РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 22 (7 червня 2013) 

 • Звідки міцні м’язи У МУРАСТОГО?

  У Максима Рильського, прекрасного українського поета, є цікаві рядки: «З путі далекої вернувся машиніст, укритий порохом, увесь пропахлий димом, - До виноградника! - Чи мільдью часом лист де не попсований? Ну, боротьбу вестимем!» Їх завжди пояснювали, що тут приклад гармонійного поєднання прекрасного і корисного. Поет був правий. Без заперечень. Творчі можливості людини невичерпні, і є багато залізничників, які у вільний від роботи час малюють, співають, пишуть музику і вірші, різьблять по дереву, доглядають сад, розводять бджіл… Але ніхто, здається, й не помітив, що поет говорить і про один зі способів релаксації, ненав’язливо радить, як берегти трудову наснагу. Простіше кажучи, радить займатися різними видами діяльності.


  Дворазовий чемпіон України з пауерліфтингу,
  машиніст локомотивного депо Конотоп Анатолій МУРАСТИЙ.

  Релаксація, як пояснює словник, - це розслаблення. І я у квітні спілкувався із працівниками локомотивного депо Конотоп, шукаючи її яскравий приклад. На екзотику не сподівався, не розраховував застати машиністів Петренка та Іваненка у кімнаті психофізіологічного розвантаження в позах йоги, які, як стверджують, досить ефективно знімає напругу і втому після робочого дня. Всього лиш півгодини занять йогою - і ти свіжий, як огірочок. До того ж з’являється інформація, що в окремих депо на російських залізницях вже практикують подібну релаксацію.

  Аж тут доля випадково зводить мене з Анатолієм Мурастим. У розмові він скаже: «Як потренуюся, наче на світ народжуюся. Енергії додається стільки, що аж біжу на роботу. Пауерліфтинг мені дуже допомагає».

  Ви ще не чули про цей еліксир бадьорості й сили? Не поспішайте до аптеки. Його там немає. Вам треба йти до спортзали. Пауерліфтинг - один із видів спорту, яким займаються і старі, і малі. В Україні є федерація пауерліфтингу і проводяться змагання. А Анатолій Мурастий, машиніст електровоза локомотивного депо Конотоп, просто чемпіон України, правда, дворазовий у ваговій категорії до 83 кілограмів. Серед ветеранів. Ветеранами організатори змагань вважають спортсменів, яким сорок і більше. Анатолій Іванович належить до тих, кому вже давно більше.

  А винні в усьому гирі. У Брянську, в технічному училищі, куди юнак із села Оліне Ямпільського району Сумської області поступив вчитися на помічника машиніста електровоза, діяла секція гирьового спорту. Хоч і не олімпійський вид, та приваблював багатьох. Вправи із гирями розвивали силу, витривалість, зміцнювали м’язи. І гирьовику не соромно було роздягнутися на пляжі. Словом, успішно поєднував Анатолій навчання й фізкультуру. Не кинув тренування у війську і після служби. Лише вже у Курську - вільний час помічник машиніста проводив у спортзалі товариства «Локомотив». Тут же засвоїв ази пауерліфтингу. Правда, називався він по-іншому - силове триборство. «Молодий був, - пригадує Анатолій Іванович, - хотілося тренуватися».

  Та й з роками бажання не згасло. Вже у Конотопі вливається він у колектив атлетів, де лідером був Володимир Мокряков. «Багато хлопців тоді ходило тягати гирі і штангу, - розповідає. - Віталій Давиденко, Олександр Дяговець, Юрій Розуменко… Чоловік тридцять». Але то все був спорт для душі. На обласні змагання конотопці так і не змогли пробитися.

  В інших містах області силове триборство розвивалося успішніше. І коли Мурастий переїхав до Глухова, коли продовжив навчання у Глухівському педінституті, заочно, зрозуміло, бо вже був сімейний, то став тренуватися в атлетичному клубі «Гармонія». Цей осередок діяв при інституті. Діє й нині, тільки навчальний заклад став педагогічним університетом імені Олександра Довженка. У «Гармонії» він потрапив до рук заслуженого тренера України з пауерліфтингу Фелікса Колтакова. І пішло-покотилося. В одинадцятому році Анатолій Мурастий став чемпіоном міста. З глухівчанами їде на чемпіонат області. І знову перемагає. А з переможців вже формується команда Сумщини на загальноукраїнські змагання.

  Маріуполь. 2012 рік. Чемпіонат з пауерліфтингу. Турнір серйозний. Залізничник Анатолій Мурастий уперше мав виступити на такому рівні. «Хвилювався дуже, - пригадує. - Глянув на суперників - затрусило мене, як за великих морозів. Усі хлопці накачані, м’язи грають. Стали зважуватися, я чомусь виявився найважчим… Потім замовляємо вагу. Я скромно замовляю собі сто п’ятдесят кілограмів, вони чомусь менше. Тренер заспокоює. Не хвилюйся, мовляв, переможеш». І переміг, набравши в сумі 500 кілограмів.

  В нинішньому році чемпіонат проходив у Полтаві. Результат Анатолія Мурастого виріс ще на тридцять кілограмів. Офіційно. Було б більше, якби судді все зарахували.

  Запитую про тренування. Машиніст, графік роботи, недоспані ночі… Як тут викроїти годину для спорту?

  - Тренер допоміг, - відповідає Анатолій Іванович. - Фелікс розробив схему. Наприклад, після однієї робочої ночі - середнє навантаження, після двох - легке, коли вихідний, тоді вже повне. І плюс харчування.

  - Усякі там добавки…

  - Що ви. У жодному разі. Тільки натуральні продукти. Але калорійні.

  Ось так. Можна бути і машиністом, і дворазовим чемпіоном України. Як говорить юне покоління, круто. Що у планах Анатолія Мурастого? Перемагати. У наступному році він виступатиме на обласних змаганнях і в чемпіонаті, який проводитиметься у Сумах. Тож боротьба продовжуватиметься.

  Микола ПАЦАК, Фото Василя ЛУЦЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05