РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 25 (28 червня 2013) 

 • Скарби від Романа СЕЛІВАЧОВА

  Професія «іконописець» - виняткова. Адже, маючи поклик душі і натхнення на творчість, але не маючи благословення ієрархів, художник не може розпочати роботу. Роман СЕЛІВАЧОВ закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Шевченка (1994 р.), Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (2000 р.). Він - учасник багатьох виставок і наукових конференцій, автор низки дослідницьких праць, член Національної спілки художників України (2006 р.). Виконав ікони для Воскресенської церкви у м. Києві та Борисоглібської у м. Вишгороді (2001 - 2002 рр.), стінописи у трапезній Свято-Троїцького монастиря (Китаївська пустинь, 2005 р.), у св. Володимирській церкві с. Чистопілля (АР Крим, 2008 р.), розписав церкву св. Тетяни у Києві (2010 - 2013 рр.). Виконав монументальні розписи та декорування меблів для громадських і приватних інтер’єрів. Персональні експозиції - у Музеї Івана Гончара (2006 р.), храмі св. Петра (м. Ставангер, Норвегія, 2011 р.). У творчому доробку художника чимало поважних виставок, «серйозний», як для практикуючого маляра, перелік наукових статей.


  Знайомтесь, Роман СЕЛІВАЧОВ.


  Один на один з іконостасом.


  Шухлядка.

  Наша зустріч відбувалась у Національному музеї українського декоративного мистецтва на виставці «Іконопис, стінопис, живопис». І мої враження про цю людину доповнились, здавалося б, не сумісними емоціями. Роман - відкритий, життєрадісний, щирий і завжди усміхнений.

  Подумалось, як з першого погляду така «безтурботна» людина може так глибоко занурюватись, ставати недосяжною та мрійливою?

  Тож не випадково саме полярністю власних творчих здобутків і вирізняється автор. Його скарби, як зазначила кандидат мистецтвознавства Ірина Дудняк, - для душі і на будень, і на свято.


  Ілія.

  Роман - із генерації художників, які ввійшли в київський артпростір наприкінці XX ст. Його уподобання зосереджуються у колі класичного малярства, зокрема монументального, іконопису, в декоративному мистецтві - розписаних дверях, ексклюзивних меблях тощо. Кожен твір майстра позначений естетичною відповідальністю, що нині властиво далеко не всім із творчої молоді.


  Ікони Романа наповнені релігійною чистотою та духовністю.

  Як ви вже зрозуміли, митець працює в різних живописних техніках і напрямках. Ікони, виконані на дошках з паволокою (спеціальне полотно - авт.) та левкасом (грунт під фарбу - авт.) яєчною темперою; храмові стінописи, розписані меблі.

  Ікони Романа наповнені релігійною чистотою та одухотвореністю. Вони віддзеркалюють ту непорушну гармонію між Божественним і людським світами. Постаті та лики святих притягують якоюсь характерною близькістю та красою.

  Мій погляд зупиняється на одній з картин. Я ніби чую розмову 23-річного пророка Іллі з вороном: «Души людские, как реки и растения, тоже нуждаются в дожде. Особом дожде - надежде, вере и смысле жизни. Если дождя нет, все в душе умирает, хотя тело еще живет». (П. Коельо «Пятая гора»).

  М’який, елегійний колорит з перевагою оливкових, блакитних і вохристих відтінків лише підсилює мої почуття.

  Істотну частину експозиції займають розписані меблі Романового авторства: шафи, комоди, лави, дитячі стільчики. Утилітарні речі, дякуючи руці майстра, розцвітають ніжними квітами, цвірінькають голосами райських птахів, або через пейзажі розповідають про подорожі світом.

  У таку шухлядку я поклала б найцінніші, ні, найрідніші, якщо можна так сказати, речі. Вона зберігатиме родинне тепло…

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05