РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (14 червня 2013) 

 • Ретро та екзотика від «Мотор Шоу»

  Як жінка, сприймаю авто як засіб підняття самооцінки, престижу. Виглядає, як кажуть, круто, класно і комфортно. Після декількох фотознімків на згадку на фоні білосніжного Cadillac Brougham d’Elegance 1988 р. зрозуміла, що знаходжусь у центрі заокеанської частини експозиції найвідвідуванішої у Східній Європі виставки «Ретро і Екзотика Мотор Шоу». Тут експонуються лінкольни, кадиллаки, форд мустанги - автомобілі, які свого часу використовувались для обслуговування іноземних посольств та vip-персон. Мерседес, Опель, Порше, Вольво - це авто від виробників 30 - 80-х рр. минулого століття, їх вартість сьогодні скаладає 15 - 500 тис. доларів.  Колекція радянських авто дивує тим, як вони виглядають. Чого варті Жигулі, які користуються популярністю серед автолюбителів на території колишнього Союзу. Диво радянського автопрому, відполіроване до блиску, зі шкіряним салоном викликає повагу. А сама експозиція - то джерело надзвичайних емоцій, як старе добре кіно. Та й картинки одразу оживають. Пам’ятаєте, білу Волгу ГАЗ-21 з кінокомедії «Бережись автомобіля»? У 1958 р. вона отримала Гран-прі Брюссельської автовиставки. «За елегантність її називали «танк во фраке». До речі, «такси на Дубровку» із «Діамантової руки» - це теж вона.

  Ще один автомобіль Москвич поважали за надійність, дешевизну та унікальний дизайн не лише на одній шостій частині планети. Він експортувався в 92 країни світу. Англійський журнал «Motor» писав: «Авто досить раціональне, витривале і комфортне». Тож, сподіваюсь, ви знайшли відповідь на запитання, чому відомий кіно-герой сказав: «По совету друзей я приобрел автомобиль марки «Москвич» последней модели».

  Як повідомили організатори виставки, 95% експонатів до цього часу не були представлені. Вони належать приватним особам, їх придбали на аукціонах в усьому світі, у тому числі й у нас, в Україні. Всі раритетні зразки перебувають у прекрасному робочому стані, хоч зараз сідай за кермо!

  Окреме місце на виставці займає військова техніка Другої Світової та пізнішого періоду. Знаменита «полуторка», що «витягнула» на собі перемогу - ГАЗ ММ 1941 р., Opel Beitz (1944р.) - надзвичайно рідкісний екземпляр, панцирник БА-64, ГАЗ-64 і його американський аналог джип Willys MB.

  …Раритетні авто заворожували своїм блиском, навіювали спогади і заманювали в подорож. На тоненьких шпильках в легенькому літньому платтячку я летіла у власних мріях на сріблястому Ролс-Ройсі в екзотичні країни. Та лише чоловічі розмови про кількість мастила, що бере авто, про час розгону та стан карбюратора вибивали трохи з ладу.

  P.S. При підготовці матеріалу, я наче бачила можливу іронічну посмішку від деяких представників сильної статі. Мовляв, що ці жінки «кумекають» в чоловічому захопленні. Та не таке вже воно й ваше. Без своєї дружини, наприклад, Карл Бенц (винахідник авто з бензиновим двигуном) не став би таким відомим.

  Саме Берта вирішила відвідати з синами родичів у сусідньому місті. Подорож видалась цікавою - пальне у ті часи можна було придбати лише в гасових крамничках або в аптеках. Поломки ліквідовували підручними засобами: засмічений бензопровід почистили шпилькою від капелюшка, провід запалювання заізолювали резинкою від підв’язки для панчіх. Подорож вдалася. Карл Бенц став відомою людиною. А його дружина - першою жінкою-водієм.

  Навіть двірники (склоомивачі) на авто з’явились завдяки жінці. Їх придумала Мері Андерсен.

  Варто віддати належне володарям ретро-експонатів виставки. Їхнє захоплення - це не лише велика колекційна рідкість, а й приклад творчого підходу, шаленої зацікавленості та невгамовної натури справжніх поціновувачів авто.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05