РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 21 (31 травня 2013) 

 • Право обирати комфорт

  Почну із запитання: «Чи обрали ви вже місце для цьогорічного відпочинку?» Більшість відповість ствердно. Адже так довго омріяні слова «відпустка», «відпочинок» стільки разів викликали хвилювання, збуджували нашу фантазію, що вже негайно мають бути реалізованими! А починається все з подорожі. Квитки - валіза - вокзал - поїзд. Алгоритм дій не занадто складний? Та головне, щоб вони приносили задоволення. На це і направлені зусилля Укрзалізниці, галузевої пасажирської служби столичної магістралі.


  Як повідомив начальник галузевої пасажирської служби Олександр БОЛДОВ, до сезону літніх пасажирських перевезень столична магістраль підготувала 987 вагонів, з яких 406 обладнано системами кондиціонування повітря. Крім того, для забезпечення літніх пасажирських перевезень поточного року залізничниками столичної магістралі додатково задіяно 16 составів поїздів: з них 10 курсують у кримському напрямку з травня, 6 - з червня.

  До літніх пасажирських перевезень залізничники підготувалися. Тож сподіваємося, обраний маршрут сприятиме доброму настрою відпочивальників, а подорож буде комфортною та безпечною.

  - Укрзалізниця продовжує розвивати напрямки швидкісного сполучення за використання експресів категорії Інтерсіті+: Харків - Сімферополь, Донецьк - Сімферополь, Дніпропетровськ - Сімферополь, Київ - Запоріжжя, - повідомив днями на брифінгу з журналістами начальник головного пасажирського управління Укрзалізниці Олександр ІВАНЬКО. - Цим самим надаючи пасажирам право вибору між денними швидкісними експресами та традиційними нічними поїздами, які збережено у курсуванні зі столиці та зазначених обласних центрів.


  Під час прес-конференції щодо впровадження літнього графіка руху пасажирських та приміських поїздів. Питань було чимало.

  - У зв’язку з розширенням у часі меж курортного сезону, - наголосив Олександр Іванько, - додатково відкрито 141 квиткову касу, у т.ч. 7 пересувних у Кримському регіоні. Адже років декілька тому сезон розпочинався з середини червня. Сьогодні ситуація складається так, що вже у середині останнього весняного місяця попит на квитки у кримському напрямку був 100%.

  Для мешканців Запорізького регіону значно розшириться вибір на здійснення поїздок залізничним транспортом завдяки подовженню маршруту поїзда Інтерсіті + сполученням Київ - Дніпропетровськ до Запоріжжя.

  На популярному серед населення маршруті Київ - Харків впроваджено третю пару поїздів, яка раніше курсувала лише в окремі дати.

  До Тернополя тепер також можна доїхати на поїзді Київ - Тернопіль з місцями для сидіння. За статистикою, реалізація місць щойно призначеного поїзда вже складає 40%. Час руху - менше 6 годин. Такі ж склади поїздів курсуватимуть у напрямку Київ - Шостка, Київ - Хмельницький, Київ - Суми.

  Щодо відміни поїздів, то ситуацію ретельно проаналізовано, і звичайно, якщо, наприклад, до Чопа за добу доїжджає 26 пасажирів, то рентабельність руху такого поїзда не може не викликати подив. Та це, в свою чергу, не означає, що пасажир позбавлений можливості подорожувати - залишається альтернатива у даному випадку скористатися послугами ще щонайменше чотирьох поїздів у цьому напрямку.

  З ініціативи начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА на деяких поїздах міжнародного сполучення для прискорення руху змінено технологію проходження митних та прикордонних процедур.

  За словами начальника галузевої пасажирської служби Олександра Болдова, з 26 травня п.р. у поїзді №53/54 сполученням Київ - Санкт-Петербург митні та прикордонні процедури здійснюються на шляху прямування поїзда на дільниці Чернігів - Горностаївка. Це дозволить вищезазначеному поїзду прискоритися майже на годину. Відстань від столиці України до Санкт-Петербурга він долатиме за 22 год. 26 хв. замість 23 год. 11 хв. До того ж це, в свою чергу, прискорить рух інших поїздів по Укрзалізниці.

