РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 16 (19 квітня 2013) 

 • Без талонів нема роботи ні у вагоні, ні на перегоні…

  Розкажіть, будь-ласка, про застосування талонів-попереджень з охорони праці?

  М. ЛЕВЧЕНКО, м. Фастів

  Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» з метою підвищення відповідальності працівників за особисту безпеку і безпеку оточуючих людей, за неухильне виконання нормативно-правових актів з охорони праці, правил безпечної експлуатації машин, устаткування та інших засобів виробництва, за застосування засобів колективного та індивідуального захисту, коли це є необхідним, на Південно-Західній залізниці запроваджено систему талонів-попереджень з охорони праці. Розробляючи відповідне положення про їх застосування, ми вивчили досвід роботи з цих питань на Придніпровській та Донецькій залізницях, в головному управлінні електропостачання Укрзалізниці. У перелік професій і посад працівників, яким видаються талони-попередження, ввійшли ті, які працюють в умовах підвищеної небезпеки та на залізничних коліях або поблизу їх.

  Встановлено три види талонів-попереджень: №1 із зеленою смугою по діагоналі, №2 із жовтою, №3 із червоною смугою.

  Талон-попередження №1 із зеленою смугою видається працівнику після первинної перевірки знань з охорони праці одночасно з посвідченням та інструкцією з питань охорони праці.

  Перебування працівника на робочому місці без посвідчення або з посвідченням без талона попередження кваліфікується як порушення трудової дисципліни.

  Керівники дирекцій залізничних перевезень, галузевих служб та структурних підрозділів можуть згідно із власними наказами розширювати перелік професій і посад працівників, для яких застосовується система талонів-попереджень та доповнити перелік порушень вимог охорони праці, за які вилучаються талони-попереджень.

  Вилучення талонів здійснюється за допущені працівниками порушення вимог діючих правил, інструкцій, інших нормативних документів з охорони праці та технології виконання робіт, а у керівників виробничих підрозділів - за незадовільну організацію роботи з питань охорони праці та у випадках порушень в їх присутності підлеглими працівниками технології виконання робіт, правил безпечної експлуатації обладнання, машин, механізмів.

  Необхідно зазначити, що вилучення талонів-попереджень не є заходами дисциплінарного стягнення. Проте після вилучення талону до співробітника керівництвом підрозділу можуть бути застосовані певні заходи впливу. Працівник, в якого вилучили талон, зобов’язаний протягом доби повідомити про це свого безпосереднього керівника і надати письмове пояснення про характер і причини порушення. У разі незгоди працівника з діями адміністрації підрозділу щодо вилучення талона-попередження, він може оскаржити прийняте рішення в комісії з трудових спорів, у правовій інспекції профспілки або у керівництва галузевої служби чи дирекції залізничних перевезень.

  Альона ОВСІЄНКО, начальник відділу охорони праці служби охорони праці Південно-Західної залізниці
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05