РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 25 (28 червня 2013) 

 • Коли природа дарує душевну досконалість

  УМІЛЬЦІ ЛОКОМОТИВНОГО ДЕПО КИЇВ-ПАСАЖИРСЬКИЙ ПРОДОВЖУЮТЬ РЕМОНТУВАТИ «ВБИТІ» ЛОКОМОТИВИ.

  «У доброго господаря й іржавий цвях стане у нагоді», - казав, пам’ятаю, мій батько, який знав у небагаті післявоєнні роки ціну речам, які, здавалось, давно відслужили свій вік. І прикладав до цих речей свої трудові руки, наділяючи їх другим життям. Цю батьківську науку згадую кожний раз, коли перебуваю у творчих відрядженнях у локомотивників.


  Прихильність Бориса ДРАГУСЕВИЧА - граціозні моллінезії.

  Обідня перерва. Переступивши із фотокореспондентом невеличкий поріг цеху з ремонту автогальмівного обладнання локомотивного депо ст. Київ-Пасажирський, зустрілися з непересічною людиною. Знайомимося. Борис ДРАГУСЕВИЧ, слюсар. У кишеню він за словом не лізе. За ледь помітною усмішкою - доброзичливе ставлення до репортерів, його сьогоднішніх гостей. Спитаєте, чим займається слюсар високої кваліфікації у виробничому приміщенні? У робочий час ремонтує різноманітну гальмівну апаратуру електровозів. Мова про ті вузли та прилади, які відпрацювали не одну сотню тисяч кілометрів на старих таки «чехах», як тут називають локомотиви серій ЧС4 та ЧС8. Їх і не перерахувати на пальцях. Ось куди руки прикласти слід. Із цим Борис Вікторович справляється протягом робочої днини. А у вільний час, якого не так вже й багато в обідню перерву, Б. Драгусевич турбується про акваріумних рибок. Для чого? А для чого існує у світі краса? А як знімати нервові стреси? Яких у нашому повсякденному житті, сказати б, вагон і малий візок. Борис Вікторович пропонує… займатися розведенням рибок.


  Зустріч через роки.

  - Яка ваша улюблена акваріумна красуня? - запитали ми у Бориса Вікторовича.

  - Моллінезія, - відповів із захопленням слюсар, дивлячись на них з любов’ю. - Всі підвиди цих рибок, що водяться у водах Південноамериканського континенту, теплолюбні й віддають перевагу воді 25 - 30°С. Дієта моллінезій повинна обов’язково містити рослинні добавки - листи салату й (або) спеціальні збалансовані сухі корми для рослиноїдних риб. Ці рибки критичні до освітленості акваріума - світловий день повинен тривати не менш 13 годин. Спектр освітлення повинен бути близьким до сонячного.

  Про себе він не любить розповідати. П’яти хвилин бесіди із цією шанованою у цеху людиною було достатньо, щоб дізнатися і про вибір майбутніх мешканців акваріума, і про їх сумісне проживання, і про те, як відрізнити хвору рибинку від здорової. І про карантин, і про раціон, і про годівлю, і про поведінку: агресію та розум (біологи підтверджують, що існують, адже функціонує нервова система - ред.). І про мальків наш співбесідник може розповідати годинами. Роздивляючись підводне царство, спіймав себе на думці: спостереження за акваріумним світом допомагає, як зараз кажуть, релаксації нервової системи будь-кому. Можливо, варто б було розміщати акваріум не лише у виробничих цехах, а й біля «брехаловки» - кімнати, де збираються перед рейсом або повертаються із зміни локомотивні бригади? Нехай би машиністи перед рейсом пересвідчилися зайвий раз у тому, як співалося у шлягері 80-х, «Как прекрасен этот мир, посмотри!».

  - Кожна до душі: природа дарує досконалість! - Борис Вікторович акцентує нашу увагу.

  Нещодавно, за словами Б. Драгусевича, він організував зустріч випускників столичного ПТУ№17, які закінчили залізничну альма-матер три десятиліття тому. До старої будівлі на вулиці Фурманова завітало зо два десятки колишніх учнів, а тепер - слюсарів, машиністів, інженерів тощо. Про що гомоніли? В основному згадували юність. Із почуттям вдячності за науку привітали майстра виробничого навчання Володимира Олександровича МОСТИЦЬКОГО.

  - Складність тих років навчання та виробничої практики, коли ми починали, помилки, зауваження педагогів виносяться кудись за дужки, часом ведеш розповідь, як той казкар, ще й вигукуєш розчулено: «А ти пам’ятаєш?..». Про такі миті у власному житті мріє кожний. - Тож не забувайте друзів через буденність життя, - порадив Борис Драгусевич.

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА та з сімейного архіву Б. Драгусевича
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05