РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (10 травня 2013) 

 • Скорочуючи кількість факторів ризику

  Напередодні Всесвітнього дня охорони праці на базі Дорожнього учбово-методичного центру з охорони праці відбувся семінар-нарада з причетними фахівцями дирекцій залізничних перевезень та служб. Тема: запобігання професійним захворюванням.


  Під час семінару-наради.

  На початку заходу перед присутніми виступив начальник відділу охорони праці профільного головного управління Укрзалізниці Анатолій ФЕДОРЕНКО. Він детально проаналізував стан травматизму. Проте Анатолій Миколайович зазначив, що з року в рік кількість нещасних випадків на виробництві поступово зменшується.

  - І в цьому є безпосередня заслуга саме фахівців з охорони праці, - підсумував він. - В ідеалі ми маємо вийти на нульовий показник.


  З доповіддю виступає начальник сектору охорони праці Коростенської
  дирекції залізничних перевезень Володимир РАФАЛЬСЬКИЙ.

  З доповіддю за темою, безпосередньо пов’язаною із семінаром, виступив начальник сектору охорони праці Коростенської дирекції залізничних перевезень Володимир РАФАЛЬСЬКИЙ. У цьому підрозділі був зафіксований один випадок професійного захворювання. А саме - фахівець з прибирання вагонів звернувся до лікувального закладу зі скаргою на захворювання легенів. Врешті-решт у нього було визнано професійне захворювання і достроково відправлено на пенсію. Цей випадок викликав неабияке здивування в колективі, оскільки, за словами Рафальського, всі робітники, пов’язані з прибиранням вагонів, повністю забезпечені засобами індивідуального захисту і отримати таку хворобу просто неможливо. Пізніше з’ясувалося, що до працевлаштування на залізницю цей робітник тривалий час працював на каменеобробному підприємстві в каменедробильному цеху. А оскільки захворювання було визначене за останнім місцем роботи, то й було зареєстровано за залізницею. Виходячи з викладеного, слід більш прискіпливо ставитися до стану здоров’я кандидатів при прийомі на роботу.

  У роботі взяв участь начальник інспекції Держгірпромнагляду Валентин ДОВГАЛЬ.

  Жваве обговорення учасників семінару-наради викликало питання реформування галузі. Зокрема начальник центру - начальник вагона охорони праці Раїса СОБОЛЬ, начальник сектору охорони праці Київської дирекції залізничних перевезень Олена АГАЛІДІ, провідний інженер з охорони праці інформаційно-обчислювального центру Іван КЛИМИК та інші висловили власні думки щодо внесення змін до Системи управління охорони праці. Взагалі було прийнято рішення розробити та направити свої пропозиції з цього питання до Укрзалізниці.

  На останок слід додати, що організатори семінару-наради творчо підійшли до проведення цього заходу. Вони не обмежилися «сухими» доповідями та їх обговоренням. Під час роботи постійно використовувалися фото- та відеоматеріали.

  ВІД РЕДАКЦІЇ

  Головний вчитель - життя. Саме воно щоденно виставляє працівникам оцінки під час виконання виробничих завдань. Від останніх напряму залежить безпека руху поїздів. Керівництво столичної магістралі закликає очільників виробничих підрозділів контролювати стан справ, скорочуючи кількість факторів ризику. А для цього командири середньої ланки призначають досвідчених наставників для молоді, слідкують за тим, щоб у досвідчених працівників не виникало небезпечного звикання до роботи у зоні ризику.

  Сергій ГУК, Фото Олексія ЧУМАЧЕНКА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05