РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 12 (22 березня 2013) 

 • Облік робочого часу - у правовому полі

  Днями в управлінні Південно-Західної залізниці пройшла семінар-нарада на тему: «Режим роботи та облік робочого часу працівників Південно-Західної залізниці». Відкриваючи нараду, заступник начальника залізниці з економічних питань Сергій ГОРІЛЕЙ наголосив, що це перший у цьому році, але не останній навчальний захід такого плану. І як виявилось, досить своє-часний, чітко розпланований, інформаційно насичений та практично корисний не лише для фахівців з організації та нормування праці.  Громадський контроль у цьому питанні здійснюють галузеві профспілки. Тож саме головний інспектор з праці Дорпрофсожу Володимир ВОРОПАЄВ у своєму виступі акцентував увагу присутніх на правовій підтримці: «Головне, щоб людина, яка працює на залізниці, розуміла, що ми про неї піклуємося. Адже морально-психологічний клімат у колективі та справедливе відношення до себе має будуватися у правовому полі, яке забезпечує виконання вимог трудового законодавства».

  «Бухгалтерський облік праці та заробітної плати, а отже і первинний облік, має бути організований таким чином, щоб сприяти підвищенню продуктивності праці, відображати повноцінне використання робочого часу, а також сприяти правильному розрахунку чисельності працюючих і заробітної плати, яка підлягає оподаткуванню. Від організації первинного обліку праці залежить якість, правдивість, справедливість, повнота і своєчасність розрахунків з працівниками магістралі», - відмітила у своєму вступному слові начальник служби організації праці, заробітної плати і структур управління Тетяна ТКАЧЕНКО.

  У ході наради до присутніх було доведено, що, як показали проведені вибіркові перевірки, не все добре з цим питанням і в підрозділах Південно-Західної залізниці. Типовість та систематичність виявлених порушень свідчать про елементарне незнання окремими фахівцями, відповідальними за облік робочого часу, основних положень законодавства України про працю. Виявлені випадки порушень встановленого порядку ведення первинних документів та обліку робочого часу. І врешті-решт, відмічено відсутність елементарного контролю за достовірним обліком зайнятості працівників.

  Всі ці факти є наслідком неналежного контролю з боку окремих керівників підрозділів та відповідальних фахівців за роботою підлеглих. Саме вони і призводять до збільшення надурочної роботи та нераціонального використання трудових ресурсів. Як свідчить офіційна статистика, за підсумками 2012 р. прийнято до обліку 300 тис. годин понаднормової роботи та 566 тис. годин роботи у вихідні дні понад норму робочого часу. За це сумарно сплачено майже 26 млн. грн. Проте, як показали перевірки, кількість таких годин, і відповідно оплата за них, могли бути значно меншими, у випадку правильного попереднього планування робочого часу, встановлення об’єктивних, адаптованих під місцеві умови режимів праці.

  Заступник начальника служби організації праці, заробітної плати та структур управління Віталій МАЛІЦЬКИЙ довів до присутніх визначені чинним законодавством України про працю та нормативними документами Укрзалізниці загальні вимоги для встановлення режимів роботи, порядку попереднього планування робочого часу, облікових періодів, а також його наступного обліку з правильним заповненням табелів обліку робочого часу. Що цікаво, Віталій Валерійович зробив це на конкретних прикладах та ґрунтуючись на попередньо наданих відповідними службами та залізничними дирекціями питаннях.

  «За несвоєчасну виплату заробітної плати, яка базується на правильно підрахованих і облікованих годинах роботи, або виплату її не в повному обсязі керівник підрозділу може бути притягнутий до адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності. І можливі покарання за ці правопорушення від 510 грн. штрафу до двох років позбавлення волі», - підсумував свій виступ Віталій Маліцький.

  Від правильного ведення обліку робочого часу залежить правильність нарахування заробітної плати, облік стажу роботи працівників у шкідливих умовах, розрахунок оплати відпусток, листків непрацездатності, розмір майбутньої пенсії тощо. У наших підрозділах саме табель є тим документом, що засвідчує облік робочого часу. І як його не перетворити на карту пошуку скарбів, а грамотно вести вчилися того дня присутні в актовій залі. І не приховуємо, що у декого викликав здивування, так би мовити, правильний варіант.

  ... Як буває?! П’ять хвилин на каву, десять - перекур, п’ятнадцять - неважливі телефонні дзвінки, а в кінці дня набігає 1,5 години. Це у табель не заноситься, та це залишається на вашому трудовому сумлінні. А як роботодавець може перевірити ваш коефіцієнт корисної дії? Варіантів безліч. Та не їх варто остерігатися, а працювати ефективно. Банально? Лише на перший погляд. Але справедливо.


  На фото: під час роботи семінару-наради.

  Фото Сергія ГУКА

  Валентина КОЛЯДА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05