РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 9 (1 березня 2013) 

 • Олексій Мефодійович КРИВОПІШИН, начальник Південно-Західної залізниці:

  «Наше завдання - надалі розвивати прогресивні технології
  у транспортуванні вантажів, нарощувати обсяги перевезень,
  вдосконалювати автоматизацію вантажних перевезень,
  сприяти розвитку транзитного потенціалу нашої держави»

  Звіт адміністрації Державного територіально-галузевого об'єднання
  «Південно-Західна залізниця» про виконання у 2012 р.
  зобов'язань колективного договору залізниці на 2001-2005 рр.,
  пролонгованого на 2006-2015 рр.

  Працюючи в умовах активізації підготовчої стадії реформування галузі, столична магістраль виконує поставлені завдання з перевезення пасажирів, вантажів, дотримується прийнятих на себе та закріплених колективним договором зобов'язань, забезпечуючи при цьому високий рівень безпеки руху

  ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ

  За 2012 р. колектив залізниці забезпечив перевезення вантажів, які пред’являються вантажовідправниками, і транзитних вантажів, що слідували через Південно-Західну залізницю, а також забезпечив перевезення пасажирів. Протягом року вантажів було відправлено 36,6 млн. тонн, що більше, ніж у минулому році на 5,3%, загальний вантажообіг в розмірі 47,4 млн. тонн виріс на 3,2%.

  Працюючи у складних умовах проведення модернізації для впровадження швидкісного руху за підсумками фінансово-економічної діяльності, залізниця все ж спрацювала прибутково. Отриманий прибуток від звичайної діяльності до оподаткування в сумі 153,4 млн. грн.

  На виконання програми з підготовки інфраструктури для впровадження прискореного руху пасажирських поїздів до ЄВРО-2012 залізницею виконано збільшені на 41% обсяги ремонтних робіт. Так у колійному господарстві, відповідно до додаткового позапланового завдання та згідно із телеграфним розпорядженням від 04.10.2012 р. №Ц-2/90, обсяги ремонтно-колійних робіт перевиконано на 56%.

  Незважаючи на значне відхилення вантажопотоків із напрямків Південно-Західної залізниці на інші залізниці щодо розділення вантажного і пасажирського руху та виконання позапланових обсягів ремонтних робіт, залізниці вдалося втримати темп зростання витрат на рівні темпу зростання доходів, а також збільшити обсяги перевезень до минулого року на 5%.

  Крім того, впродовж року залізниці вдалося покращити до плану показники використання рухомого складу, підвищено середньодобову продуктивність локомотива на 2%, зросла на 13% середньодобова продуктивність вагона, на 1% скорочено час обігу вагона, також скорочено на 3% час простою вагона під однією вантажною операцією, збільшено на 1% середню вагу поїзда.

  Продуктивність праці по залізниці за 2012 р. становить 1684,7 тис. приведених т-км/чол. На залізниці проведено роботу з приведення експлуатаційного контингенту до обсягів виконуваних робіт, завдяки чому кількість працюючих у сфері перевезень зменшено на 1,7% (на 872 чол.). До аналогічного періоду минулого року за рахунок зростання обсягів робіт та зниження контингенту продуктивність праці підвищено на 5%.

  Платежі до державного бюджету та цільові фонди виконані своєчасно в розмірі 2 259,5 млн. грн., що становить 101% від планового завдання та 99% від минулорічного показника.

  ОПЛАТА ПРАЦІ, РОБОЧИЙ ЧАС І ЧАС ВІДПОЧИНКУ

  Протягом 2012 р. адміністрація дотримувалась пріоритетності направлення коштів на оплату праці порівняно з іншими платежами. Виплата заробітної плати проводилась у терміни, що обумовлені у колективному договорі залізниці. Випадків заборгованості по заробітній платі не було.

  Оплата праці працівникам проводилась відповідно до «Положення про умови оплати праці працівників залізничного транспорту», протягом року часові тарифні ставки та посадови оклади залізничників підвищувались двічі - з 1 травня та з 1 жовтня - по п’ять відсотків щоразу.

  Середньомісячна заробітна плата працівників залізниці у 2012 р. склала 3832,3 грн. Серед залізниць України Південно-Західна залізниця зайняла друге місце за цим показником. Зростання середньомісячної зарплати у 2012 р. у порівнянні з 2011 р. (3311,9 грн.) склало 15,7 відсотків.

  Середньомісячна заробітна плата працівників залізниці у порівнянні зі середньомісячною заробітною платою по Україні (3025 грн.) вище на 807,3 грн. або на 26,7%, у порівнянні зі середньомісячної зарплатою працівників, зайнятих діяльністю наземного транспорту (2968 грн.), вище на 863,3 грн. або на 29%.

