РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (5 липня 2013) 

 • За голлівудською посмішкою - до Хмільника

  Стоматологічний кабінет, який успішно працює у Медичному центрі реабілітації залізничників (далі - МЦРЗ), відомий далеко за межами України завдяки довголітній практиці, яку тут ведуть БОГОМОЛИ. Батько - стоматолог-ортопед вищої кваліфікаційної категорії Володимир Гаврилович. І його син Руслан. Молодий лікар-стоматолог-хірург, який у 2011 р. вперше у Хмільнику провів операцію із встановлення зубних імплантатів.


  Ті, хто гарантують голлівудську посмішку.

  Перед тим, як розповідати про творчий тандем лікарів та зубних техніків, які працюють пліч-о-пліч з Богомолами, варто звернутися до, так би мовити, першоджерел, щоб докладно розповісти не лише про їхні біографії. Цілком зрозуміло, що у даному разі і у батька, і в його сина є багато спільного з точки зору високого лікарського фаху.


  Лікарі-стоматологи Володимир та Руслан БОГОМОЛИ (у центрі), зубні техніки Ольга ЄРЬОМЕНКО, Володимир ЦЬОЛУХ
  та медична сестра Оксана БОНСЕВИЧ.

  «И НОВЫМИ ЗУБАМИ НАСЛАЖДАЮСЬ!»

  Трудову біографію Володимир Богомол розпочав, навчаючись в Охтирському технікумі механізації сільського господарства. Вибір майбутнього шляху, очевидно, підказав йому батько. Річ у тім, що Гаврило Богомол із Шенгеріївки, що у Заньковецькому районі на Полтавщині, до машин мав неабиякий хист - дизеліст районного радіовузла вмів дати ладу будь-якому механізмові. До цього привчав і сина. Сорок три роки тому вчорашній випускник технікуму Володимир Богомол став завідувачем майстернями колгоспу «Кролевецький» (Сумщина). Потім - служба у війську. Після демобілізації з армійських лав він твердо вирішує вчитися. І хоча на той час у Полтавському стоматологічному інституті конкурс був чималенький, В. Богомол, успішно склавши іспити, перейшов з рангу абітурієнтів до студентської когорти. П’ять студентських років - то не лише навчання, але й неабияка практика. Потім - дворічне удосконалення набутого досвіду в інтернатурі, що діяла при лікарні м. Могилева-Подільського.

  Загартований працею, службою у війську, навчанням у престижному медичному виші, отримавши досвід як лікар-початківець, рівно 35 років тому В. Богомол вперше переступив поріг стоматологічного кабінету у Хмільницькій стоматологічній поліклініці. Працював із великим бажанням. І вже незабаром у книзі відгуків про роботу поліклініки з’явився запис, що запам’ятався старшому Богомолові на все життя: «Дякую за посмішку, яку ви мені подарували. Радію через те, що «Теперь я радостно жую и улыбаюсь,

  И новыми зубами наслаждаюсь!

  Вы - мой спаситель, ангел, врач от Бога,

  Желаю Вам здоровья, денег много.

  Вас буду еще долго вспоминать -

  Ведь Вы все сделали, действительно, «на пять»…

  ТАК БУЛО, ТАК МАЄ БУТИ

  Особисто для мене подібні побажання на адресу стоматолога вповні виправдані. У будь-якій редакції. І мова тут ще й про те, що через 11 років Богомолові було присвоєно першу кваліфікаційну категорію. За що? Ну хоча б через те, що за цей період він розробив десяток раціоналізаторських пропозицій у сфері стоматології. Удосконалення складних операцій вартує чималих зусиль з боку лікаря, чи не так?!

  Добрі ортопеди-стоматологи всюди потрібні. У 1995 р. за запрошенням тогочасного головного лікаря Дорожньої клінічної лікарні №2 ст. Хмільник Наума ГОЛЬДЕНБЕРГА мого сьогоднішнього героя кадровики переводять до стоматологічного кабінету, де на той час лікувалися залізничники і члени їхніх сімей.

  - Так було, так і має бути, - ділиться думками нинішній директор - головний лікар МЦРЗ Віктор ПІКУШ. - Завдяки ініціативам і досвіду Володимира Гавриловича у 1995 році вперше у Хмільнику та на теренах нашого району було впроваджено методики протезування за використання металокерамічних протезів. На ті часи це неабияке досягнення у сфері стоматологічної ортопедії.

