РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 22 (7 червня 2013) 

 • Якщо дії злагоджені…

  Наприкінці травня правоохоронні органи приблизно о 15:00 отримали оперативну інформацію про те, що на вокзалі ст. Київ-Пасажирський готується терористичний акт. Миттєво було створено штаб щодо попередження надзвичайної події, до складу якого війшли представники СБУ, міліції та залізничники.


  Валерій АНДРЄЄВ вилучає вибухонебезпечний пристрій.

  ХТО ЗАКЛАВ ВИБУХІВКУ?

  Також за оперативною інформацією надійшли фотороботи на очікуваних терористів, які роздали посиленим нарядам міліції, працівникам вокзалу. Прибули до центрального пасажирського терміналу столиці й фахівці вибухотехнічної служби Науково-дослідного, експертно-криміналістичного центру при Управлінні МВС України на Південно-Західній залізниці на чолі з підполковником міліції Валерієм АНДРЄЄВИМ.

  До речі, як розповів згодом Валерій Миколайович, за весь час його роботи на столичній магістралі не було жодного реального випадку використання вибухівки. Зазвичай «мінуванням» залізничних об’єктів займаються або душевнохворі та напідпитку, або, а таке трапляється дуже рідко, ті, хто хоче затримати відправлення поїзда через своє запізнення. Але вони не здогадуються, що поїзд у будь-якому випадку відправиться за розкладом і нічого, крім незручностей, для відвідувачів вокзалу та персоналу не досягнуть. А ще, згадує правоохоронець, був доволі кумедний випадок, коли спеціально підготовлений службовий пес зреагував на валізу в камері схову. Перевірили - нічого підозрілого. Інший чотириногий охоронець теж зреагував саме на цю валізу. Тоді витягли речі з пакунку, розклали їх на підлозі. Цього разу собака зупинився навпроти жіночої сумочки для косметики. Як з’ясувалося пізніше, до складу косметичних засобів подекуди входять ефірні масла, за хімічним складом схожі з тими, що використовуються у вибухівці. А загалом, як розповів Валерій Андрєєв, на його власному рахунку понад семи сотень знешкоджених вибухових пристроїв.

  УМОВНА «МІНА» УПОВІЛЬНЕНОЇ ДІЇ

  Саме в цей час на вокзалі опинилися й кореспонденти «Рабочего слова». І ми теж разом зі співробітниками прес-служб столичної магістралі та управління МВС на Південно-Західний «за легендою» звичайних пасажирів вирішили взяти участь у пошуку підозрюваних або небезпечних предметів. Поступово обходячи приміщення вокзалу, нічого підозрілого виявити не вдалося. Але раптом, коли ми перебували в залі очікування підвищеного комфорту, з вокзального гучномовця пролунало: «Співробітнику охорони підійти до зали номер два!». Звичайно, й ми поквапились туди. Але, за словами чергової, це була звичайна штатна ситуація. І тут погляд зупинився на чоловікові у клітчастій сорочці, який був дещо схожим із зображенням на фотороботі. Він попрямував до вбиральні. Довелось простежити за ним. Але наша підозра не підтвердилась.

  Нарешті, приблизно о 16:40, Валерій Андрєєв отримує повідомлення, що в залі чекання для пасажирів з дітьми Центрального вокзалу виявлено «безхозні» речі. Просканувавши знайдене спеціальним приладом, фахівці доходять висновку, що ці речі не мають жодного відношення до запланованого теракту. Тому працівниками міліції було складено відповідні оперативні документи.

  Через деякий час до правоохоронного штабу надходить повідомлення, що затримано одного з терористів і він зізнався, де встановлено вибуховий пристрій. Вже через хвилину вибухотехніки вилучили «сюрприз».

  А тут вже необхідно зізнатися, що терористи та вибухівка були умовними. Цього разу проводилося навчання з координації дій силових структур з метою виявлення та знешкодження вибухонебезпечних пристроїв.

  Коментуючи дії підлеглих під час навчання, перший заступник начальника управління СБУ в Києві та Київській області полковник Едуард ВАКУЛЕНКО та начальник управління МВС України на Південно-Західній залізниці полковник міліції В’ячеслав СОКІРКО зазначили, що робота всіх задіяних підрозділів проходила злагоджено. А в майбутньому ще заплановані спільні тренування оперативних груп антитерористичного центру СБУ спільно з МВС і залізничниками.

  Сергій ГУК, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05