РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (18 січня 2013) 

 • СВЯТО БОГОЯВЛЕННЯ

  При хрещенні Господа Ісуса Христа в Йорданії людям відкрилася істинна релігія - явлена була тайна триєдності Божества, Єдиного Бога в трьох особах.

  Святий Іоанн Златоуст говорить: «Здригнувшись, Іоанн торкнувся голови Господа; а коли розкрились небеса, ангели дивились на те, що діється, а благодать Духа Святого у вигляді голуба, сходячи на голову Господню, відхилила правицю Іоанна. І стояла сила народу, вельми здивованого, запитуючи один одного: «Хто це?» Потім, немов відповідаючи народові, Отець проголосив, кажучи: «Це є Син Мій улюблений, в Ньому Моє благовоління» (Мф. 3, 17).

  Догмат триєдності Єдиного Бога, неосяжний людським розумом, приймається тільки вірою. Авраам за дві тисячі років до Різдва Христового з вірою поклонився Богові, побачивши трьох ангелів. «Господи, якщо знайшов я ласку перед Тобою, не промини раба Твого» (Бут. 18,3), - сказав він, ушанувавши єдину владу, рівність і велич кожного з них.

  Господь Ісус Христос наказував апостолам: «Ідіть навчайте всі народи, хрестіть їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа» (Мф. 28,19).

  Святий апостол Павло передав Церкві три чесноти: віру в Отця, надію на Сина і невимовну любов Духа Святого (1Кор. 13,13).

  Свята Трійця творить всесвіт, спасає, знає і передрікає майбутнє, пізнає серця, є джерелом чудодійної сили. Вона - сила воскресіння, духовного відродження, дає вічне життя, освячує вірних, перебуває в їхніх душах, розподіляє духовні дари. Свята Трійця надавала натхнення пророкам, говорила через них і апостолів, наділила апостолів владою творити чудеса. Таке єдине діяння трьох іпостасей Святої Трійці знаменує їх єдиносущність і нероздільність.

  Святий Григорій, єпископ Неокесарійський, молився Господу Богу і Божій Матері, щоб йому була явлена істинна віра. З’явилася Богоматір з апостолом Іоанном Богословом і звеліла апостолові навчити Григорія тайни Святої Трійці. Святий апостол Іоанн сказав Григорію: «Єдиний Бог - Отець Слова Живого, сполученої премудрості і Сила і начертання Вічного, Звершений Звершеного Родитель, Отець Сина Єдинородного, Єдиний Господь, Бог від Бога, Начертання і Образ Божества, Слово Дійове, Премудрість, Сила творча всього створіння, Істинний Син Істинного Отця, Безсмертний, Вічний, Єдиний Дух Святий, що від Отця істоту має і через Сина явлений людям; Причина всього Живого, Джерело Святе, що подає освячення; через Нього явленим буває Бог Отець, вищий від усіх і в усіх, і Бог Син, який через усіх. Трійця звершена славою і вічністю і владою не розділяється і не віддаляється; в Трійці немає нічого створеного чи підлеглого і нічого прибулого, якого б раніш не було, а згодом прийшло; але незмінною і нерушимою завжди є Трійця».

  Християнські мученики сміливо визнавали апостольську віру в Святу, Єдиносущну, Животворящу і Нероздільну Трійцю, і ніякі муки, страждання і смерть не похитнули віри їх.

  «Трійцю визнаю і Їй Єдиній поклоняюся!» - сміливо відповіла юна Варвара своєму батькові, язичнику Діоскору.

  У розмові з хазарськими мудрецями святий Кирило, первоучитель слов’янський, говорив: «Отець, Син і Святий Дух - три іпостасі, а Божество - єдине. Видне на небі сонце має три властивості: коло, промінь світлий і тепло. Коло є подобою безпочаткового і нескінченного Отця, промінь - подобою Бога Сина, народженого від Отця і явленого світові, а тепло - подоба Бога Духа Святого, який зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків. Ніхто не скаже: три сонця, а одне, так і Пресвята Трійця має три Особи, а Божеством не розділяється, і є єдиним Богом.

  Наша віра - трон душі, основа життя, безсмертний корінь. Животворящий корінь віри - Отець, нев’януча гілка - Син, безсмертний плід - Дух Святий. Трійця проста, нескладна, невимовна, незбагачена, нероздільна за схожістю, достойністю, дією Божеством і величчям. Трійця існує споконвіку, не від початку одержала буття. Вона - вічна, нестаріюча, безсмертна, нескінченна. Вона не збільшується і не знищується, є непохитною.

  Протоієрей Валерій КЛИМЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05