РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 21 (31 травня 2013) 

 • ЧИ СТРАШИТЬ ВАС «ЧОРТОВА ДЮЖИНА»?!

  Забобони. Це явище доволі поширене серед людей, причому не лише у нашій країні. Багато хто вірить у всілякі прикмети, чимало й тих, хто боїться нещасливих чисел, зокрема «чортової дюжини». А як залізничники ставляться до забобонів, чи вірять у нещасливі числа? Це цікаво хоч би тому, що цей рік - 13-й.

  Масштабні опитування провести не було можливості, а от із багатьма працівниками, причому представниками різних залізничних професій, на цю тему поговорити вдалось. Тож наведу думки окремих із них.

  - Багато років я працював машиністом, - розповідає голова профспілкового комітету локомотивного депо Жмеринка Леонтій ПОЛІВОДСЬКИЙ. - У рейси доводилось виїжджати й тринадцятого числа. Але я ніколи на цьому не загострював уваги. Для мене це завжди був і є звичайний день і нічого неприємного не траплялось. Хоч і були прикрі випадки, але вони ніяк не пов’язані із «чортовою дюжиною». Не чув я й від своїх колег, щоб хтось побоювався працювати саме в такий день. Серед машиністів у нашому депо, на скільки мені відомо, немає забобонних. А щодо 2013 року, то він такий, як і усі попередні. Як завжди, від нього ми очікуємо чогось кращого за те, що було у попередні.

  Схожі відповіді мені довелось почути від більш ніж десяти машиністів. Що доволі важливо. Адже від цієї категорії фахівців в значній мірі залежить безпека руху поїздів та і життя людей.

  Акцент на машиністів зроблено мною невипадково. Тому, що доволі тривалий час автору цих рядків доводилось спілкуватись і писати про військових льотчиків. Так от серед них доволі багато дійсно забобонних. Жоден із них не дозволить себе сфотографувати до вильоту, жодних коментарів не надасть… Більше того, немає жодного літака із бортовим номером - «13». І, за свідченнями тих же військових льотчиків, навіть найвищого рангу, тринадцятого числа не планували тренувальні польоти. Але то у військових. У цивільній авіації, приміром, ніхто рейсів у цей день не відміняв. Поїздів на залізниці - також.

  Тож із машиністами з’ясували. Звернемось до не менш чисельного загону залізничників - фахівців колійного господарства.

  - Я народився 13 вересня, - розповідає монтер колії Петро ВАРЧЕНКО, - і вважаю, що нічого у цьому страшного немає. Навпаки були випадки, коли тринадцятого мені щастило. Декілька років поспіль виграв у лотерею 200 гривень. Тринадцятий рік мене не страшить. Головне, щоб не попасти під скорочення, мати роботу, стабільний заробіток, тоді усе буде гаразд.

  Такі думки поділяють й інші колійники, з ким довелось спілкуватись.

  Можливо, серед представників «екстремальних» професій є забобонні. До таких відносяться пожежні. Тож із тим же запитанням звертаюсь до інспектора з пожежного нагляду Олександра ГАВРИЛЕНКА, який тривалий час працював пожежним, очолював пожежний поїзд.

  - Тринадцятого числа не боюсь, - чую у відповідь, - та і забобонів не дотримуюсь. На мій погляд, неприємні випадки трапляються незалежно від числа. А коли щось сталось, необхідно не чекати на допомогу від якихось невідомих сил, а зосередитись на вирішенні проблеми і спрямувати усі зусилля на це. Я так завжди поступав і радив так вчиняти моїм колегам. Це допомагало у скрутних ситуаціях, у тому числі і при гасінні пожеж.

  Утім й усі інші фахівці нашої галузі, з ким доводилось спілкуватись відносно забобонів, відповідали, що не вірять у прикмети чи нещасливі числа. Можливо, не натрапив на забобонних?! Та якщо вони і є на залізниці, то їх, вірю, доволі мало. Адже робота на столичній магістралі відповідальна, тут необхідно чітко і якісно виконувати свої обов’язки, покладатись на свої знання і сили, а не очікувати, поки настане щасливий час чи день. Ось тоді ніяка «чортова дюжина» цьому не зашкодить.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05