  У середньому премія за основні результати роботи по залізниці склала 18,7 відсотків, у 2011 р. цей показник складав 15,7 відсотків.

  Виплату винагороди за підсумками роботи за 2011 р. - 13-та заробітна плата - було здійснено у квітні 2012 р. на суму 61,9 млн. грн.

  Відповідно до зобов’язань колдоговору протягом року проведено виплату доплат та надбавок працівникам, що визначені галузевою угодою та колективним договором, на загальну суму понад 160 млн. грн.

  За вислугу років виплачено понад 295 млн. грн., винагороди з нагоди ювілеїв працівників склали 19,2 млн. грн.

  У 2012 р. підрозділами залізниці допущено 300,9 тис. годин надурочної роботи, що на 8,9 тис. годин більше, ніж у 2011 р. Така робота допущена у локомотивному господарстві (259,4 тис. год.) та господарстві приміських пасажирських перевезень (41,5 тис. год.). Оплата за години надурочної роботи проводились у подвійному розмірі, сума склала 10701 тис. грн.

  Протягом року окремі працівники залізниці для виконання невідкладних, наперед непередбачених робіт, від негайного виконання яких залежала нормальна робота залізниці, залучалися до роботи у вихідні дні понад норму робочого часу. Тривалість таких робіт за рік склала 565,7 тис. годин, оплата проводилась відповідно до діючого законодавства на суму 15158 тис. грн. Також допускались і непродуктивні витрати, які обліковані і оплачені згідно з законодавством, а саме:

  - години простою локомотивних бригад складають 157,0 тис. годин з оплатою в сумі 2633,7 тис. грн., тобто зросли до рівня 2011 р. на 10,7 тис. годин, витрати збільшені на 440,3 тис. грн.

  - години перевідпочинків локомотивних бригад у пунктах звороту складають 600,9 тис. годин з оплатою 7150,2 тис. грн., що більше минулого року на 36,1 тис. годин та на 952,0 тис. грн.

  - години слідування пасажиром - 196,0 тис. годин, витрати - 2289,3 тис. грн., кількість годин зменшено до минулого року на 22,6 тис. год. при збільшенні витрат на 112,2 тис. грн.

  ПОЛІПШЕННЯ УМОВ І ОХОРОНИ ПРАЦІ

  У 2012 р. на залізниці травмовано 19 працівників, у тому числі два зі смертельним наслідком.

  У порівнянні з 2011 р. стан з виробничим травматизмом погіршився, в 2012 р. загальна кількість травмованих збільшилась на 2 особи - 19 проти 17 осіб, кількість нещасних випадків зі смертельним наслідком залишилась на рівні 2011 р. - по 2 випадки. Із 19 випадків 2012 р. з вини посадових осіб трапилось 10, в тому числі 1 зі смертельним наслідком, ще 5 трапились по вині самих потерпілих. Через помилку працівників Львівської залізниці трапився випадок групового травматизму з провідниками пасажирських вагонів ВЧ-1 - травмовано 4 робітники, в 2011 р. групових нещасних випадків не було.

  Найгірший стан з виробничим травматизмом склався в службі колії, де трапилось сім випадків виробничого травматизму, в тому числі два зі смертельним наслідком, пасажирській службі, де трапився груповий нещасний випадок, вагонній службі та Київській дирекції залізничних перевезень, на станціях якої травмовано двох працівників.

  За 12 місяців 2012 р. прийнято до обліку 5 випадків природної смерті на виробництві, в 2011 р. таких випадків було 10.

  Основними причинами нещасних випадків на залізниці в 2012 р. є організаційні - це невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення технології робіт, виробничої та трудової дисципліни працівниками та їхня особиста необережність - як результат недостатнього контролю з боку керівників відокремлених підрозділів та галузевих служб. Найбільшою залишається частка нещасних випадків з причин порушення вимог інструкцій з охорони праці та посадових обов’язків - 6 випадків виробничого травматизму, що свідчить про низький рівень дисципліни працівників, про незадовільний стан організаційної та профілактичної роботи, невиконання керівниками структурних підрозділів нормативів особистої участі в роботі з питань охорони праці, про відсутність з їхнього боку належного контролю за діями керівників середньої ланки.

  Протягом 12 місяців у структурних підрозділах залізниці проведено понад 22,5 тисяч перевірок з питань охорони праці, видано понад 2,5 тисячі приписів, зупинялась робота понад 1600 механізмів.

