РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 21 (31 травня 2013) 

 • Найвеличніша картина

  З усіх картин природи, що розгортаються перед нашими очима, найвеличніша під назвою «Зоряне небо».

  Часто ми милуємося нею в ясні, безмісячні ночі. Уявляючи себе мандрівником, який подорожує між тих планет. Ми можемо облетіти або об’їхати всю земну кулю. Зоряне ж небо - це нескінченний, неозорий простір. Кожна зірочка, що навіть ледь помітно мерехтить у темнім небі, являє собою величезне світило. Часто більш величне, гаряче і яскраве, ніж Сонце. Але всі зірки перебувають від нас незрівнянно далі, ніж Сонце, та тому й видаються точками, що слабко видні.

  Що це за світи, як далеко вони від нас і як вимірюються відстані до них? Як вони утворилися, з чого складаються, що було з ними у минулому і буде в майбутньому. На ці запитання відповідає астрономія. Учені сьогодні знають масу Сонця і його хімічний склад, передбачають майбутні затемнення Місяця і Світила, час появи комет.

  Вивчаючи небо, кожен може переконатися, що на ньому відбуваються різні зміни. Ось спалахнула нова зірка й на кілька днів затьмарила своїм світлом інші. Яка світова катастрофа породила цей спалах?

  От з’явилася комета з більшим, ніби вогняним хвостом. Швидко пролітаючи крізь лад планет, комета плавно обгинає Сонце й віддаляється в невідомість. А інша комета, кружляючи навколо Сонця, розсипається на рій невидимих камінчиків. Камінчики ці несуться з величезною швидкістю й, влітаючи в атмосферу Землі, розжарюються і світяться. Тоді в темнім небі блискають «падаючі зірки» - метеорити. У більшості вони перетворюються у пару, але деякі, найбільші, долітають до Землі.

  Камінь з неба! Це вісник далеких світів. Його можна побачити в музейній вітрині. Астрономи й аматори науки про зірки збирають такі уламки.

  Астрономія не тільки розкриває таємниці глибин Всесвіту, але й допомагає людям у їхній практичній діяльності: у складанні точних карт поверхні Землі, у правильному визначенні курсу кораблів і літаків, службі точного часу тощо.

  Із сайту «Цікава астрономія»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05