РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 7 (15 лютого 2013) 

 • Костянтин ПАУСТОВСЬКИЙ - син залізничника

  Відомий письменник Костянтин Паустовський майже чверть століття прожив у Києві. Як згадують сучасники, Костянтин Георгійович Київ любив протягом усього життя. Він знав його специфічний колорит, живописні околиці, пейзажі, які часто змальовував у різні пори року. Хоча народився письменник у Москві й мовою його творчості була російська, своєю батьківщиною вважав Україну.

  А воно й не дивно: родове коріння його батьків знаходиться тут, в Україні. Під час хрещення хлопчика в церковній книзі було зроблено такий запис: « Родители его: отставной унтер-офицер II разряда из вольноопределяющихся, из мещан Киевской губернии, Васильковского уезда, Георгий Максимович Паустовский й законная жена его Мария Григорьевна, оба православные».

  Коли малому виповнилося шість років, батьки у 1898 р. із Москви переїхали до Києва. Батько Костянтина отримав посаду діловода в службі руху Південно-Західних залізниць, а в 1902 р. Георгій Максимович став завідувачем відділу статистики. Батько працював на залізничному транспорті понад 10 років. В автобіографічній книзі «Далекие годы» письменник з ніжністю згадує про те, як щасливо жила в ті часи його родина на Святославській (нині - імені Олеся Гончара) вулиці. Завдячуючи тому, що залізничникам надавалися безплатні квитки, Костянтин набував життєвих вражень, подорожучи з батьком до Москви, Одеси, Варшави, Вільно, до Криму і Кавказу. Після закінчення Першої Київської гімназії юнак навчається в Київському університеті ім. Св. Володимира на історико-філологічному факультеті.

  У 2012 р. виповнилось 120 років від дня народження людини, в якій поєднувався великий талант і висока моральність. Письменник, твори якого пронизані високими гуманістичними принципами.

  Громадськістю столиці України створюється музей Паустовського (у школі №135, що по вул. Михайла Коцюбинського, 12-Б).

  Зважаючи на те, що майбутній письменник зростав у родині залізничника, організатори музею звертаються до читачів газети «Рабочее слово» з таким проханням. Звісно, що однолітків Георгія Паустовського вже немає на цьому світі. Однак сучасні працівники залізничного транспорту можуть пам’ятати розповіді своїх дідів, батьків про їхню спільну роботу зі статистом управління Південно-Західних залізниць Георгієм Паустовським. Музей із задоволенням прийме предмети побуту та амуніції (кокарди, нагородні знаки, погони, мундири залізничників тощо у будь-якому стані), фотографії вокзалів та інших об’єктів інфраструктури, фотографії залізничників початку XX ст.

  Та й сам письменник мав побічний зв’язок з залізницею. Під час Першої світової війни Костянтин Паустовський (на той час студент) працював санітаром у військових поїздах, якими перевозили важкопоранених із місць бойових дій в Польщі та Галіції (Галичині) до Гомеля й Києва. Дуже хочеться сподіватися на співпрацю у святій справі збереження культурної спадщини нашого народу. Можливо, відгукнуться нащадки родини Паустовських, які, за деякими даними, й нині живуть на Білоцерківщині.

  На ваші відгуки, надіслані на адресу редакції газети, чекатимуть організатори створення музею К.Г. Паустовського.

  Любов АРТАМОНОВА, кандидат педагогічних наук
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05