РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (14 червня 2013) 

 • Вибір на все життя

  Свого часу Світлана Каліщук після закінчення середньої школи, із золотою медаллю, вступила до Тернопільського медичного інституту. Тоді багато її ровесників торували свою професійну дорогу в Тернопіль у медінститут. Цій спокусі піддалась й наша героїня. Відтоді вона жодного разу не шкодувала про свій вибір і з теплотою згадує свої студентські роки.

  З 1985 р. Світлана Віталіївна - авторитетний лікар вищої категорії, терапевт Дорожньої клінічної лікарні №2 ст. Київ-Пасажирський. Окрім цього, вона - цеховий лікар вагонного депо Київ-Пасажирський та вагонної дільниці. Під її професійною турботою - понад дві тисячі залізничників. За майже тридцять років трудової біографії у дорожній лікарні вона знає практично кожного пацієнта. Знає, що кого турбує, де хто працює, з якими проблемами звертається і що чекає від лікаря.

  - Дуже важливо для кожного хворого - увага до нього, до членів його родини, налаштування на одужання, - розповідає Світлана Каліщук. - Наші лікарі професійно лікують фізичні недуги, але ми не забуваємо й про душевний стан кожного пацієнта, про те, що його прагнення до здоров’я не менш важливі, ніж зусилля наших лікарів. Наша поліклініка обслуговує багато людей. І ми намагаємось зробити все для того, аби усі вони принаймні були оздоровлені, готові до роботи, до подальшого життя. Лікарня за роки свого існування завоювала авторитет серед залізничників. Можливо тому, що лікарі, а разом з ними і медичні сестри, вже чимало літ - на своїх місцях.

  Світлана Віталіївна усміхається та пригадує, як після закінчення медичного інституту пішла за направленням працювати лікарем-кардіологом у стаціонарне відділення районної лікарні м. Коростишів. Всяке бувало. Як поставила собі за мету бути кращою в професійному плані, як переживала за кожного хворого. За період роботи в лікарні пізнала всі тонкощі професії, могла стати завідувачем відділення. Тут Світлана уперше зустрілась зі своїм майбутнім чоловіком. Олександр лікувався у травматологічному відділенні і консультувався у кардіолога. Тоді вони й познайомилися, потоваришували, а згодом почали зустрічатися. Одружившись, переїхали до Києва, а вже після народження доньки Тетяни Світлана Віталіївна вийшла на роботу в ДКЛ №2.

  Продовжуємо нашу розмову. Пані Світлана народилась на Харківщині, потім батьки переїхали до Брусилова, що у Житомирській області.

  - Я виховувалась в такій родині, де почуття відповідальності в усіх життєвих проявах було на першому місці, - розповідає наша героїня. - Тут не має нічого дивного, адже моя мама, Галина Петрівна, була авторитетною людиною на селі - закрійниця, орденоносець «Знаку пошани». Та й батько, Віталій Мефодійович, був шанованим агроном, працював від зорі до зорі. Ми з братом виконували всю хатню роботу і головне - вчитись потрібно було так, щоби батьки тобою пишалися. Я згадую своє дитинство з неабиякою теплотою.

  Світлана Віталіївна говорить про те, що професія лікаря завжди є затребуваною. Тому кожний медичний працівник повинен не марнувати часу, а ставити перед собою завдання досягти професіоналізму. Завжди пам’ятати, що здоров’я людини у критичних ситуаціях - у руках лікаря. І залежить від його дій, вміння поставити правильний діагноз, призначити й своєчасно провести лікування.

  На думку лікаря, основною запорукою успішності в роботі є довіра між лікарем і пацієнтом. Світлана Віталіївна з великою відповідальністю ставиться до кожного свого відвідувача. Бо вважає, що особиста гідність є дуже важливою для людини.

  Вона із повагою розповідає про своїх пацієнтів, може навіть пригадати історію взаємин з багатьма з них - так зазвичай пригадують стосунки з родичами. Особливо багато теплих слів вона говорить про начальника вагонного депо Олександра Ткачова. Світлана Віталіївна вважає, що в неї добре розвинена інтуїція, тож людей та їх психологічний стан відчуває легко і відразу. Насправді це - людяність, що ґрунтується на професійному підході до роботи.

  Її шляхом пішла донька - Тетяна. Мама пишається цим. І радіє бажанню дівчини реалізувати себе в такій благородній, гуманній, а разом з тим і в такій удячній професії, як лікар-терапевт.

  - Жінка має бути самодостатньою, мати професію й реалізувати себе не лише в родині, а й на роботі, - переконана Світлана Каліщук. - Мені здається, що потрібно так любити і вірити людям, як і в молоді роки. Бо я знаю одне, що ми живемо тут і зараз. І ніхто, крім нас, не зробить так, щоб ми жили краще. Тож я хоча б маленьку частинку свого досвіду й уміння передаю пацієнтам. Хочеться вірити, що я допомагаю їм. Можливо, їм стане тепліше на душі. Потрібно не здаватися, не опускати руки, берегти один одного, любити один одного і прагнути до позитиву.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05