РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 4 (25 січня 2013) 

 • Плиски і Черемушки. Версій не бракує…

  Їдемо далі. За Хорошим Озером уже буде станція Плиски, однойменна із селом Борзнянського району Чернігівської області. Ви обов’язково помітите, що вокзал тут відрізняється за архітектурними деталями від інших на всьому шляху зі столиці до Зернового. Він нагадує дерев’яні вокзали, які будувалися в позаминулому столітті. Подібних залишилося мало, тому залізничні будівельники під час ремонту намагалися зберегти його первісний вигляд.

  Та нас цікавлять топоніми з гідронімами. Як і завжди, версій не бракує. Місцеві жителі стверджують, що «ім’я» села походить від назви птаха. Мовляв, у цих заболочених місцях їх, плисок, було багато. До речі, цих птахів ще називають і трясогузками. Але більш науковоподібною є гіпотеза, що топонім Плиски походить від однойменної річки, лівої притоки річки Борзни (басейн Десни). Подібних назв у слов’янському світі багато. Ви, мабуть, пригадуєте, що древньою столицею Болгарії були Пліски, село Плиски є на Тернопільщині, у Білорусі - річка Плиса, на Київщині - річка Пліська. Вважають, що основою для цих назв стало слово «плисса», тобто чиста, не заросла очеретом поверхня води. Слово це нині в українській мові вважається діалектним.

  Пліски - це також напій, болгарський бренді, який виготовляється за унікальною технологією із виноградного спирту.

  Щодо історії Плисок, то найпомітнішим фактом стало перебування у цих краях відомого художника Миколи Ге. Він поблизу станції у 1875 р. придбав хутір, збудував дім і разом із родиною залишив Петербург. Двічі сюди приїздив Лев Толстой.

  Але Плиски відомі і в наш час. Тут є футбольна команда, яка вважається однією із найсильніших аматорських в Україні. У 2006 р. вона у себе на стадіоні грала товариський матч із прославленим «Шахтарем».

  За Плисками є ще платформа Велика Загорівка. Назву одержала від села. Ось тільки гір навколо немає. Скоріш всього вона привнесена переселенцями, де гори дійсно трапляються. Це поширене явище. Наприклад, на Конотопщині є села Великий Самбір і Малий Самбір. Не важко здогадатися, що заснували їх вихідці із справжнього Самбора, міста на Львівщині. Або Соснівка, де зовсім немає лісу.

  Станція Черемушки - це вже новотвір. Назва з’явилася у післявоєнний час і звучала так, як і в Москві, - «Черьомушкі».

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05