  Попереду у лікаря Володимира Богомола за заслуги перед багатотисячною когортою пацієнтів - визнання на залізничному транспорті. Одна з них - почесний залізничник України.

  - Володимире Гавриловичу, перебуваючи неодноразово у Медичному центрі реабілітації залізничників як кореспондент, чув від пацієнтів, з якими знайомився, збираючи інформацію для подальшої публікації про МЦРЗ у нашому виданні, що Вам по силах виготовлення металокерамічних протезів, художня реставрація зубів за використання фотополімерних матеріалів, шинування зубів при пародонтозі. У мене точна інформація?

  - ...Так. Між іншим, одночасно із шинуванням рухомих зубів керамічними стрічками забезпечуємо найкращий результат при лікуванні парадонтитів. Завдяки освоєнню процесу оновлення зубів, які пройшли ендодонтичне лікування, за допомогою вуглеволокнистих штифтів (виготовляємо на лінії точного лиття), ми відмовились від виготовлення паяних зубних протезів. У нас впроваджено прогресивну технологію виготовлення цільнолитих зубів.

  - Тепер пропоную розповісти про Ваших колег - зубних техніків.

  - Протезування - справа не з простих. Щільність прилягання каркаса незнімної та знімної частин, відповідність заданому кольору кераміки, гігієнічність, якість обробки й полірування протезів, раціональність вибору утримуючих елементів. Це далеко не повний перелік операцій, які вдаються на «відмінно» Ользі ЄРЬОМЕНКО та Володимиру ЦЬОЛУХУ. Цікавий факт: коли я вперше переступив поріг кабінету головного лікаря Наума Гольденберга, він запитав, чи маю серед колишніх колег відмінних зуботехніків? Трохи подумавши, я запропонував кандидатури Ольги Іванівни та Володимира Дмитровича. Із тих пір працюємо пліч-о-пліч. До речі, син Володимира Дмитровича пішов стопами батька, закінчивши медичне училище і відслуживши у війську, збирається шукати роботу саме за фахом зуботехніка.

  - Отже, народжується ще одна династія медиків. Пане лікарю, дозвольте наступне запитання адресувати Вашому синові, колезі?

  - Прошу. Але перед цим хочу зазначити, що ще з дитячих років Руслан цікавився тим, чим займається батько. Я по-доброму сприймаю смисл прислів’я «яблуко від яблуні далеко не падає». Протягом 10 років після закінчення Вінницького національного медичного університету імені М. Пирогова він став чудовим фахівцем у стоматології. Повірте, це не слова батька, аби похвалити сина. Руслан у 2011 році отримав суміжний лікарський фах на курсах за спеціалізацією «хірургічна стоматологія» на базі Національної медичної академії імені П. Шупика. Маючи лікарський досвід, у 2011 році вперше у Хмільнику Руслан провів операцію із встановлення зубних імплантатів. На сьогодні ця методика протезування з опорою на імпланти активно та успішно (97% позитивних результатів) застосовується для реабілітації відпочиваючих у нашому МЦРЗ та на теренах нашого міста та району.

  - Ось тепер, Руслане Володимировичу, завдяки точній інформації про Вас доречне таке запитання. Не секрет, що є серед нас, пацієнтів, такі, які стоматологічний кабінет оминають десятою дорогою. Що порадите у цьому випадку?

  - Навіть якщо вам довелось зустрітися, як мовиться, не за страх, а заради власного здоров’я із десятьма стоматологами, серед яких не було жодного особливо доброго або турботливого, а двоє з них виявилися зовсім жахливими, це не означає, що ВСІ лікарі-стоматологи відповідають цьому «зразку». Це просто свідчить про те, що фортуна була не на вашому боці. Так чи інакше, зміст полягає в наступному: немає такого поняття, як «просто стоматолог», як немає й явища «просто вчителі» - є гарні й погані.

  - Це може здатися неправдоподібним, але стоматологи бувають турботливими й кваліфікованими. Єдині потенційні труднощі - знайти їх!

  - Руслане Володимировичу, але про це пізніше ...

