РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 3 (18 січня 2013) 

 • Вокзал у Старокостянтинові: аварійність усунено, але...

  У червні минулого року («Рабочее слово» №22) була публікація під назвою «Пам’ятка історії чи аварійна споруда?», в якій висвітлено проблему, що виникла із залізничним вокзалом на ст. Старокостянтинів-І.

  Нагадаємо коротко про неї нашим читачам. Будівля вокзалу, через прорахунки у проектуванні та й з інших причин (зведено майже 60 років тому), почала руйнуватись - розколюватись навпіл від фундаменту до даху. Тому виникло питання про її капітальний ремонт або знесення і зведення нової сучасної споруди. Але на заваді таких дій постає металева дощечка із написом, що це пам’ятка історії початку ХХ ст.

  Абсурдність такого твердження засвідчується тим, що будівля вокзалу була зведена і прийнята в експлуатацію 1954 р., тому ніякого відношення до подій під час громадянської війни мати не може…

  Що ж змінилось з часу виходу у світ названої вище публікації?

  - Ми вжили заходів, щоб усунути аварійність у цій споруді, - розповідає начальник Жмеринського будівельно-монтажного експлуатаційного управління Володимир ЛЕВЕНЧУК. - Наші фахівці провели там ремонтні роботи.

  Зокрема там зашпаровано тріщину, поставлено підпорки, аби не було обвалу стелі та стін... А також виставлено «маячки», які показуватимуть, чи відбувається подальше просідання фундаменту або, не дай Боже, руйнація будівлі.

  Виконано ремонтні роботи, на які витрачено чимало коштів. Зазначу, що і у попередні роки тут проводились ремонти. Але, на жаль, проблеми не вирішено, будівля вокзалу під впливом ґрунтових вод і надалі зазнаватиме руйнації. Тому варто вживати значно більших, а то й кардинальних заходів щодо відновлення споруди. Однак усе впирається в оту пресловуту табличку із написом «Пам’ятка історії». Але щодо її «усунення», то ніхто жодних заходів не вжив. Згаданому у попередній публікації відділу контролю за збереженням пам’яток історії та архітектури Хмельницької обласної адміністрації, вірніше, місцевим чиновникам, це питання не цікаве, адже на публікацію з його боку ніякої реакції не було.

  Не хочеться повчати поважних чиновників, однак дозволю висловити свою пораду. Чому б не залишити на згадку потомкам стару споруду вокзалу, із усіма табличками та охоронними знаками, а поруч звести невеличкий, новий, зручний для працівників станції та пасажирів павільйон-вокзал за сучасними технологіями. І головне, у цьому випадку, щоб саме обласна влада спільно із залізничниками потурбувалася про налагодження тут пасажирського комфорту. Тоді й проблему для залізниці буде вирішено.

  Парадокси Часу. Залізничники намагаються зробити якомога комфортнішими умови перебування населення у межах залізничних об’єктів, а у місцевої влади «руки доходять» лише з точки зору гальмування процесів оновлення пасажирського господарства (ред.).

  А щодо пам’ятки історії, то це хай вона залишається на совісті місцевих органів влади. Коли у них є на то бажання, хай за власний кошт утримують таку «цінну» пам’ятку історії, якою на сьогодні являється будівля вокзалу. А залізниця буде працювати у своєму звичному ритмі, із дотриманням безпеки руху поїздів та із комфортним перевезенням пасажирів. Адже в цьому її головне призначення.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05