РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 24 (21 червня 2013) 

 • Ви у пошуках благодаті? Завітайте за нею до «Променистого»

  Отже, четвертого травня поїзд Київ - Євпаторія відправлявся у свій позаплановий рейс уже вдруге. На першому пероні столичного вокзалу людно. Після оголошення посадки в купейних вагонах (лише на нижніх полицях) розміщуються пасажири, всі, без винятку, - люди поважного віку. Вони прибули із усіх дирекцій і регіонів столичної магістралі і ось тепер вирушають на Південь. Голова Ради об’єднання ветеранів війни та праці Південно-Західної залізниці Юрій Білоус прийшов провести пенсіонерів, дізнатися чи всі зручно влаштувалися, чи немає яких нарікань та побажав щасливої дороги й хорошого відпочинку.

  Коли поїзд о сьомій ранку прибув із Києва, біля кожного вагона залізничників зустрічав працівник пансіонату, щоб розмістити всіх в автобусах і з комфортом доставити до «Променистого». Так само чітко й швидко декілька реєстраторів роздали ключі від номерів, враховуючи хто з ким хоче проживати в кімнаті. А в їдальні на прибулих вже чекав свіжий запашний сніданок.

  - Для людей літнього віку, - говорить старший адміністратор пансіонату Галина Ясінська, - важливо все: як зустріли, як розмістили в корпусах, яке харчування запропонували тощо. Тому колектив нашого закладу не звертає увагу на час, вихідні, свята. Кожен на своєму робочому місці прагне виконувати власні обов’язки на совість.

  Та й справді, забігаючи наперед, можна сказати, що якби комусь спало на думку навмисне шукати якісь недоліки, то він би не зміг їх знайти.

  Неабиякого значення під час відпочинку надається харчуванню. Смачна їжа створює, як відомо, і хороший настрій. На сніданок, обід і вечерю завжди подавалися овочеві салати. В достатній кількості - фрукти. В Криму вже на початку травня розпочинається збирання суниці. За обідом майже кожного дня всі ласували цією запашною ягодою. А що стосується випічки власного виробництва, то - вищий клас!

  Для прикладу записала меню лише одного дня. На сніданок: салат овочевий, риба червона відварена з картопляним пюре, сирна запіканка, масло, какао; на обід: салат овочевий, борщ український, курячий биточок з гречкою, компот, полуниця; на вечерю: салат овочевий, котлета з макаронами, пиріжки з домашнім сиром та свіжою зеленню, апельсини, чай, кефір в 200-грамовій упаковці (можна взяти із собою й випити перед сном).

  Завідувачка їдальнею Оксана Бондар розповіла: «Всі страви готуються сьогодні на сьогодні й ніколи нічого не залишається на завтра. Робочий день у кухарів, офіціантів розпочинається о четвертій годині ранку, тому вже на сніданок подаються найсвіжіші страви».

  На жаль, людей поважного віку нерідко діймають як не одні хвороби, то інші. Та й ці обставини враховуються працівниками харчоблоку. Хворі на цукровий діабет, з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту отримували дієтичне харчування, 60 чоловік - вегетаріанське.

  Незважаючи на те, що пансіонат не має власної санаторно-лікувальної бази, кожен, хто за станом здоров’я потребує лікування, отримує його у повному обсязі. Відповідно до укладеного договору з колективом санаторію «Северный» залізничники можуть приймати різноманітні оздоровчі процедури (ванни, душ), сакські грязі, фітонапої тощо. Та чи не найбільшою популярністю серед них користується басейн з природними мінеральними водами.

  Завідуюча медпунктом Юлія Біла розповіла, що консультації, а також першу нескладну допомогу відпочиваючі мають змогу отримати щодня та в будь-який час доби, як безпосередньо в медпункті, так і в кожному житловому корпусі. Трапляється, хтось пігулки вдома забув, а хтось пересидів на сонці біля моря тощо. На період відпочинку пенсіонерів до «Променистого» прибули два лікарі й чотири медсестри із вузлових медичних закладів залізниці. За складеним графіком вони чергують у медпункті, басейні, супроводжують відпочивальників у поїздках на екскурсії, щодня зранку і ввечері охочим міряють тиск у кожному корпусі. На випадок, якщо комусь необхідно надати невідкладну допомогу, спрямувавши до лікарні, проблем не буде. Адже керівництво пансіонату уклало договір з місцевими медичними закладами.

  Та як відомо, не хлібом єдиним і не лише ліками живе людина. Пізнавальними були екскурсії до героїчного Севастополя, багатого історією Бахчисарая, в древнє місто Євпаторію. Нікому не дозволяли сумувати: культурно-масові заходи (кіно, концерти, дискотеки) тут у «Променистому» проводилися щодня. Напередодні річниці Перемоги в клубі пансіонату концерт давали артисти Кримської обласної філармонії. А 9 травня після покладення квітів до пам’ятника загиблим морякам-чорноморцям на території пансіонату у виконанні ветеранів-залізничників під караоке довго звучали пісні воєнних років.

  ...Серед краси місцевого парку у жодної людини не може бути поганого настрою. Коли, наприклад, неквапом втрапиш у куточок царства семи гномиків, не посміхнутися неможливо: такі вони усі кумедні та яскраві. А композиція з стилізованих козаків та козачки? Милує око пейзажний японський дворик із мініатюрною пагодою й скульптурами. По всій території «розкидані» колоди відживших свій вік дерев, які перетворилися на живі істоти - крокодила, тигра, Водяного - або просто на стилізовані лави, де в тіні рідкісних квітучих дерев та чагарників можна відпочити, поспілкуватися з друзями. А скільки на території безліч маленьких водоймищ, прикрашених казковими героями! Всю цю красу протягом більш як двох десятиліть створював майстер-дизайнер Микола Руденко. І вона ще дуже довго служитиме людям.

  Отже, відпочинок для більше як півтисячі ветеранів-залізничників (із двох весняних заїздів поточного року) став (і в прямому, й переносному сенсі), як ковток свіжого повітря серед буденних турбот повсякденного життя на пенсії. Величезну вдячність за це керівництву залізниці, особисто начальнику столичної магістралі Олексію Мефодійовичу Кривопішину, а також Дорпрофсожу та Раді об’єднання ветеранів війни та праці Південно-Західної висловлює кожен відпочиваючий за надану можливість оздоровитися й підлікуватися, поспілкуватися з колегами, знайти нових друзів. Таку турботу про пенсіонерів важко переоцінити: насправді, непрацюючі вже, але не забуті.

  Такий приємний відпочинок став можливим завдяки й злагодженій роботі працівників пансіонату під керівництвом начальника оздоровчого закладу Віктора Васильовича Рубаника. Уважність і доброзичлива посмішка обслуговуючого персоналу - як візитна картка колективу. Розповідь хочеться завершити словами із вірша доньки колишнього інженера з організації і нормування праці станції Фастів Світлани Інклюд, Валентини, яка і в дитинстві відпочивала тут і тепер разом із мамою насолоджувалася, за словами дівчини, цим райським куточком на землі: «Для нас же «Променистий»… - це казка, радість, мрія і божа благодать».

  Ганна БОГОВІС, Київ - Євпаторія - Київ, Фото автора та із інтернету
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05