РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (5 липня 2013) 

 • Повернення в реальність разом із житомирськими акторами

  Житомирський музично-драматичний театр імені І. Кочерги займає одне з найважливіших місць у культурному житті області. Більше того, саме цей заклад можна назвати флагманом у неосяжному морі творчого життя Полісся.

  Як свідчать історичні довідки, Житомир має давні театральні традиції. У 1809 р. тут було побудоване перше стаціонарне приміщення театру. У 1858 р. було збудовано перший кам’яний театр в Україні, який і сьогодні є окрасою архітектури міста (тепер тут міститься обласна державна філармонія). Це будівля, зокрема, пам’ятає знаменитих акторів: М. Кропивницького, М. Заньковецьку, В. Комісаржевську, А. Оларіджа. Тут слухав Поліну Віардо видатний письменник Іван Тургенєв.

  Власне, Житомирський обласний український музично-драматичний театр було засновано 1944 р. З 1966 р. він міститься у новозбудованій функціональній будівлі на центральній площі Житомира.

  У репертуарі театру імені Івана Кочерги твори української класики - історична драма «Мазепа» Б. Лепкого (інсценізація В. Селезньова), музичні комедії «За двома зайцями» М. Старицького, «Фараони» О. Коломійця, «Сватання Стецька» Г. Квітки-Основ’яненка, український водевіль «Ковбаса, чарка та сварка» М. Старицького та М. Велисовського, режисер-постановник Г. Артеменко.

  Поруч з українською тематикою, в репертуарі є твори світової класики, а також сучасних вітчизняних і зарубіжних драматургів, серед яких: комедія І. Афанасьєва «Між небом і землею», саркастична драма Є. Шварца «Тінь», сучасна притча «Божі тварі» (за мотивами п’єси М. Ладо) у постановці Н. Тімошкіної, драма Т. Іващенко «Втеча з реальності» та притча «Забути Герострата» Г. Горіна у постановці починаючого режисера та актора театру П. Авраменка.

  Життя театру багатогранне і розвивається стрімко. Керівництво театру, директор закладу Наталія Ростова і художній керівник Наталія Тімошкіна намагаються будувати репертуарну політику таким чином, щоб охопити усі смакові глядацькі вимоги. Останніми роками репертуар театру поповнився новими яскравими виставами і концертними програмами. Так, колектив театру ім. І. Кочерги вперше звернувся до спадщини Івана Франка і представив глядачам психологічну драму «Украдене щастя». Художній керівник театру і режисер вистави Наталія Тімошкіна зазначає: «У цій постановці ми глибоко «копали» не стільки логіку дій, скільки логіку психологічні основи». Відтак глядачі побачили модерну виставу з максимальним наближенням до фольклору, що супроводжуються музикою у виконанні етногурту «ДахаБраха» та режисерів.

  Необхідно окремо виділити в репертуарі театру драму Т. Іващенко «Втеча з реальності». Крок до вирішення проблем суспільства. Враховуючи сучасну глобальну соціальну проблему наркоманії і СНІДу, молодь театру пішла на експеримент, який виявився більш ніж вдалим. За кілька років існування вистави було проведено масштабні акції проти наркоманії, які мали не тільки обласний, а й всеукраїнський і, навіть, міжнародний резонанс. А для житомирської молоді «Втеча з реальності» стала улюбленою виставою у репертуарі театру.

  Свою творчість житомирські митці дарують не тільки землякам, вони часто їздять на гастролі в інші міста України. В свою чергу служителі Мельпомени з інших театрів теж стають бажаними гостями для житомирських театралів. Відбувається своєрідний обмін творчими напрацюваннями, від якого передусім виграє, звичайно ж, глядач.

  Житомирський академічний музично-драматичний театр імені Івана Кочерги в лютому кілька днів дивував ужгородців власними виставами. Для гастролей до столиці Закарпаття вибрано три вистави: для найменших - «Муху-цокотуху», для дорослих - молодіжна драма «Втеча з реальності» та драма «Украдене щастя». Творчість житомирян сподобалася закарпатським глядачам, про що красномовно свідчили аншлаги на виставах. Цікаво про гастролі житомирян написав Сергій Федака у своєму блозі на «Закарпаття онлайн»: «Це колись життя у місті пожвавлювалося, коли до нього вступав драгунський полк. Зараз роль такого полку виконує заїжджа театральна трупа. Днями Ужгород відвідав Житомирський український академічний музично-драматичний театр ім. І. Кочерги. Жертв і руйнувань немає. Хоча як сказати. За багатьма статистичними показниками Закарпатська область найближча до Житомирської, особливо що стосується культурної інфраструктури. Правда, Житомиру набагато важче тримати обличчя, ніж Ужгороду чи Мукачеву, бо упродовж десятиліть (коли не століть) з нього все висмоктує сусідній Київ. Те, що поліщуки все-таки героїчно опираються такому «пилососу», викликає повагу. Принаймні, ці гастролі стали подією… Найсильнішою рисою даного театру є його музично-хореографічна складова. Театр музичний не тільки за назвою, а й за духом, за своєю натурою, за генетичним кодом. Інша особливість - ювенальність, молодіжність трупи. У принципі, віковий склад там збалансований, як і має бути, але акторський «підлісок» настільки кидається у вічі, що сцена перетворюється на подіум…»

  Отож все це є яскравим свідченням, що театр живе колоритним і насиченим життям, відроджуючи і популяризуючи театральне мистецтво, турбуючись про зацікавлення широкої глядацької аудиторії і виховання справжньої театральної еліти.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05