РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (10 травня 2013) 

 • Сайт Олексія ПЕТРОВА

  Відкриття Дитячої залізниці - це завжди свято. І не лише для підлітків, які тут працюють, навчаються, а й для гостей. Адже сюди з багатьох куточків світу щовесни з'їжджаються на відкриття Малої Південно-Західної. Це вже стало аксіомою.

  …Ні для кого не є секретом, що найцінніше у матеріальному світі - це інформація. Хто володіє інформацією, той володіє світом. Чи не так? А хто читає книги, той керує тими, хто дивиться телевізор. Згодні?

  - Так, - відповів мені юнак, вихованець столичної дитячої залізниці.

  - До нас часто звертаються відвідувачі із запитанням, а де можна прочитати про вашу залізницю, побачити фото? Тепер адреса відома: kdz.access.net.ua.

  - А чи функціонує у вас сайт?

  - Сьогодні так! - із гордістю заявляє його засновник Олексій ПЕТРОВ.

  Ще будучи зовсім дитиною, разом з батьками він часто приходив до Сирецького парку. Із завороженим поглядом дивився на те, як чухкає маленьке диво, що везе вагони, а у них весело сміються дітлахи. Трохи старші працюють провідниками, диспетчерами, слідкують за безпекою. Згодом і сам катався від Вишеньки до Вишеньки. Через Яблуньку. Коли Олексій подорослішав, то почав самостійно навчатися. За фахом - помічник машиніста. Сьогодні - начальник третьої зміни, засвоює ази фаху машиніста.

  - Як виникла ідея із створення сайту? - запитую хлопця.

  - Даний проект є моєю особистою ініціативою, він не підтримується жодними комерційними, державними чи іншими організаціями, - ось так, по-дорослому, відповів мені 15-річний залізничник. - Ідея створення сайту виникла під час літньої навчально-виробничої практики у 2012-му - розповідає Олексій. - Мене здивувало, чому влітку такий малий пасажиропотік? Хоча, безумовно, під час відкриття чи закриття людей багато. Чи вони просто не знають про Київську дитячу залізницю (КДЗ)? Я зацікавився цим питанням та почав шукати інформацію про КДЗ в інтернеті. Мене розчарувала невелика стаття у Вікіпедії, більше інформації я знайшов на сайті «ДЖД СССР». Проте цього було недостатньо. Саме тоді вперше я замислився над створенням сайту КДЗ. Вже тоді я знав HTML (мова програмування - авт.), почав вивчати й інші - CSS, JAVASCRIPT та PHP, паралельно збирав інформацію. Занурився до архіву, збирав відеоролики з інтернету, відвідував бібліотеку ДЦНТІ (Дорожній центр науково-технічної інформації). Сканував газети та фото. Побачив на сайті «РЖД» віртуальну екскурсію про експреси «Сапсан», яка мене зацікавила. «Можливо, і в УЗ є такі екскурсії?» - промайнула в голові думка, проте жодної інформації в інтернеті не знайшов. За кілька днів я навчився робити такі екскурсії, вони стали приємним доповненням до сайту. Пізніше почав збирати інформацію про усі дитячі залізниці України. Зараз сайт регулярно доповнюється інформацією, зібраною особисто мною та моїми друзями з інших дитячих залізниць. Вже незабаром вийде російська версія сайту, пізніше, можливо, англомовна, для виходу сайту на міжнародний рівень, згодом - мобільна. На сайті немає реклами, немає посилань на комерційні сайти. Адже не заради грошей це роблю.

  - Олексій зробив дуже гарну, потрібну справу, - підтримує нашу розмову Тетяна Сидоренко, майстер виробничого навчання та завідувачка кабінету інформатики. - Взагалі він дуже цілеспрямований. Знаю, що й батьки сприяли й всіляко допомагали йому. Тож сподіваємося, завдяки сайту про Малу Південно-Західну дізнається весь світ!

  Можливо, в найближчому майбутньому це вікно в інтернет стане офіційним сайтом Київської дитячої залізниці. А ми сподіваємось, що наша газета сприятиме позитивному вирішенню цього питання.

  Сьогодні Олексій навчається у Київському природничо-науковому ліцеї №145, з іншого кінця міста їздить на Малу Південно-Західну.

  На створення сайту він витратив майже півроку, та якби займався лише цим, то впорався б і за місяць, запевняє нас Олексій. А ще пишається через те, що його сайт вже відвідало понад дві тисячі гостей.

  Юнак мріє, щоб у кожному великому місті була дитяча залізниця! Отакий він Олексій Петров, юний помічник машиніста, який відкрив ще одне вікно в інтернет.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Галини ЛЕЛЕЧЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05