РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (26 квітня 2013) 

 • Охорона праці очима дітей

  Зустрічі, відкриті уроки, ярмарки із продажу спецодягу, спецвзуття, семінари, що проходять під гаслом «Запобігання професійним захворюванням». Так днями на столичній магістралі відзначали Всесвітній день охорони праці.

  Акція «Охорона праці очима дітей». Сюди квапились разом із фотокором. Захід обіцяв бути цікавим. Адже саме школярі здатні максимально ефективно засвоїти аксіому: залізниця - зона підвищеної небезпеки! Роз’яснювально-профілактична робота з учнями, семінари на теми профілактики невиробничого травматизму - це лише частина тієї роботи, яку проводить колектив дорожнього вагона охорони праці. Крім того, щороку відбувається конкурс дитячого малюнку на тему безпеки на залізниці. Та цього разу вперше таку акцію було проведено разом з Держгірпромнаглядом України. Під час курсування ретро-поїзда Київським залізничним кільцем.

  Як зазначив заступник начальника Державної інспекції нагляду в машинобудуванні, на транспорті та у зв’язку Держгірпромнагляду Віталій ПАНЧЕНКО: «На Південно-Західній залізниці відчувається одночасно і фахова вимогливість керівництва до підлеглих підрозділів, і турбота про життя та здоров’я працюючих. А заохочення дітей до розмірковувань над проблемами у сфері охорони праці підвищить відповідальність батьків за власну безпеку та посприяє вихованню у дитини свідомого ставлення до безпечного поводження на робочому місці». Такої ж думки і працівники служби охорони праці Південно-Західної залізниці, які підготували методичний матеріал, відеофільм та лекцію, присвячену дотриманню правил поведінки під час перебування на об’єктах залізничного транспорту.


  Учениці 5-Б класу 54-ої школи м. Києва Олександра ОЛІЙНИК та Настя ГЛУХИХ

  Заволодіти одразу увагою учнів 8-го та 5-го класу 54-ї київської школи інженеру I категорії з невиробничого травматизму служби охорони праці Південно-Західної залізниці Богдану СКРИПНІЧЕНКУ (на фото угорі) було не просто. Адже більшість з підлітків побачили ретро-поїзд вперше. Густий сірий дим, гул від роботи потужної машини справили, переконана, незабутні враження. Тож і запитання сипались стосовно роботи паровоза, його історії, назви тощо. Та згодом, задовольнивши цікавість завдяки екскурсоводу - старшому інструктору з технічних засобів охорони служби відомчої воєнізованої охорони Олексію САЛІЮ, діти почали відповідати на запитання. Адже саме на методиці запитань та відповідей побудував свою бесіду з учнями Богдан Скрипніченко.

  Тут вже посипалися розповіді про подорожі поїздом на море, про правила поведінки у вагоні, на вокзалі, про проїзд автівкою разом із батьками через залізничний переїзд. В усі дитячі історії Богдан Скрипніченко вміло вплітав Правила безпеки, акцентував увагу на небезпечних розвагах. У ту мить помітила цікаву метаморфозу: підлітки намагалися виглядати дорослішими, обізнанішими і відповідальнішими. Восьми-класники Роман БЕЗВЕРХИЙ та Анастасія ІВАНОВА висловили побажання щодо впровадження саме таких форм навчання правилам безпеки життєдіяльності у школі. Вивчити певний розділ підручника - це одне, а от усвідомити його важливість через практичні заняття - інше.

  Юрба юнаків і дівчат висипала з ретро-поїзда. У супроводі вчителів та інспектора попрямували до своїх домівок. І коли за сімейною вечерею Настя, Роман чи будь-хто з учнів запитає батьків: «Тато, мамо, а ви переходили залізницю у недозволеному місці?», батьки підтримають думку своїх дітей. У найголовнішому - у збереженні життя.

  ПРЯМА МОВА

  Головний державний інспектор Державної інспекції нагляду в машинобудуванні, на транспорті та у зв’язку Юрій СЕРГІЄНКО (на фото внизу):

  - Коли заходить мова про охорону праці, то не всі, з ким доводилось спілкуватися, можуть правильно ідентифікувати саме поняття. Наприклад, під час інспекції багатьох підприємств, запитую: що у вас є найдорожче на підприємстві? У відповідь - машини, устаткування, програмне забезпечення тощо. А як же оцінити людське життя? Таке не серйозне відношення підкріплюється й певним досвідом. Найбільше випадків травматизму в країні трапляється з людьми, які пропрацювали не один рік. Набуваючи певного досвіду, вони втрачають пильність та увагу. А пресловуте: «Зі мною такого не станеться» зводить нанівець роботу «механізму» самозбереження.

  Свідоме та суворе дотримання правил безпеки має стати такою ж життєвою необхідністю, як, наприклад, їжа, повітря, спілкування.

  Валентина КОЛЯДА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05