  З метою покращення стану охорони праці, задля попередження нещасних випадків на виробництві, усунення причин виробничого травматизму, створення безпечних умов праці, підвищення рівня знань з питань охорони праці посадових осіб і спеціалістів на залізниці розроблені «Комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів з охорони праці на Південно-Західній залізниці на 2012 рік», на їхнє виконання заплановано направити 36,999 млн. грн., річні витрати на охорону праці склали 52,48 млн. грн., покращені умови праці 22914 працівникам, у тому числі 10809 жінкам. На попередження нещасних випадків внаслідок наїзду рухомого складу, падіння з висоти та ураження електрострумом витрачено 1,83 млн. грн., на усунення впливу на працівників небезпечних і шкідливих факторів - 20,78 млн. грн., на заходи щодо попередження профзахворюваності - 17,27 млн. грн.

  За дванадцять місяців притягнуто до відповідальності за порушення нормативних актів з охорони праці 378 працівників, у тому числі 202 посадові особи, проведено позачергову перевірку знань у 1098 працівників, 186 працівників були відсторонені від роботи.

  ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я І МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

  Мережа медичних закладів залізниці представлена 17 медичними закладами: 2 дорожні лікарні в м. Києві, 4 відділкові, 6 вузлових, 2 лінійні, 2 вузлові поліклініки, дорожня станція переливання крові. Загальний ліжковий фонд лікарень налічує 1800 ліжок. У медичних закладах залізниці працює 4855 чол., з них 841 лікарів, 2082 медичних сестер. Лікувально-профілактичні заклади Південно-Західної залізниці забезпечують надання медичної допомоги майже 290 тисячам населення, з них більш ніж 79 тисячам працівників залізничного транспорту, 57 тисячам пенсіонерів та понад 69 тисячам членів родин залізничників.

  У 2012 р. залізницею медичним закладам виділено фінансову допомогу в розмірі 17,6 млн. грн., у т.ч.:

  - на медикаменти - 342,4 тис. грн.;

  - на харчування - 60 тис. грн.;

  - паливно-енергетичні ресурси та інше - 5,7 млн. грн.:

  - капітальні вкладення - 11,5 млн. грн. (обладнання, капітальний ремонт).

  РЕАЛІЗАЦІЯ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ, ПІЛЬГ ТА КОМПЕНСАЦІЙ

  За 2012 р. освоєно 2 598,3 млн. грн. капітальних інвестицій або 107% до річного плану. За рік впроваджено в експлуатацію основних фондів на суму 2780,2 млн. грн.

  Після реконструкції впроваджено в експлуатацію пасажирські вокзали ст. Жмеринка та ст. Козятин.

  Впроваджені в експлуатацію виробничий корпус, котельня, учбовий центр комплексу пасажирської технічної станції Київського залізничного вузла в районі ст. Дарниця (по обслуговуванню швидкісних поїздів «Інтерсіті+»).

  У 2012 р. передано на баланс м. Києва автомобільні транспортні розв’язки та підходи залізнично-автомобільного мостового переходу ч/з р. Дніпро в м. Києві.

  Понад 40% капітальних інвестицій було направлено на модернізацію і оновлення основних фондів залізниці. За рік було модернізовано 92,6 км колії, відремонтовано (всіма видами ремонтів) - 563,7 км, модернізовано контактної мережі та пристроїв енергозабезпечення на суму 85,9 млн. грн., рухомого складу - на 314,9 млн. грн.

  Придбані дві колійні машини та вагон-гараж на суму 130,9 млн. грн., механізми та обладнання - 139,7 млн. грн.

  Впроваджено в експлуатацію після реконструкції спортивний комплекс - ДСК «Локомотив», закінчено будівництво басейну в медичному центрі «Хмільник». У першому кварталі 2013 р. буде введена в експлуатацію 2-га черга (45 кв.) 90-кв. житлового будинку в Козятині.

  За 2012 р. виплачено коштів для надання пільг працівникам та пенсіонерам залізниці, передбаченим колективним договором залізниці, на загальну суму 252,4 млн. грн.

  У відомчих оздоровчих закладах: пансіонаті «Променистий» (м. Євпаторія), пансіонаті «Світязянка» (м. Трускавець), Медичному центрі реабілітації залізничників «Хмільник» оздоровилось і відпочило 20175 працівників залізниці.

  Успішно функціонують дитячі оздоровниці та пансіонати, де діти залізничників мають можливість щорічно оздоровитись, отримати запас бадьорості та настрою. У дитячих таборах відпочинку «Променистий», «Дубки», «Зорька» та відомчих оздоровчих закладах залізниці оздоровлено за літній сезон 2012 р. 4146 дітей залізничників.

