РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 13 (29 березня 2013) 

 • Коли триступеневий контроль виводить у призери

  У Жмеринській колійній машинній станції (КМС-79), трудовий колектив якої очолює Станіслав КРУПСЬКИЙ, минулого року не допущено жодного випадку травмування людей на виробництві. І це при тому, що впродовж цього періода виконано доволі великий об’єм робіт з модернізації, капітального та середнього ремонту колії, укладання стрілочних переводів та складання рейко-шпальних плітей. Абсолютна більшість із технологічних операцій проводилась за похідно-польових умов.

  Завдяки чому вдалось зберегти здоров’я працівників? Це запитання задаю інженеру з охорони праці КМС-79 Наталії ЖУЛЕВСЬКІЙ.

  - Минулого року виконано доволі великий обсяг робіт з приведення території та приміщень нашого відокремленого структурного підрозділу в належний санітарний стан. Освоєно значні капіталовкладення з метою забезпечення вимог охорони праці, дотримання пожежної безпеки та виробничої санітарії. У повному обсязі виконано комплексні заходи заради досягнення встановлених нормативів безпеки і гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, унеможливлення профзахворювань та аварій. Загальна сума цих коштів склала 278,9 тис. грн. Вони витрачені на придбання спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту, проведення обов’язкових медичних оглядів, а також на закупівлю молока для тих, хто виконує шкідливі роботи. Крім того виконано ремонт побутового приміщення в автогаражі на ст. Жмеринка, придбано шафи для переодягання працівників цього підрозділу. Завершено ремонт побутового приміщення у межах виробничої бази на ст. Гречани, придбано необхідні прилади для приготування та підігріву їжі.

  Для працівників, які перебувають у відрядженнях, - продовжує Надія Іванівна, а це, як правило, - перегони чи станційні колії, забезпечувалось повноцінне харчування у пересувній їдальні. Для покращення умов проживання під час виконання ремонтних робіт було замінено два вагони. Нові дістались бригаді колієрозбирального потяга та бригаді виробничої бази №2. У них є усе необхідне для відпочинку після трудового дня. Також у нас атестовано 41 робоче місце, визначено пільги та компенсації за важкі та шкідливі умови праці відповідно до ст. 7 Закону України «Про охорону праці». Проведено й деякі інші заходи, спрямовані на покращення виробничих умов наших співробітників. А головні зусилля було спрямовано на безпечне проведення технологічних процесів з метою безаварійної роботи машин, механізмів, устаткування, а також задля використання засобів колективного та індивідуального захисту. Усе це й допомогло працювати без виникнення неприємних ситуацій на виробництві.

  До розповіді інженера з охорони праці варто додати, що в КМС-79 створено хороший кабінет з охорони праці, який відповідає вимогам типового положення. В приміщені, яке займає площу 32 кв. м, встановлено стенди з охорони праці на різну тематику, вітрини з нормативними документами. Викликає зацікавленість наочні посібники, технічна література і періодичні видання. Є комп’ютер, принтер, телевізор, відеомагнітофон, відеокамера, фотоапарат. Цей кабінет є справжнім організаційним та навчально-методичним центром пропаганди знань серед працівників з питань охорони праці.

  Важливим є те, що у Жмеринській колійній машинній станції проводиться триступеневий контроль за станом охорони праці. Перший здійснюється щоденно майстрами, бригадирами. Другий проводять керівники цехів, виконроби, головний механік. І це кожної декади. А третій ступінь оперативного контролю проводиться в четвертий тиждень щомісяця під головуванням начальника КМС-79. До складу комісії належать голова профспілкового комітету, інженер з охорони праці, керівники цехів. На всіх етапах оперативного контролю беруть участь також представники профспілки та уповноважені члени трудового колективу з питань охорони праці. Причому ці заходи проводяться не формально, а відповідно до вимог керівних галузевих документів. Такий підхід до організації робіт й дозволив колективу КМС-79 минулого року працювати без виробничих травм та аварій і посісти третє місце в конкурсі-огляді роботи з охорони праці на нашій залізниці.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05