  - Згоден. Страх перед «стоматологом», як особистістю - це часто-густо результат минулого недбалого або навіть образливого відношення, з яким ви зіштовхнулися. Можливо, вас лякають уїдливі зауваження про стан ваших зубів і гігієни порожнини рота. Переконаний на сто відсотків - «стоматолог», що заподіює біль, або ж сам факт того, що вас розглядають як низку зубів, а не як людину, це вже не лікар.

  Деякі люди із нетерпінням чекають візиту до стоматолога. Але серйозні психологічні бар’єри перешкоджають тому, щоб мільйони людей одержали належну профілактичну допомогу. Наслідки цієї проблеми можуть піти далі, ніж звичайний зубний біль. Це призводить до втрати зубів. Запалення ясен - серйозна інфекція, що може торкнутися інших частин тіла. Відповідно до останніх досліджень, це прямо пов’язане із серцево-судинними захворюваннями й діабетом.

  - Знаю, що, на щастя, курсом навчання на тему про спілкування з пацієнтами володіють обидва Богомоли. І все ж, як Ви «заколисуєте» хворого?

  - Сьогодні доступна безліч методів лікування, що дозволяють зменшити біль і полегшити страх перед стоматологічним кріслом.

  ДО БОГОМОЛІВ ЗА ПОРАДОЮ

  - Володимире Гавриловичу, Руслане Володимировичу, як там не є, навіть якщо ви розумієте, що все буде прекрасно, страх може не піддатися здоровому глузду. Порадьте, будь ласка, як допомогти перебороти страх «крісла»?

  - Візьміть із собою того, кому ви довіряєте, наприклад, близького родича, який не боїться лікарів. Деякі фахівці навіть заохочують друзів і родичів сидіти із пацієнтом під час лікування.

  У стоматологічному кріслі спробуйте відволіктися. Слухайте улюблену музику в навушниках. Бажано, щоб це був новий альбом, а не заслуханий до дір - це захопить вас більшою мірою. Також виберіть клініку, де в кабінеті є телевізор або інший доступний відволікаючий фактор.

  Спробуйте методи релаксації. Глибоко вдихніть, затримайте подих і дуже повільно видихніть, начебто ви стали шиною, що пробита. Це сповільнить ваше серцебиття й розслабить мускулатуру. Інша техніка - прогресивне розслаблення тіла, що включає в себе почергова напруга й розслаблення різних груп м’язів.

  Обговоріть із лікарем, які заспокійливі засоби є доступними й прийнятними. Існують наступні варіанти: місцевий анестезуючий засіб, закис азоту, заспокійливі засоби в пігулках і внутрішньовенні препарати. Оскільки деякі седативні препарати можуть бути небезпечними, стоматологи нечасто застосовують їх. А для роботи із внутрішньовенними заспокійливими ін’єкціями, крім високої кваліфікації стоматолога, необхідна бригада анестезіологів, що доступно не кожній клініці.

  Ще про одне. Якщо ви не можете змусити себе піти до лікаря, для початку вам варто сходити на прийом до психолога. Самий популярний і ефективний підхід до лікування зубних фобій - «прямий терапевтичний вплив». Діалог із лікарем, як кажуть російською, «по душам», сприятиме створенню довірливої атмосфери.

  БЛАГОДІЙНІСТЬ ВІД МОЛОДОГО ЛІКАРЯ

  - Руслане Володимировичу, ось уже два роки, як Ви є дійсним членом Асоціації імплантологів України. Що це для Вас означає?

  - По-перше, регулярне відвідування міжнародних конгресів, виставок, симпозіумів, участь у майстер-класах. Що проводяться закордонними колегами. По-друге, беру участь у благодійних акціях «Якість життя для наших батьків». Завдяки цьому проводжу безкоштовну імплантацію та протезування учасників Великої Вітчизняної війни і людей похилого віку.

  - Як ми уже повідомляли, протягом двох років саме у вашому кабінеті із хірургічної стоматології впроваджено нову методику. Розкажіть про неї сьогодні більш докладно.

  - За сприяння керівництва Південно-Західної залізниці та адміністрації нашого Центру ми розпочали експлуатацію апаратури із введення внутрішньо кісткових імплантатів, трансплантації м’яких та твердих тканин. Отже, тепер пацієнти мають змогу позбавитись знімних протезів та замінити їх на незнімні конструкції з опорою на імпланти.

  - Іншими словами, голлівудську посмішку гарантуєте?

  - Безумовно!

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото з архіву родини БОГОМОЛІВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05