  У дитячих таборах щорічно створюються безпечні умови для проживання та харчування, забезпечується охорона життя і здоров’я юних відвідувачів, посилюється санітарно-гігієнічний та протиепідемічний нагляд. Проводяться культурно-масові та фізкультурно-спортивні заходи. Діти їздять на екскурсії по визначних місцях, до акваріуму та дельфінарію, на розкопки древнього міста, на маяк, а також переглядають кінофільми у відеозалі та у літньому театрі, катаються на катері з оглядом акваторії Чорного моря. Протягом усіх змін у таборах відпочинку працюють гуртки: малювання, танцювальний, караоке, комп’ютерний.

  У 2012 р. пройшли підготовку та перепідготовку 2067 робітників і підвищили кваліфікацію 6124 робітника, що вдвічі більше від запланованої кількості.

  У 2012 р. підвищили кваліфікацію 1142 керівників та фахівців залізниці, у тому числі на факультетах підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації 623 працівника, у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації - 519 працівників.

  Комісією залізниці з розгляду питань про оплату підготовки фахівців для залізничного транспорту прийнято рішення оплатити навчання у 2012 - 2013 навчальному році 32 чол. на суму 242,0 тис. грн.

  Відповідно до діючого Положення з метою забезпечення соціального захисту залізничників та їхніх дітей, які бажають реалізувати своє право на отримання вищої освіти, працівникам залізниці надається безвідсоткова цільова позика на оплату навчання у вищих навчальних закладах. У 2012 р. надана позика 6 працівникам на загальну суму 51,1 тис. грн.

  У 2012 р. на залізниці створено 254 нових робочих місця.

  У 2012 р. за сумлінну працю на залізничному транспорті протягом року нагороджено державними, галузевими та дорожніми нагородами - 888 чол., що складає 1,41% від середньооблікової чисельності працюючих на залізниці.

  Державними нагородами у 2012 р. відзначено 6 працівників Південно-Західної залізниці (на 2 чол. більше, ніж у 2011 р.).

  Уряд нагородив у 2012 р. 14 працівників Південно-Західної залізниці, у т.ч.: Почесною грамотою Кабінету Міністрів України - 4 працівники залізниці, знаком Міністерства інфраструктури України «Почесний працівник транспорту України» - 1 чол., Подякою Міністра інфраструктури України - 9 чол.

  Трудові досягнення працівників Південно-Західної залізниці були відзначені керівництвом Укрзалізниці. В 2012 р. 531 працівник залізниці був нагороджений галузевими нагородами, в т.ч. 23 працівників відзначено знаком «Почесний залізничник».

  За високі досягнення у праці, професіоналізм, належне ставлення до своїх посадових обов’язків та вагомий внесок у розвиток залізничного транспорту, а також із нагоди державних та професійних свят керівництво Південно-Західної залізниці у 2012 р. відзначило 337 працівників залізниці.

  За вагомий внесок громадських інспекторів у профілактичну роботу з безпеки руху поїздів та автотранспорту наказом начальника залізниці було нагороджено та заохочено 65 кращих громадських інспектора залізниці.

  Не забуває залізниця і про колишніх своїх працівників. Непрацюючим пенсіонерам надається матеріальна допомога, як компенсація витрат на опалення житлових приміщень, в яких вони мешкають. Так в 2012 р. було виплачено матеріальної допомоги на суму 8,5 млн. грн., а також надавалась матеріальна допомога щодо оплати рахунків на лікування у випадках тяжких захворювань та на зубопротезування.

  Надавалась всебічна допомога сім’ям залізничників в організації ритуалу поховання та одноразова допомога в розмірі 3-х місячних тарифних окладів померлого, працівникам залізниці - у розмірі двох мінімальних заробітних плат у разі смерті його рідних по крові та по шлюбу, всього - 15,4 млн. грн.

  Надавались соціальні пільги сім’ям із дітьми та працюючим жінкам при народженні дитини відповідно до чинного законодавства та додатково надавалась матеріальна допомога працівникам залізниці в розмірах трьох середньомісячних заробітків.

  При вступі у шлюб виплачувалася матеріальна допомога в розмірі посадового окладу.

  Для подальшого проведення заходів соціальної політики та підтримки досягнутого рівня соціальної захищеності працівників і членів їхніх сімей, ветеранів залізниці, наше завдання - надалі розвивати прогресивні технології у транспортуванні вантажів, нарощувати обсяги перевезень, вдосконалювати автоматизацію процесів вантажних перевезень, сприяти розвитку транзитного потенціалу нашої держави. Разом ми можемо поліпшувати економічні показники, якість обслуговування пасажирів та вантажовідправників, покращувати сервіс на вокзалах та у поїздах. Майбутнє залізниці залежить від витримки, наполегливості, завзятості і працездатності кожного.

  Бажаю всім працівникам залізниці успіхів у цій справі, здоров’я і добробуту, впевненості у власних силах і в нашому майбутньому!

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05