РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (22 березня 2013) 

 • ВИХОВАНЦІ Наталії СТЕПАНЮК

  Гурток малювання, що діє при Будинку науки і техніки станції Козятин, завжди користувався у дітей залізничників великою популярністю. Щороку тут опановують основи живопису десятки юних шанувальників цього виду мистецтва. І навчає їх цьому протягом ось вже півтора десятка років беззмінний керівник гуртка Наталія СТЕПАНЮК.

  Випускниця Московського народного університету мистецтв свого часу також робила перші кроки в малюванні в одному з дитячих гуртків при міському будинку піонерів. Вона охоче погодилася на розмову з кореспондентом газети і розповіла про своїх маленьких вихованців.


  Керівник гуртка малювання Наталія СТЕПАНЮК зі своїми вихованками

  - Наталіє Василівно, хто може займатися у вашому гуртку, і чи обов’язковим є проходження певного творчого відбору?

  - У нас в основному навчаються діти наших залізничників, хоча ніколи не відмовляємо й тим, хто приходить з інших родин. Адже вони чи навчаються в одній школі з дітьми залізничників, чи мешкають в одному будинку, або ж просто знайомі та друзі. Ніякого конкурсу не проводимо. Головне, щоби було бажання навчатися малюванню. Зазвичай беремо не молодших за вісім років, бо хоча ми й навчаємо азам малювання, однак потрібно, щоб ці діти вже вміли і писати, і читати. Словом, мали певну підготовку. А надалі вік необмежений. Траплялося, що приходили до нас і в 14, і в 15 років. Не відмовляємо. Навчання безкоштовне.

  - Ви навчаєте дітей малювати певним стилем: портрети, пейзажі чи графіка?

  - Якогось окремого стилю немає. Навчаємо основам. А вже із часом вони самотужки визначаються, що їм до вподоби. Звісно, даємо певні поради, пропонуємо, однак подальший вибір - за кожним особисто. Можу поділитися своїми спостереженнями, що мало не кожен новачок, який приходить у наш гурток, обов’язково хоче навчитися малювати портрети. Однак не всім таке під силу, бо то досить складна справа. Тож з часом багато хто переходить на пейзажі, натюрморти. І досягають тут непоганих результатів.

  - Ваші вихованці беруть участь у виставках, конкурсах, інших заходах, де демонструють свої роботи?

  - Звичайно, кожному з діток цікаво, як оцінять його роботу. Ми завжди беремо участь у конкурсах дитячого малюнку, що відбуваються у нашому місті чи на залізниці. Наприклад, торік один із наших вихованців став переможцем конкурсу дитячого малюнку на асфальті, що відбувся на центральній площі Козятина. Ще двоє перемогли на конкурсі дитячого малюнку «Техніка безпеки на залізниці», який відбувся у Козятинській дирекції залізничних перевезень. А Назар Франчук та Юля Шендрик, як переможці шкільних конкурсів, стали учасниками обласних конкурсів дитячого малюнку.

  - Чи є серед ваших вихованців ті, для кого дитяче захоплення малюванням стало професією?

  - Таких - одиниці, але вони є. Точніше це - поки що учні художніх училищ, які хочуть у майбутньому працювати художниками на професійному рівні. Є перспективи стати професійним митцем у нашого вихованця Вадима Загребельного. Він вже мав персональні виставки своїх малюнків, зокрема, як портретист. Мріє стати художником і наша Тетянка Гриців. Ще декілька діток старшого віку виношують такі самі плани. І ми бажаємо їм успіхів у цьому.

  - Навчання у гуртку малювання безкоштовне. Але ж це затратне задоволення. У вас є спонсори?

  - Спонсорів немає, але всі свої проблеми намагаємось вирішити. Нам чим може допомагає керівництво дирекції, дещо намагаємося зробити власними силами. Ми вдячні працівникам нашого будинку науки та техніки Григорію Абрамюку та Сергію Поліщуку, які завжди допомагають у столярних справах. Прекрасні мольберти виготовили нам у художній майстерні дирекції. Щедрими призами та подарунками заохочують наших юних художників терком профспілки. І ми вдячні їм за те, що й у цей непростий час вони допомогають нам, щоб дітки мали можливість займатися улюбленою справою і певною мірою проявити свій талант. А вони у нас всі талановиті. Потрібно лише допомогти їм у цьому і зацікавити.


  Фото Віталія НОСАЧА

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05