РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 5 (1 лютого 2013) 

 • ЛІКАРІ лікують ТІЛО, а ПРИРОДА, відпочинок – ДУШУ

  У лісопарковій зоні прокладено доріжки для прогулянок аж до самого озера. У надвечір’ї на танцювальному майданчику теплої пори року звучить музика, пари кружляють у танці. Тут тобі і аеротерапія, яку надав для людей сам Господь Бог, і природа, і все, що сотворено людськими руками. Тут безліч і хвойних, і листяних порід дерев, кущі, що обрамляють доріжки. А вікові сосни, що над самим озером, додають особливого шарму цьому живописному куточку. А розташований він, як, мабуть, вже здогадались багато залізничників, у прадавньому місті над Бугом-рікою. Так, це унікальна скарбниця здоров’я, або, як ще називають цей край, Подільська Швейцарія. І сьогодні наша з вами подорож у незвичайне і неповторне царство природи, духовної культури та професіоналізму лікарів - МЦРЗ «Хмільник».


  Члени клубу «Золота троянда» Павло ДУБОВИЙ, Ядвіга ОСТРОВСЬКА,
  керівники клубу Микола та Галина ЗАРУБИ, Микола КАРПУЛЕНКО.

  Тут кожний куточок гарний по-своєму. Природа неквапливо творила свій шедевр - рослинний і тваринний світ. Тож прогулюючись територією санаторія, налаштовуйтесь на прекрасну зустріч з ним.

  Та не лише природою задоволені санаторіяни. Варто зайти у фойє, де розташовано їдальню та концертну залу, як тебе зустрічають екскурсоводи. Саме вони запрошують на екскурсії по Вінниччині та до інших найцікавіших куточків історичної та жиивописної України.

  З вдячністю згадую екскурсовода Леоніда КоролЯ. Автобус вів водій Леонід Антонюк. Це не просто водій, він - «ас». Їхали ми не лише швидко, а й дуже обережно. До фонтанів, що у м. Вінниця, прибули щойно почало смеркати. Дуже хвилювалась, як я дійду. Адже мені от-от стукне 80, та я ще й на «трьох ногах». Але Бог завжди зі мною. Дві молоденькі тендітні жіночки підхопили мене під руки, і майже понесли. Пізніше виявилось, що обидві молодички з м. Кам’янця-Подільського, де я прожила майже все своє життя. Хіба це не Божа благодать, коли зустрічаєш землячок?!

  Ще їдучи в автобусі, Леонід Король розповідав дуже цікаво про м. Хмільник, що засноване ще у 1650 р., називаючи його столицею родонової терапії. У розповіді про всі історичні періоди розквіту, занепаду (війна) та будівництва нового життя у наш час - все екскурсовод встиг охопити за час поїздки.

  Культмасова робота в санаторії теж на високому рівні. Сумувати чи прислухатись до «сигналів» від болячок ніколи. До ваших послуг - концертна зала. Тут відбуваються виступи приїжджих акторів, місцевих аматорів, перегляд безлічі кінофільмів. І все це безкоштовно. А керує всіма розважальними заходами Павло ДУБОВИЙ. Він керівник клубу за інтересами, місцевий організатор виступів вокального колективу «Елегія». Кавалер медалі «20 років незалежності України» розповів, що репертуар співочого колективу він обирає не самотужки. Поруч - колега Ярослав ЦІСЬ. До речі, призер пісенного конкурсу 2012 р. серед залізничних колективів на приз Укрзалізниці у м. Харкові. Павло Дубовий - активний виконавець гри на музичних інструментах, виконавець пісень, гуморесок. Поет Микола КУРИЛЕНКО, який неодноразово лікувався у санаторії залізничників, про маестро Павла Дубового писав так:

  «Пісні маестро Дубового

  Лунають з глибини душі

  Підносять настрою хмільного

  І надихають на вірші».

  За час лікування і відпочинку в санаторії на запрошення з концертними програмами побували декілька колективів. Та найбільше запам’ятався виступ вокаліста-професіонала, поета і композитора Валерія ТВІНА. Його твори «Виноградна лоза», «Скрипка Страдивари», «Перше кохання» назавжди проникають в серце, торкаються найніжніших його струн.

  Іще один момент цікавої творчої роботи МЦРЗ «Хмільник» - залучення до співпраці. Цим займаються керівники літературно-мистецького клубу «Золота троянда» Галина Сергіївна та Микола Панасович Заруби. Мета роботи клубу - об’єднання творчо натхненних друзів, популяризація їх творчої діяльності, багатства внутрішнього світу поетів, письменників, композиторів, художників не лише мешканців м. Хмільник, а й тих, хто приїжджає на лікування. Дякуючи цим митцям і побачила світ збірка поезій «Зоряні роси». Двічі відбулося засідання клубу «Золота троянда» в стінах залізничного санаторію за участю Павла Дубового та Миколи Куриленка. Мені приємно повідомити, що і мене запросили стати членом цього творчого клубу.

  На завершення хочу щиросердно подякувати заступнику головного лікаря Олександру ФІКСУ, всім лікарям, медичним сестрам за вашу відданість благородній справі - піклуванню про здоров’я людей.

  Особливу подяку висловлюю начальнику Південно-Західної залізниці Олексію Мефодійовичу КРИВОПІШИНУ та директору - головному лікарю санаторію Віктору Миколайовичу ПІКУШУ. Вас гармонійно поєднує високий професіоналізм і людяність, мудрість і талант керівників, висока культура, щирість і почуття гідності.

  Для вас посада - не престиж, а в першу чергу це - самовіддана праця та вірність справі. Бажаю вам щастя, здоров’я! І щоб навколо були завжди добрі люди, вірні друзі та надійні партнери. А природа та її творець нам допоможуть. У Медичному центрі реабілітації залізничників!

  Ядвіга ОСТРОВСЬКА, Фото з архіву автора
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05