РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 20 (24 травня 2013) 

 • Святкує оздоровниця залізничників

  У Медичному центрі реабілітації залізничників на курорті Хмільник уже звикли до важливих та цікавих подій. Адже кожного року тут пропонують нові способи лікування, впроваджують сучасне обладнання… Однак нинішня подія - особлива. Цьому лікувальному закладу виповнилось 60 років!


  Начальник Південно-Західної залізниці О.М. КРИВОПІШИН вітає з відзнакою засновника санаторію-ювіляра Н.Я. ГОЛЬДЕНБЕРГА.


  Під час урочистостей.

  Його історія розпочалась уже далекого 1953 р., коли на оздоровлення було прийнято перших 20 залізничників. Очолив заклад, який на той час мав назву Бальнеологічна лакувальниця відділення залізничної лікарні ст. Вінниця, згодом - Дорожня клінічна лікарня №2, молодий лікар Наум ГОЛЬДЕНБЕРГ і успішно керував ним протягом півстоліття. За допомогою тодішнього керівництва Південно-Західної, зокрема Героя Соціалістичної праці Петра КРИВОНОСА, в оздоровниці вдалось побудувати ванне відділення, котельню, водогін. Згодом було зведено двоповерховий спальний корпус на 70 місць та триповерховий корпус на 130 відпочиваючих, парк лікувальної фізкультури, який на сьогодні є пам’яткою садово-паркового мистецтва державного значення. У подальші роки оздоровниця продовжувала розвиватись.


  Сьогодні санаторій має назву «Медичний центр реабілітації залізничників». Очолює його директор, заслужений лікар України Віктор ПІКУШ. Він, до речі, лише другий керівник цього 60-річного медичного закладу.

  На це зауважив у своєму виступі на урочистому зібрані з нагоди ювілею оздоровниці начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН. Він щиро привітав усіх працівників закладу, ветеранів, а їх тут уже декілька поколінь, з прекрасним святом, а також наголосив, що кожного року у центрі проходить оздоровлення від восьми до десяти тисяч людей, більшість із яких - залізничники.

  Очільник столичної магістралі також зазначив, що залізниця не залишається осторонь проблеми лікувального закладу, лише минулого року на його потреби було виділено 15 млн. грн. Ці кошти використано на проведення ремонтних робіт, зокрема, басейну, закупівлю нового медичного обладнання та інші потреби. І нинішнього року до медичного центру спрямовані певні кошти. А на ювілей Олексій Мефодійович подарував біохімічний аналізатор крові. Він також передав вітальний адрес від Прем’єр-міністра України Миколи АЗАРОВА і разом із начальником головного управління кадрів та соціальних питань Укрзалізниці Михайлом ГОЛОВАЦЬКИМ вручив відзнаки кращим працівникам санаторію.

  З ювілеєм працівників оздоровчого закладу залізничників також привітали голова Хмільницької районної державної адміністрації Олег ТОМАЩУК, голова Хмільницької районної ради Василь ЧМИЛЮК, міський голова Хмільника Василь ГРУШКО, а також керівники установ, медичних закладів, підприємств та відокремлених структурних підрозділів залізниці. Серед них був і директор Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології, доктор медичних наук, професор Костянтин БАБОВ. Вони проголосили привітання та вручили цінні подарунки. Привітання пролунало й від нашої колеги Ядвіги ОСТРОВСЬКОЇ, яка перебуває на оздоровлені в санаторії.

  На урочистому зібрані також виступив засновник санаторію-ювіляра Наум Гольденберг, який поділився спогадами і подякував своїм колегам за плідну працю та можливість зустрітись на святі. А директор санаторію Віктор Пікуш розповів про історію оздоровниці та її нинішні можливості. Зокрема він зазначив, що очолюваний ним лікувально-оздоровчий заклад чи не єдиний в Україні, який поєднує аж три важливих природних лікувальних чинники. Це, в першу чергу, - вуглецево-радонові води, яку добувають із глибоких свердловин і використовують для проведення радонотерапії. Другий чинник - грязелікування. А третім є питна природна лікувальна вода, яка отримала умовну назву «Хмільницька-цілюща».

  В оздоровниці, окрім класичного санаторно-курортного лікування, що проводиться з постійною корекцією під контролем лікарів, пропонуються сучасні методи реабілітації пацієнтів із різними захворюваннями. Також до їх послуг - індивідуальні профілактичні і загальнозміцнюючі фізіологічний стан програми.

  А медичний процес забезпечують висококваліфіковані фахівці усіх рівнів. Невід’ємною складовою оздоровлення є різноманітне та збалансоване харчування, в основу якого покладено рецепти прекрасної української кухні. А коли до цього додати прекрасну природу, чудовий парк, сучасні, комфортабельні номери у спальних корпусах, то оздоровлення та відпочинок у санаторії залишить приємне враження.

  У рамках святкування 60-річного ювілею санаторію на його базі відбулась дводенна науково-практична конференція за участю іноземних фахівців, яка мала назву «Перспективи розвитку системи медичної реабілітації». Його організаторами виступили заступник міністра охорони здоров’я України, доктор медичних наук Олександр ТОЛСТАНОВ, начальник медичної служби Південно-Західної залізниці, кандидат медичних наук Євген ШАЛКОВСЬКИЙ, директор Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології, доктор медичних наук, професор Костянтин Бабов. А з доповідями виступили провідні лікарі-науковці та практики в області курортології з Києва, Одеси, Харкова, Вінниці, Євпаторії, а також доктор Юст ГЮНТЕР із Німеччини. Усі доповіді будуть опубліковані у спеціальному збірнику та використовуватимуться у лікувально-оздоровчій практиці санаторіїв.

  Для учасників конференції та гостей санаторію було організовано спеціальну виставку сучасного обладнання та приладів, за допомогою яких проводиться реабілітаційне лікування та оздоровлення у санаторіях світу. Думається, окреме із них потрапить й у санаторій залізничників для оздоровлення працівників нашої галузі.

  Никифор ЛИСИЦЯ, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05