РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (10 травня 2013) 

 • 60-ий старт Малої Південно-Західної

  Напередодні травневих свят у столиці урочисто відкрито 60-ий ювілейний сезон руху поїздів Малої Південно-Західної залізниці. Тепер учні мають можливість закріпити теоретичні знання на практиці.

  За доброю традицією начальник Південно-Західної магістралі Олексій КРИВОПІШИН та в.о. голови Дорпрофсожу Олександр ЧАБАНЕНКО та керівники галузевих служб привітали юних залізничників з початком виробничої практики та нагородили дипломами юних переможців конкурсу «Кращий знавець по професіях господарств Київської дитячої залізниці». Нагороди вручено: «Кращий знавець господарства перевезень» - Олексію Петрову, «Кращий знавець локомотивного господарства» - Антону Зозулі, «Кращий знавець вагонного господарства» - Дмитру Зікратому, «Кращий знавець колійного господарства» - Артему Бойку та «Кращий знавець загального курсу залізниць» - Михайлу Сташуку. Також Олексій Кривопішин вручив посвідчення юним машиністам та помічникам машиністів, які навчалися у гуртках юних залізничників.

  Після офіційної частини відкриття та привітань від шанованих людей дитяча сталева магістраль взяла свій старт. Начальник залізниці разом із колегами та іншими гостями оглянули Малу залізницю. На особливостях професійного навчання «маленьких залізничників» наголосив Олексій Кривопішин:

  - Із 12 шкіл Києва взимку діти навчались на нашій Малій залізниці. Це 435 осіб. Фахівці Південно-Західної магістралі викладали їм теоретичний курс зі спеціальних дисциплін, які необхідні для роботи, за такими спеціальностями: машиністи, помічники машиністів, провідники, чергові по станції, диспетчери, квиткові касири тощо. Загалом, Мала Південно-Західна існує не суто для розваг, це цілком справжня залізниця. Вона має два тепловози, три вагони. Все серйозно, як і повинно бути. Єдина відмінність - вузька колія, але для опанування дорослої професії вона цілком придатна. Ми не стоїмо на місці, постійно вдосконалюємо напрямки навчання школярів. Наприклад, зараз впроваджено нову програму навчання. Згідно з вимогами часу діти здобувають навички професій - програміст, математик, електронник.

  Серед усіх дитячих гуртків і шкіл вихідного дня Мала залізниця найдоступніша для юних киян, тому, мабуть, найбільше цікавить дітей шкільного віку. Тут виховали не одне покоління залізничників, які потім успішно втілили свої дитячі мрії на дорослій магістралі. Ясна річ, що без допомоги Мала залізниця не могла б нормально функціонувати. Олексій Мефодійович повідомив: щорічно витрати на утримання Дитячої залізниці становлять понад 1,5 млн. грн.

  Цьогорічне відкриття запам’яталось не тільки урочистостями, а й активністю, зацікавленістю з боку учнів, які ставили запитання безпосередньо керівнику столичної залізниці. Один із них, Тимофій Бабчук, серед іншого, цікавився, коли, мовляв, юні транспортники можуть сподіватися на отримання нового тепловоза? «Я знаю про ваші проблеми. І до 1 червня у вас буде ще один тепловоз», - зазначив Олексій Кривопішин. А вже питання про територіальне переміщення залізниці у Національний комплекс «Експоцентр України», то це вже - на адресу Київської міської адміністрації. На цьому наголосив начальник столичної залізниці і попросив відповісти дітям виконуючого обов’язки першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Анатолія ГолубЧенка, який сказав досить оптимістично: «Можливо, такий проект буде передбачено в перспективному плані розвитку міста Києва».

  Загалом, за 60 років на Київській дитячій магістралі пройшли навчання за робочими професіями залізничного транспорту понад 30 тисяч вихованців. Після навчання у профільних учбових закладах з них майже дві тисячі осіб пов’язали свою трудову діяльність із залізничною галуззю.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05