РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 1-2 (2 січня 2013) 

 • Рік змії. Із життя Степана Підкаблучного

  Ранок інженера-економіста Степана Підкаблучного починався не як належить. Ще вночі, коли він перебував у полоні Морфея, наверзлося таке, що у будь-якому фантастичному сні не привиділося б.


  - Це через турботи про новоріччя, - «розшифрувала» сновидіння теща, коли Степан Ількович поділився із нею побаченим. Можна було б і не перейматися. Але якось по-дивному теща видала йому цю фразу. Із подовженим шипінням. Треба сказати, шипіти друга мама вміють. На погляд її незвичного кольору великих очей, що змушував стояти як вкопаному, наче середньоазійський суслик перед підступною гюрзою, коли з нею розмовляєш, Степан вже уваги не звертав. Вистачало вібруючого, тріскуче-сухого, ядучого голосу.

  Чомусь до того ж ранком сичав змішувач у ванній, через якусь несправність шипів унітаз...

  Холодним поглядом очей зустріла і дружина, коли Підкаблучний заходився розігрівати самотужки позавчорашню вівсянку.

  - І через що б оце? - почала шипіти друга половина, - кожного ранку б ту кашу гріти...

  Мовляв, і холодною кашею міг би заморити черв’ячка.

  Ледь проковтнувши свій сніданок, наспіх пов’язавши краватку навколо шиї, яка відразу здалася маленьким удавом, зав’язавши лише йому відомим способом довгі вужоподібні шнурки на черевиках, Підкаблучний поквапився на зупинку тролейбуса. У черзі Степан піймав ще пару-трійку подібних до тещино-дружинових «зміїних» поглядів.

  - Що ж це за ранок такий? - подумки дивувався Степан Ількович. Він ще не знав, що саме у цей день на нього ще шипітиме не лише телефонна слухавка, із якої долинатиме сичання його безпосередньої керівниці. Сказати начальству хоч у слухавку, хоч прямо у вічі, що вони про нього думають, здатні лише підлабузники, - сказала мудра людина. Такої ж думки був і мій герой. Для нього наставав незвичайний Рік Змії.

  ... На душі полегшало, коли С. Підкаблучний розгорнув гороскоп на увесь 2013-й.

  «Рік Змії буде вдалим для дам - так починалось звернення газетного оракула до читачів. - Адже ці Божі створіння (при цьому Степан Ількович глибоко втягнув навколишнє повітря, згадавши дружину і тещу) так схожі: і змії, і жінки заворожують жертву поглядом. Але різниця - у виборі жертви. Змії гіпнотизують жаб, кроликів, жінки - чоловіків, - «відкривав» далі Америку складач гороскопів. - Змії ковтають здобич, жінки влаштовують весілля».

  Після цих рядків на очі Степана набігли сльози - пригадалось і весілля, і ніч після нього, коли весь час поруч шипіли, сичали, шкварчали близькі та родичі нареченої. От якби йому цей гороскоп попався у переддень його освідчення майбутній дружині... Нізащо б не квапився подавати заяву на шлюбні «процедури». А то після відвідання знаменитого Палацу одружених - Бермудського трикутника, як влучно «охрестив» цей витвір архітектурного мистецтва хтось із киян, - на «свіженького» чоловіка посипалися звинувачення у безглуздості, тупості, неможливості на зарплату звичайного інженера прогодувати родину тощо.

  «Как ласковая кобра, ласкаясь, обовьюсь», - задумливо, але з якоюсь неповторною посмішкою, казала Степанові його майбутня дружина, цитуючи поетесу зі «зміїним», як вважав Підкаблучний, прізвищем З. Гіппіус. Якби ж йому цей розум та тоді.

  ...Очі знову поринули у гороскоп на 2013-й.

  «Обійми змії, хоча і ніжні, можуть мати летальні наслідки, - далі попереджав провісник. - А жінка, беручи в обійми чоловіка, бажає отримати від нього всього лише ніжність і подарунок. Готуйтеся робити безліч подарунків», - не зупинявся оракул із газети.

  - Ну-ну, чого ще наврочиш, відьмаче, - скреготав зубами Підкаблучний, який не отримував заробітну плату через непередбачувані затримки у бухгалтерії.

  «Змія - величезна модниця, адже вона регулярно змінює шкіру, - вів далі «астролог». Жінки, як відомо, теж полюбляють нові речі. Що ж, чоловіки, накопичуйте гроші, - радив оракул і пояснював: - Дорослі змії змінюють шкіру чотири рази на рік. Дами ж, практично щодня, роблять висновок: «Одягнути немає чого». Тож чим більше одяганок - тим краще». Просто із життя, подумав Підкаблучний. Вибирати дружині подарунок, хоча б на день народження, зазвичай важче, ніж було вибрати саму дружину, констатував Степан Ількович. Осточортіло обожнювати це життя у зміїному кублі, вирішив Стьопа, закриваючи гороскоп. Треба щось людське пошукати на стороні. «Каждый имеет право налево», - пронеслося в його голові. «Чоловіки гуляють не тому, що вони негідники, а тому, що усі жінки прекрасні», - розбудив у собі «серцеїда» Підкаблучний. Відірвавши погляд від газети, він зустрівся очима із бухгалтеркою - супержінкою з їхньої контори. В її зелених оченятах бігали бісики, а посмішка обіцяла щось надто романтичне. Спокусливий язичок ледь виглядав з немаленького ротика із гострими зубками. Здається, для Степана Підкаблучного починався новий рік. Той самий Рік Змії.


  Віктор НОВОБІЛИЧ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05