РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 16 (24 травня 2008) 

 • ПІВВІКУ І П’ЯТЬ РОКІВ - НА СТОРОЖІ ЗДОРОВ’Я ЗАЛІЗНИЧНИКІВ


  Медичний центр реабілітації залізничників (МЦРЗ)

  Медичний центр реабілітації залізничників (МЦРЗ) вигідно вирізняється своїм ошатним виглядом серед інших оздоровниць на курорті Хмільник. Та у цей день, 14 травня, він засяяв по-особливому. Кидається в очі зразковий порядок, чистота - акуратно підстрижені газони, виметені та й вимиті доріжки... А весняні квіти, дерева з молодим листям, яких тут безліч, придають території оздоровчого закладу особливу привабливість. Постаралась у цей день й погода. Після дощових похмурих днів, що передували цьому, дійсно по-весняному засяяло сонце. Своїм яскравим промінням воно підкреслює всю красу природних та рукотворних витворів у оздоровниці залізничників. Усе це створює святковий настрій у кожного, хто заходить на територію медичного центру.

  І дійсно, тут - свято. У ці травневі дні виповнюється 55 років від дня заснування дорожньої клінічної лікарні, яку з часом перетворено на Медичний центр реабілітації залізничників Південно-Західної залізниці на курорті Хмільник - така повна офіційна назва медичного закладу.

  А на день народження, звичайно ж, завітали гості: керівники медичних установ, науковці й ті, хто бажав висловити вдячність та привітати колектив медичного центру із знаменною датою.

  Знайшов можливість відвідати оздоровницю цього святкового дня начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН. Перед початком урочистого зібрання він оглянув виставку медичної апаратури та спеціального обладнання, на якій представили свої вироби вітчизняні та зарубіжні фармацевтичні та медичні фірми. Багато чого із представленого на виставці потрібно для оснащення лікувальних закладів.

  - Нам, для лікування хворих на остеохондроз, а серед залізничників таких доволі багато, дуже знадобився б ось цей спеціальний масажний стіл із електронним обладнанням для виправлення хребта, - зауважив у розмові із начальником залізниці при огляді виставки Віктор ПІКУШ, директор - головний лікар МЦРЗ.

  - Що ж, зробимо центру такий подарунок, - відповів Олексій Мефодійович.

  - Дві п’ятірки на прапорі нашого найкращого медичного закладу - це своєрідні оцінки за роботу 374-м його працівникам, - ці слова лунають із вуст керівника Південно-Західної вже під час урочистого зібрання, що розпочалось у клубі центру. - І вони цілком заслужені, адже щороку тут проходить оздоровлення більше семи тисяч чоловік. А всього за роки існування оздоровниці в ній поправили здоров’я понад 300 тисяч відпочиваючих. Більшість із яких - залізничники.

  - За останні п’ять років у ремонт та переоснащення медичного центру вкладено чималі кошти, - підкреслив також у своєму виступі Олексій Мефодійович. - Та впевнений, що вони окупляться сторицею. Адже тут поправляють здоров’я наші працівники. Соціальна сфера - це не те, на чому варто економити. І ми не збираємось зупинятись на півдорозі... Будемо і надалі розвивати її.

  Після вітального виступу Олексій Кривопішин вручив нагороди, заохочення та цінні подарунки кращим працівникам оздоровниці. А їх, відповідно до наказу Укрзалізниці, отримали завідувачка відділення №2

  Т. Теличко та кухар Т. Коваль. А заступник директора - головного лікаря з технічних питань В. Кутумов та водій М. Овчарук - іменні годинники від генерального директора Укрзалізниці. Медаль Південно-Західної залізниці «Кращому працівнику» - старший інспектор кадрів Н. Єлізарова. А почесні грамоти Південно-Західної залізниці отримали оператор котельні Н. Волощук і медсестра М. Грогуль. Молодша медсестра Н. Харківська та оператор пральних машин Я. Чугуєва тепер мають іменні годинники від начальника Південно-Західної залізниці. Ще 17 працівників було заохочено преміями у розмірі одного місячного окладу. Втім, начальник нашої дороги доручив преміювати всіх працюючих у медичному центрі.

  …Зі сцени клубу одне за одним лунають привітання на адресу колективу МЦРЗ від представників різних організацій, структур та підприємств. І, що приємно для господарів, від кожного надходять подарунки. Деякі - символічні, а й багато - цінних. Усі вони із вдячністю приймаються господарями.

  - В травні 1953 р. було прийнято перших залізничників на лікування у невеличкому будиночку, що знаходився тут, на території нашої оздоровниці, - зазначив у своєму виступі директор - головний лікар МЦРЗ, заслужений лікар України Віктор Пікуш. - Це й стало відліком нашої історії. На сьогодні до послуг наших пацієнтів є все необхідне для глибокого оздоровлення та повноцінного відпочинку. Нашу медичну базу оснащено унікальною вітчизняною та зарубіжною апаратурою. На курорті діють три основні природні чинники: радонові ванни, цілющі грязі та лікувальна мінеральна вода. Але, чи не головне, ми запропонуємо нашим гостям прекрасне харчування, сучасний комфорт з атмосферою домашнього затишку, піклування та милосердя від персоналу. Для кожного пацієнта ми розробимо індивідуальну програму обстеження та лікування. Ці програми базуються на авторських методичних розробках та новітніх медичних досягненнях у боротьбі з тими чи іншими недугами.

  Підтвердження заяви начальника медичного центру про цілющі можливості природних факторів оздоровниці пролунали у виступах багатьох науковців, лікарів-практиків, які зробили доповіді під час науково-практичної конференції «Теорія та практика курортної справи». А вона розпочалась одразу ж по завершенні урочистого зібрання.

  Зокрема, професор Костянтин Бабов із Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології доволі переконливо розповів у своїй доповіді про природні лікувальні ресурси, що знаходяться на курорті Хмільник. За його словами, окрім радонової води, цілющої грязі та мінеральної лікувальної води у цій місцевості, якщо добре пошукати, то можна знайти й озокерит - корисний мінерал, схожий за зовнішнім виглядом на бджолиний віск. Усе це дає підстави для оголошення місцевості Хмільника курортом державного значення.

  Про перспективи розвитку курорту як оздоровниці державного значення, говорив у своїй доповіді й вчений Броніслав Омецинський із Києва.

  Євроінтеграційні шляхи вітчизняної курортології висвітив у своїй доповіді професор Віктор Єжов із Сімферополя...

  Словом, майбутнє, за свідченнями науковців, у оздоровниці залізничників, що у Хмільнику, - світле та перспективне. Та воно залежить не лише від цілющих можливостей природи, а й від уміння фахівців. Цього у залізничних медиків достатньо. Підтвердженням тому - численні виступи та доповіді на семінарі лікарів-практиків МЦРЗ, а також їх наукові публікації, що увійшли до збірки «Теорія та практика курортології». Її випущено у світ напередодні 55-ї річниці МЦРЗ.

  Та більш красномовно свідчать про можливості та результати роботи залізничної оздоровниці у Хмільнику підсумки практичної роботи, на які наголосив під час виступу Олексій Кривопішин. Думається, вони будуть ще більшими. Адже для цього є усе: і природні лікувальні фактори, і сучасне медичне обладнання, і досвідчений персонал.

  І, головне, - розуміння та підтримка керівництва нашої залізниці. Тому є підстави вважати, що півстоліття та п’ять років у біографії оздоровчого центру залізничників - це лише проміжна дата. Попереду - нові позитивні результати роботи та тисячі оздоровлених залізничників.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05