РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (14 червня 2013) 

 • Найкращі мотиватори для молодих спортсменів

  Зінаїда ПАНАРІНА та Віталій РИШКОВ не один рік активно сприяли розвитку спорту на залізниці. Обидва в минулому - голови ВДФСТ «Локомотив». Зінаїда Микитівна та Віталій Васильович погодилися поділитися із «Рабочим словом» своїми спогадами про досягнення «Локомотива» та перипетії, що зустрічав на шляху свого становлення спорт на залізниці.


  Колишній начальник Південно-Західної магістралі Петро КРИВОНОС до діяльності
  керівника дорожнього спортивного товариства Віталія РИШКОВА (перший праворуч) відносився із повагою.


  Подарунок від в’єтнамських мисливців Зінаїда ПАНАРІНА зберігає до сьогодні.  Під час спортивного параду на Хрещатику. 1960-і роки.

  Віталій Ришков прийшов працювати у ВДФСТ «Локомотив» у 1963-му році тренером із легкої атлетики. А вже в 68-му році отримав пост голови. Пропрацював рівно 20 років, на чотирьох конференціях його щоразу переобирали на посаду. У часи його директорства спортивне товариство мало бюджет у 680 тис. карбованців - на той час «Локомотив» міг багато собі дозволити на такі гроші.

  Нині Віталій Васильович є почесним залізничником, заслуженим працівником транспорту України. Має безліч медалей, а три роки тому отримав Почесну грамоту Верховної Ради. Віталій Ришков зізнається, що нагород за спорт має багато, але не носить їх - так вже заведено у нього в сім’ї, не вихвалятися.

  ВДФСТ «Локомотив» за часів діяльності Віталій Васильович виховав безліч чемпіонів та здобув силу-силенну нагород. Приміром, волейбольна команда неодноразово ставала чемпіоном як на союзному, так і на олімпійському рівні. У греблі на байдарках олімпійськими чемпіонами ставали Філатов і Стеценко. Двойніков отримав срібну медаль на олімпіаді у Токіо, обійшовши у змаганнях із самбо конкурентів.

  Не обходилося й без курйозних ситуацій. Як розповідає Віталій Васильович, одного разу в Австрії проти команди наших залізничників виставили збірну країни з волейболу, попередньо оформивши австрійців як працівників залізниці. Наші хлопці обіграли професіоналів з рахунком у 3:0. Після такої ганебної поразки австрійська збірна навіть не з’явилася на святковий бенкет.

  Колектив залізниці завжди цінувався на найвищих рівнях. Так за участю Віталія Васильовича було проведено змагання серед учасників з 11-ти країн світу. У міжнародному змаганні серед залізничників волейбольна команда «Локомотива» одержала впевнену перемогу і потім ще багато років залишалася чемпіоном. У спорті залізниця УРСР брала не кількістю, а якістю. Саме тому в устремліннях до вищих досягнень столична магістраль була першою, а за масовістю - завжди входила до трійки призерів.

  За часів СРСР спорт на залізниці набув масового характеру. Виробничу гімнастику робили всім підприємством. За це варто сказати «спасибі» не лише ентузіазмові працівників, але й допомозі з боку керівництва. Завжди допомогали як фінансово, так і кадрами - адже турбувалися про здоров’я своїх працівників. Віталій Васильович Ришков працював за часів Петра Федоровича Кривоноса. А ось Зінаїда Микитівна Панаріна застала ще й Бориса Степановича Олійника.

  Спортивний стаж Зінаїди Микитівни - 63 роки. За цей час вона встигла пройти нелегкий шлях від юної учениці-гімнастки, вихованки «Локо-мотива» до директора спорт-товариства. Родом із Сибіру, Зінаїда Панаріна з дитинства любила фізкультуру. Ще у школі виборола призове місце в місцевій спартакіаді. Шлях до визначення спорту як професії в житті обрала несподівано для себе самої. Зінаїда Микитівна зізнається, що в Київ вчитися приїхала випадково - просто запізнилася з подачею документів до московського енергетичного ВНЗ. За порадою тренера поїхала в Київ та вступила до Інституту фізкультури. Відомий тренер Петро Тимофійович Собенко зарахував її з одним паспортом.

  Необхідність бувати в різних країнах завжди радувала Зінаїду Панаріну. З молоду вона побувала в різних частинах світу - на спортивних змаганнях, по роботі чи просто за туристичними маршрутами. Майже всю Європу побачила за своє життя Зінаїда Микитівна.

  Ще в 60 роках Зінаїда Панаріна працювала старшим викладачем технікуму фізкультури у В’єтнамі. Була особисто знайома з Хо Ши Міном, і він навіть вручив їй в’єтнамський орден. Радянська спортсменка настільки вразила в’єтнамців, що місцеві мисливці подарували їй вичинену шкуру хижої дикої кішки.

  Зінаїді Микитівні долею випало найбільше бути наставником для молодших поколінь та попрацювати на керівних посадах. За свою сумлінну працю вона отримала безліч відзнак. Зінаїда Панаріна є майстром спорту, почесним працівником фізичної культури України, ветераном війни та праці. Її нагороджено безліччю медалей та грамот, серед яких - пам’ятна медаль на честь 50-річчя ВДФСТ «Локомотив».

  Управління «Локомотивом» Зінаїда Микитівна залишила ще у 80-х роках. Як вона сама зізнається, у призначений рік просто забула про необхідність виходу на пенсію - так добре працювалося в колективі. Після закінчення роботи у ВДФСТ «Локомотив» Зінаїда Панаріна не сиділа на місці - працювала з групами здоров’я, а також долучилася до допомоги ветеранам спорту. Нині Зінаїда Микитівна є головою Ради ветеранів зі спортивної гімнастики. Навіть якщо допомога потрібна ветеранам іншого виду спорту, вони також звертаються до Зінаїди Панаріної - вона охоче допомагає з лікуванням, з субсидіями від Міністерства молоді та спорту України. Також не забуває поздоровляти колег-гімнастів зі святами, особливо - із днями народження.

  І нині Зінаїда Микитівна та Віталій Васильович часто навідуються до рідних стін «Локомотива». Як зазначила начальник ДФСК «Локомотив» Ольга Стороженко, ветерани - найкращі мотиватори для молодих спортсменів. Бо з кого ж ще брати приклад, як, приміром, не з 90-літньої жінки, яка й досі ретельно стежить за своїм зовнішнім виглядом, старанно підбираючи помаду та лак для нігтів? Чим не прекрасний приклад для молоді її колега-спортсмен, який з потеплінням полишає шумний мегаполіс і відправляється на дачу працювати? Ось так подивилася я на них, і знаєте про що подумалось? Піду й собі якимось спортом займуся…

  Олена МИКИТЕНКО, Фото з архіву ВДФСТ «Локомотив»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05