультацію, Миколо Борисовичу!

  Іван СОТНИКОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05