РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (26 квітня 2013) 

 • До сусідки на 95-ліття

  «А без Подолу Київ неможливий», - кажуть кияни. У коростенців свій «Поділ» - так вони у просторіччі називають залізничний мікрорайон Коростеня-Подільського. В центрі його - ст. Коростень-Подільський, локомотивне депо. А зовсім поруч - їхня сусідка - загальноосвітня школа №8. Усі вони - майже ровесники, тобто виникли і почали працювати в один період: на початку XX сторіччя. Хіба що школа молодша на кілька років від станції і депо. Відкрила вона свої двері маленьким «подолянам» у далекому 1918-му…

  Саме з нагоди 95-річчя «подільської» школи нещодавно у Коростенському БНТ зібралися її учні і вчителі різних поколінь. З 1918-го по 1960-ий вона була підпорядкована відділу шкіл Південно-Західної залізниці. Але і в наступні роки свого зв’язку із залізницею не втрачала. Залізничники - їхні добрі сусіди, які за складних обставин не відмовляться підставити своє надійне плече. Школярі з восьмої школи добре знайомі з музеєм локомотивного депо, вони завжди приходять на зустрічі, коли вшановують ветеранів. Їм цікаво, бо в багатьох тут чи працюють батьки, чи колись трудилися дідусі.

  Як звучало на урочистостях, плекала альма-матер машиністів і інженерів, і навіть заступника генпрокурора й мера…

  Знамениті випускники її виходили на сцену, низько кланялися своїм учителям, підкреслювали, що виправдали їхні сподівання. Водночас, своїми успіхами відомі випускники доводили, що в цій школі виховують справжніх людей.

  Зворушливим і щирим був виступ головного інженера локомотивного депо Коростень Анатолія ХАВІНА, який тут навчався, набуваючи знань, починаючи пізнавати життя на мудрості своїх шкільних наставників. «Дякую, що дали мені цінний багаж, який зовсім не важкий, а такий корисний в будь-яких ситуаціях», - сказав Анатолій Миколайович.

  Захід цей видався цікавим не тільки випускникам, а й усім, хто завітав того дня в Будинок науки і техніки. Його організатори, повертаючись до 1918 р., коли засновувалася школа, привідкрили цілий пласт історії водночас і залізничних підрозділів. Відрадно було слухати, що тоді, на початку століття, у профспілковому клубі ст. Коростень-Подільський збиралася інтелігенція з числа залізничників, вчителів, які слухали класичні твори, що виконувалися на фортепіано, виступав шкільний струнний оркестр… Вогнище культури міста тоді найяскравіше сяяло саме тут.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05