РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 25 (28 червня 2013) 

 • П'ять секунд із життя Дмитра ЗІКРАТОГО

  «Для нас малі залізниці - це, як суворовські училища для військових, адже там діти виховуються у дусі залізничних традицій.

  Головне, щоб наші вихованці не загубились, а пішли послідовно сходинками назустріч професії залізничника. Ми не повинні розкидатися юними транспортниками, а всебічно піклуватися про них».

  Невипадково звернула увагу на ці слова, переглядаючи газету «Магістраль» за 29 червня. А належать вони начальнику главку кадрової та соціальної політики Укрзалізниці Михайлу ГОЛОВАЦЬКОМУ.

  Того дня ми прямували на зустріч з одним із учнів Малої Південно-Західної. І нагода була пречудова - Дмитро Зікратий посів перше місце на Всеукраїнському зльоті юних залізничників у Харкові у номінації «Кращий знавець вагонного господарства».

  Новий будинок, у якому ще навіть пахне будівництвом, розташований на бульварі Перова (Київ). Двері нам відкриває батько Дмитра - Олександр. Мама на підході, квапиться з роботи.

  Згодом саме вона розповіла нам, що нещодавно переїхали. Мешкали раніше поруч з дитячою залізницею. Тож, мабуть, саме це і стало поштовхом для Дмитра.

  - Ще маленьким, з років чотирьох, весь час ходили туди, спостерігали, каталися і оте: «Мамо, поїзд? Поїзд? Поїзд!» я чула зранку до ночі. Коли підріс до віку учнівського, одразу ж і пішов вчитися. В 11 років.

  - І за два роки такий успіх?

  - Так. Він у нас і в школі відмінник. І головне - лідер, вміє бути наполегливим і йти до кінця. Що не вистачає багатьом його одноліткам. Багато з них теж ходили, пробували, але не залишились. Комусь не подобається взимку теоретичні заняття відвідувати, комусь ще щось.

  - Та в нас теорія не нудна, - втручається у розмову Діма. - Вчимо, наприклад, конструкцію вагона, в зошит записуємо, а потім одразу йдемо в наше депо і на практиці все розглядаємо. У нас навіть є справжня колісна пара. І майстри розповідають дохідливо.

  Діма називає Олександра ЛЕВЧЕНКА, Сергія ГУНЕЙКА, Владислава ГАЛИЦЬКОГО. Особливо, каже, Олександр Іванович багато часу приділяв, і після роботи залишав, пояснював.

  - А як там на зльоті було? Як тести складав?

  - Дуже гарно нас зустріли, все було чудово організовано. Тести писали на планшетних комп’ютерах, десь приблизно до однієї години. Було 300 питань, і відповідати потрібно правильно та швидко. Це враховувалось. У класі було розміщено монітор, де висвітлювались результати і час. І я до останнього не вірив, що написав перший, обійшовши учасника з Донецької дитячої залізниці на 5 секунд.

  До розмови долучається мама:

  - Ми дуже хвилювались, адже завдання були не з легких. І ось телефонує син: «Мамо, я написав!» - «Який результат?» - питаю і чую: «Високий! Перше місце!» Я дуже рада за Діму.

  - Так, ми дуже задоволені, - підтримує дружину Олександр. - І ще задоволені та здивовані тим, що дитяча залізниці - це сьогодні єдине місце, де дітей безкоштовно навчають, ними опікуються, шиють форму, проводять екскурсії.

  Він дістає форму сина. Краса, що робить зі звичайного підлітка, який любить грати у футбол, займається плаванням, «висить» у «Контакті», спілкується з друзями, майбутнього залізничника. Так, це жарт. Не форма це робить, звичайно. А батьки, сам Дмитро, а допомагає йому дитяча залізниця. Ще хлопчик показує подарунок за перше місце - ноутбук.

  - Хотіли подарувати, - каже батько. - Та сам заробив. Заслужив старанністю та вмінням.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05