РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 8 (22 лютого 2013) 

 • Чи прийдеться «віддуватися» народним обранцям?

  Чимала кількість пасажирів віддає перевагу залізничному транспорту - як найдешевшому, а для пасажирів пільгових категорій - взагалі безкоштовному. Всі вони ретельно враховуються у залізничних касах, а списки передаються місцевим органам влади, на території яких було отримано проїзні документи. Згідно зі ст. 9 Закону України «Про залізничний транспорт» саме вони мають розраховуватися за пільговиків.

  Останнім часом місцеві адміністрації та народні обранці жвавіше йдуть назустріч залізничникам, адже в цьому напрямку проводиться велика робота. Існує кілька напрямків такої діяльності: укладення угод, судові позови. Розроблені і нові засоби розв’язання питання щодо компенсації коштів за перевезення пасажирів-пільговиків у приміському русі. Це, зокрема, звільнення залізниці від сплати земельного податку.

  Працюють над впровадженням цього засобу компенсації і в Коростенській дирекції залізничних перевезень. Вже з початку нинішнього року відправлено листи на адреси міських, районних, сільських, селищних рад, в яких обгрунтовано викладено ситуацію, пов’язану з рівнем повернення компенсацій за пільговий проїзд по даному регіону. Із виставлених торік рахунків на 5 млн. 773 тис. грн. повернуто 3 млн. 88 тисяч. Сподіваючись на розуміння з боку місцевої влади, залізничники просять надати пільги на сплату земельного податку. Згідно з чинним законодавством, такі рішення мають право ухвалювати міські, сільські та селищні ради. За словами начальника сектору майнових та земельних ресурсів Коростенської дирекції Олександра СТАСЮКА, окрім листів, керівництвом і фахівцями дирекції проведено ряд зустрічей з представниками місцевого самоврядування Житомирської та Хмельницької областей. Проте досягти порозуміння з місцевою владою непросто. Є такі її представники, які не бажають вникати детально у суть проблеми.

  У той час, коли одні думають над тим, як вирішити спільну проблему, інші пишуть у листах-відповідях навіть таке: «…чому ми маємо «віддуватися» за борги із держбюджету і за всіх пільговиків району?» Відповідь проста: залізниці потрібно підставити плече, щоб люди, які обрали слуг народу з метою відстоювати їхні інтереси, а серед них і пенсіонери, й інваліди та інші незахищені категорії, могли користуватися зручним для них приміським транспортом, попит на який лишається високим.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05