РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 23 (14 червня 2013) 

 • Юрій МОВЧАН: «Працюємо на поліпшення фінансового стану залізниці»

  - Шановний Юрію Миколайовичу, по-перше, у Вашій особі вітаю всіх енергетиків столичної магістралі зі славною датою, а по-друге, 60 років - вік солідний, тому є сенс згадати, з чого все розпочиналося, хто стояв у витоків електрифікації залізниці?

  - Все починалось у 1953 році, коли згідно з наказом начальника залізниці Петра Федоровича Кривоноса №261-Н від 15.06.1953 року було утворено службу електрифікації і енергетичного господарства на базі відділу енергетичного господарства у складі локомотивної служби. Першим начальником служби було призначено Йосипа Браєрського, який працював на цій посаді до 1959 року.

  За 60 років служба електропостачання пройшла великий шлях свого становлення: від вперше електрифікованої дільниці Київ - Боярка з використання постійного струму 825 В до теперішнього часу, коли електрифіковано майже 2293 км колії на змінному струмі 27,5 кВ.

  - Які підрозділи належать до структури служби, які основні завдання на них покладено?

  - На сьогодні до складу галузевої служби електропостачання входять сім дистанцій електропостачання: Київська (ЕЧ-1), Козятинська (ЕЧ-2), Жмеринська (ЕЧ-3), Коростенська (ЕЧ-4), Конотопська (ЕЧ-5), Дарницька (ЕЧ-6), Фастівська (ЕЧ-7); будівельно-монтажний поїзд №392 та структурний підрозділ «Енергозбут». У підрозділах служби працює понад три тисячі робітників, які обслуговують 46 районів контактної мережі (ЕЧК), 36 тягових підстанцій (ЕЧЕ), 23 районів електропостачання (ЕЧС).

  Дистанції електропостачання забезпечують безперебійне електропостачання на тягу поїздів, засобів сигналізації, централізації, блокування, зв’язку, обчислювальної техніки та надійну експлуатацію електричного обладнання, пристроїв і технічних засобів.

  - Який відсоток вантажів та пасажирів перевозиться за використання електроенергії?

  - У 2012 році понад 95 відсотків вантажних та пасажирських перевезень на Південно-Західній залізниці здійснювалось електротягою.

  - Які підрозділи найкраще виконують поставлені завдання?

  - За виконаними експлуатаційними показниками річного плану 2012 року кращими визнано Конотопську дистанцію електропостачання, начальник - Олександр Січкар, Жмеринську дистанцію, начальник - Володимир ЛІсовий та Фастівську, начальник - Микола ПІскун.

  - Яка експлуатаційна та розгорнута довжина контактної мережі?

  - Станом на 1 січня 2013 року було електрифіковано 2292,6 км експлуатаційної довжини колії залізниці, при цьому розгорнута довжина контактної мережі складає 6042,3 км. Тільки під керівництвом мого попередника Валерія Сухомлинова з 1995 по 2013 роки електрифіковано 628 км експлуатаційної довжини колій. Він Заслужений працівник транспорту України, «Почесний залізничник», нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

  - Які показники роботи підрозділу «Енергозбут»?

  - Результатом злагодженої роботи фахівців «Енергозбуту» є те, що сьогодні увесь обсяг необхідної електричної енергії закуповується в Оптовому ринку електроенергії (ОРЕ). Це дало змогу залізниці значно заощадити кошти, спрямовані на закупівлю електричної енергії для тяги поїздів, а також для постачання різним категоріям споживачів - залізничним підприємствам, населенню, комерційним та бюджетним організаціям. На поліпшення фінансового стану столичної магістралі спрямовуються також зусилля і зі зменшення втрат електричної енергії в мережах залізниці, і зі скорочення дебіторської заборгованості абонентів за спожиту електроенергію, і з удосконалення комерційного обліку електроенергії та багато іншого.

  - Які дільниці столичної магістралі підлягають електрифікації з точки зору перспективних напрямків?

  - Програмою електрифікації залізниць України на 2011 - 2016 роки передбачено електрифікувати на Південно-Західній залізниці напрямок Фастів - Житомир - Новоград-Волинський, 192 км. У 2011 році було електрифіковано дільницю Фастів - Житомир, 101 км. Перспективними напрямками електрифікації для Південно-Західної залізниці є Коростень - Житомир - Бердичів, 132 км, Коростень - Овруч - Виступовичі, 76 км та будівництво тягових підстанцій на станціях Житомир, Ворожба.

  - Як служба виконує нові Правила приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджені постановою НКРЕ № 32 від 17.01.2013 року?

  - Відповідно до наказу генерального директора Укрзалізниці №097-Ц/ОД від 02.04.2013 р. Південно-Західна залізниця розробила Порядок приєднання та підключення електроустановок до електричних мереж залізниці, наказ №159-Н від 22.04.2013 р. Порядок регламентує відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переозброєних електроустановок до мереж залізниці. Виконання приєднань та підключень електроустановок за новими Правилами дозволить залізниці модернізувати власне обладнання, збільшити розмір основних фондів та отримати більше прав на амортизаційні відрахування.

  - Що хочете сказати своїм підлеглим з нагоди славетної дати?

  - Сьогодні, на межі 60-ї річниці від дня організації служби електропостачання столичної магістралі, щиро вдячний всім енергетикам, які власноруч будують майбутнє залізниці з відданістю та трудовою звитягою.

  Особлива подяка і шана ветеранам господарства служби, які передали і передають свій багаторічний досвід молодим спеціалістам, що нині працюють на благо магістралі.

  Вітаю вас зі славетним ювілеєм - 60-річчям нашої служби електропостачання!

  Нехай у ваших сім’ях завжди буде здоров’я, злагода, достаток і благополуччя, а у праці - натхнення!

  - Юрію Миколайовичу, дякую за змістовні відповіді.

  Сергій ГУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05