РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 15 (12 квітня 2013) 

 • Розквітають діти, як весняні квіти

  Материнське щастя. Як його осягнути? Чим виміряти? Достатком, грішми, золотом, нерухомістю? Виявляється, зовсім ні. Душа матері співає, а серце розкривається, мов троянда, коли в оселі лунає дзвінкий дитячий сміх. Коли діти здорові, веселі, щасливі. Про щастя своїх чад молиться і мама, в якої один син чи донька, і ненька, котра має багатодітну сім’ю.

  Ось у Діни й Олександра ХОДАКІВСЬКИХ з Омелянівки 12 дітей. П’ятеро з них вже пішли так би мовити «на свій хліб», а семеро ще дошкільнята й школярі. Найменшенькі - 3-річний Давид і 6-річний Роман. Нещодавно познайомилася з цим сімейством, побувавши у їхньому домі.

  У дворі обійстя Ходаківських зустрічає господар - Олександр Михайлович. Він - залізничник. З 2002 р. працює монтером в Коростенській дистанції колії. Цікавилася його характеристикою в керівництва і нарікань не почула, натомість відгукуються про нього, як про працьовитого й сумлінного колійника. Олександр Михайлович розповів, що раніше працював на місцевих підприємствах. Але коли на них почалася нестабільність, вирішив шукати інше місце. На щастя, якраз тоді працівники потрібні були в дистанції колії…У дружини основна професія - мама. Не треба зайвий раз нагадувати скільки «спеціальностей» вона в себе включає, тим більше у такій численній родині.

  Перед хатою Ходаківських чимала земельна ділянка, яку перерізає доріжка, що веде до будинку. Понад цією стежкою зеленіють пагони тюльпанів, які чекають - не дочекаються тепла і сонця, щоб розквітнути яскравим цвітом. Їх тут сила-силенна, здалося мені. А ось і ніжні голівки пролісків подекуди видніються. «Мабуть, ваша дружина дуже квіти любить» - кажу господарю. «Хай вона вам розкаже, - усміхаючись, відповідає Олександр Михайлович, запрошуючи до оселі, щоб познайомити зі своїми домочадцями.

  …Ось вони, маленькі продовжувачі роду, наче пташенята повмощувалися на диван біля Діни Михайлівни, й зацікавлено дивляться на гостей. Серед старших був удома Богдан, він працює на Омелянівському кар’єрі, Сергій - одинадцятикласник. Вони вже надійна підмога батьку по господарству. А мамі найбільше допомагають Анжела, Галя та Катруся. «Така чистота в оселі, це їхня заслуга?»- запитую в Діни Михайлівни. Мама ж каже, що роботи в них ніхто не цурається, допомагають діти і в оселі, і за меншенькими приглянуть. Бо ж розуміють, що всі клопоти в них спільні. Хоч, звісно, менші й пустують іноді, - каже господиня, і тоді татові доводиться з ними говорити серйозніше, бо в мами ж дуже м’яке серце…

  Люблять і поважають маленькі Ходаківські і свого батька, й неньку. Вони для них і найбільші авторитети, і найрідніші люди, які прищеплюють їм тільки найкраще. Мама, виявляється, ще й рукодільниця. Вишиває картини, серветки, скатертини. Щоправда, тільки зимовими вечорами, іншої пори року їй вистачає роботи на городі. Однак і тут, окрім турботи про врожай овочів, встигає ще й за квітами доглядати. Окрім тюльпанів, які вже я бачила на подвір’ї, каже, що висаджує й троянди та інші квіти. Любить милуватися їх цвітом багатодітна матуся… Діти і квіти - її найбільша радість. Діна Михайлівна говорить, що понад усе на світі вона бажає, щоб її сини і дочки були щасливими, а водночас добрими і порядними людьми. До цього й докладають усіх зусиль разом з чоловіком.

  Багатодітна сім’я - це велика рідкість для України. Їх за статистикою всього 3%. Але, навіть незважаючи на свою унікальність, у багатьох вони викликають подив і найперше питання, як можна утримати таку велику сім’ю в непростий наш час? Але поки хтось дивується, таким сім’ям, як Ходаківські, їм ніколи на це зважати. Вони знають, що їм треба працювати, щодня вирішувати багато життєвих проблем, сподіваючись на себе, на взаємопідтримку в своїй родині. Їх родина переповнена оптимізмом і позитивною енергетикою. І це найголовніше, що в них панує любов, розуміння, турбота. Навіть якщо у батьків не завжди є можливість купити усі дитячі забаганки, їхні сини і доньки мають поруч стільки рідних людей, і вони ніколи не будуть самотніми у житті.

  Оксана КЛИМЧУК, Фото автора
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05