РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 24 (21 червня 2013) 

 • Гарною роботою завжди мимоволі замилуєшся

  Під акуратною чолкою розпахнуті очі, що наповнені непідробним здивуванням.

  - Можливо, ви переплутали ім’я та прізвище людини, про яку потрібно писати? - запитує кранівниця цеху поточного ремонту електровозів локомотивного депо ст. Київ-Пасажирський Тетяна ПЕТРЕНКО. Прізвище, дійсно, не з розряду тих, що «рідко» зустрічаються.

  - Невже про виконання інструкції кранівника будете розпитувати? - нібито жартуючи, запитала мене співбесідниця. Зрозуміло, що того дня ми говорили не про галузеві документи, які, судячи зі слів старшого майстра електромашинного цеху депо Валентина БОНДАРЕНКА, Тетяна Миколаївна знає досконало. Вершити свою справу вміє красиво: коли її пальці віртуозно бігають по клавіатурі блоку управління, кран із кількома тоннами необхідних деталей та вузлів із точністю до сантиметра приземляє вантаж там, де потрібно. Складує, приміром, тяговий електродвигун так, що, хочеш не хочеш, як заворожений дивишся на це дійство, тому що гарною роботою завжди мимоволі замилуєшся.

  У кабіні потужного крана, в якому вона відчуває себе, як сказав один з її колег, царицею і богинею, двом людям і не проштовхнутися. Тому про роботу і життя домовляємося поговорити біля щойно відремонтованого в її рідному цеху локомотива.

  Все, як у всіх. Школа у м. Носівка, що на Чернігівщині. Куди випускниці влаштуватися на роботу? Тетяна обрала Київ. У кінці 80-х на привокзальному поштамті були потрібні оператори поштового зв’язку. Працювала сумлінно. «Як належить», - додає Миколаївна. Проте початок першого десятиліття після 2000-го, що, як відомо, «прославився» в Україні скороченням штатів на багатьох підприємствах столиці, змусив шукати чергове місце роботи.

  Тетяна Миколаївна - людина небагатослівна. Але вся гама позитивних почуттів відображується на миловидому обличчі. Сім років вона працює в депо. Кранівна справа припала до душі, тому що впродовж виробничої зміни сумувати не вдається. Важкі вузли та деталі локомотивів, що необхідно «роздавати» для ремонту на відповідні позиції та повертати згодом у зворотному напрямку, сидіти склавши руки не дозволяють. В її тендітних руках важелі контролера з управління потужною машиною нагадують про те, що і жінкам може бути підвласна навіть складна техніка.

  Двоє синів радують неньку успіхами у навчанні. Її материнське серце мріє, аби її янголята, як ласкаво називає синів Тетяна Миколаївна, стали прекрасними людьми. А що ж її душу колише? Як там не є, а у вільний час, якого не так уже й багато у моєї співбесідниці, вона вирощує біля власної оселі море квітів. Тендітні півонії, горді нарциси, пахучі троянди милують її таку молоду душу. Є ще один секрет, який розкрила вашому кореспондентові Тетяна Миколаївна. Це - кулінарія. Про голубці і пельмені а-ля Тетяна Петренко знають не лише близькі родичі, а й друзі.

  - Заговорилися ми з вами, - квапиться на робоче місце моя кароока співбесідниця. І додає: - Дякую за увагу!

  - Інакше і бути не може!

  Іван СОТНИКОВ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05