  А прикордонно-митний контроль у поїзді №5/6 Київ - Москва починатиметься за 25 хв. до відправлення поїзда у вагонах і на платформі вокзалу ст. Київ-Пасажирський. У зворотньому напрямку митні процедури здійснюватимуться також під час прибуття поїзда на ст. Київ-Пасажирський. Як наголосив начальник галузевої пасажирської служби, у квитках зазначено час закінчення посадки в поїзд.

  Враховуючи позитивний досвід технології проходження митного контролю у поїзді № 2/1 сполученням Київ - Москва і було спрощено ці процедури. Тепер пасажирів не турбуватимуть вночі ні митники, ні прикордонники.

  Розміри руху поїздів за новим графіком становлять 192 пари. Причому поїздів формування Південно-Західної залізниці на 3 пари більше ніж минулого року.

  Щодо зміни графіка руху приміських та регіональних поїздів, то за словами начальника головного управління приміських пасажирських перевезень Укрзалізниці Ігоря МАРИНЕНКА, у зв’язку зі спрацюванням рухомого складу ситуація залишається складною. Адже збитковість від приміських перевезень за перше півріччя 2013 р. становить 800 млн. грн. Проте новий графік руху на 2013/2014 рр. складено таким чином, щоб забезпечити перевезення пасажирів і регіональними, і приміськими поїздами. Курсуватимуть 43 пари регіональних та 790 пар приміських поїздів.

  Найбільша кількість регіональних поїздів обертатиметься на Південно-Західній - 25 пар. Також на столичній магістралі призначено приміські поїзди: №6523/6256 Козятин - Шепетівка та №6255/6254 Козятин - Бердичів. На одну годину прискорено рух регіональних поїздів №831 Київ - Гречани і №827 Київ - Рахни.

  Для покращення обслуговування подовжено маршрут прямування регіонального поїзда №803/804 Хмельницький - Шепетівка, який обслуговується рейковим автобусом: маршрут продовжено до ст. Лепесівка, та № 827 Київ - Жмеринка: маршрут продовжено до ст. Рахни.

  На дільниці Козятин - Жмеринка змінено розклад приміського поїзда №6307, який відправлятиметься зі ст. Козятин о 18 год. 43 хв., прибуватиме о 21 год. 01 хв.

  За словами начальника галузевої служби приміських перевезень Південно-Західної залізниці Олександра ПІДКОПАЛОВА, відповідно до нового графіка курсуватимуть 177,5 пар приміських поїздів, що більше на 3,5 пари, ніж у минулому році. Залізничники, у свою чергу, намагаються робити все, аби приміські перевезення залишились соціально затребуваним та комфортним видом транспорту. Адже особливістю саме столичної магістралі є велике і постійне, а не сезонне, як на інших залізницях, навантаження на приміський парк. Як не є, у Києві - чималий виробничий потенціал, який необхідно доставляти до столиці й у звоторному напрямку.

  Спрацьованість та збитковість від такого виду перевезень, звичайно, оптимізму не додає. Адже лише за чотири місяці п.р. сума недоотриманої компенсації за перевезення пільгових категорій пасажирів вже складає 16 млн. 645 тис. грн., а за 2012 рік - 50 млн. 159 тис. грн. Ще більшою є заборгованість від Київської мерії за обслуговування міської електрички…

  Пасажир голосує за поїзд квитком. А ще власною поведінкою у вагоні. Особливо це стосується тих, хто подорожує в електричках. Тож дуже хочу звернутися до байдужих. Адже розкурочені двері, розбиті вікна, сміття це, можливо, ваша мовчазна реакція на агресію вандалів. Через страх і байдужість, які зупиняють свідків подібних пригод, що виникають, на жаль, в останні роки дуже часто, зауваження на адресу хуліганів та повідомлення у міліцію є величезною рідкістю.

  Літній сезон на залізниці лише розпочинається. Побажаю пасажирам та залізничникам успіхів у справі збереження комфорту під час подорожей.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05