РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 1-2 (2 січня 2013) 

 • КВІТИ ДУШІ КАТЕРИНИ КИЗИМ

  Напередодні Нового року ми завітали на репетицію колективу народного танцю «Полісяночка» Коростенського будинку науки і техніки, яким керує досвідчений хореограф Катерина Кизим. Подивилися, як тренуються маленькі танцюристи, які тільки починають свій шлях до осягнення мистецтва танцю. Дарма, що вони ще вчаться і вчитимуться ще далі, але виступати їм подобається.


  Запитую, хто перед святковим концертом хвилюється більше: вони чи Катерина Миколаївна? Діти усміхаються і дивляться на свого викладача. Катерина Миколаївна згодна, що хореограф та батьки хвилюються більше, ніж діти. Малеча ж радо ділиться своїми враженнями.

  - Куди ми вже тільки не їздили виступати… Найчастіше - до Києва, в Житомир на огляди і конкурси, - розповідає шестикласниця Дарина Глазкова.

  - А ви подивіться обов’язково, як ми виступаємо, - долучається до розмови її подруга Настя Бондарчук. - У нас є такий гарний танець як «Привітальний», ми всі в барвистих національних костюмах танцюємо під ритми українських народних пісень. Затим з рушниками, з хлібом-сіллю вітаємо глядачів…

  Катерина Кизим розповідає, що колектив відвідують переважно діти, чиї батьки працюють на залізниці. Серед вихованців - чимало школярів із школи №9, яка постійно підживлює основний склад новими талантами.


  Моя співрозмовниця повідала, що свого часу побували з концертами і за кордоном. З Коростенем, містом, яке найбільше потерпіло від наслідків аварії на ЧАЕС, підтримує тісні зв’язки благодійна організація «Рона-Альпа-Україна» з Франції. Подружився з французами і колектив БНТ, який їздив до них на гостини і представляв там свою творчість. Дитячий ансамбль народного танцю зачарував французів своїми і професійністю, і щирістю. Двічі їздили коростенські танцюристи і до Польщі в м. Краснік, яке є побратимом Коростеня.


  Звісно, у коростенських аматорів багато й інших друзів, адже навіть огляди художньої самодіяльності сприяють їх збільшенню. Щорічно танцювальний колектив підтверджує свою високу виконавську майстерність новими здобутками. Сьогодні вже неможливо уявити без них не тільки культурне життя Коростеня, а й залізниці, в оглядах художньої самодіяльності якої вони не раз перемагали: «Полісяночка» цьогоріч завоювала «бронзу».

  - Відрадно, що зростає когорта здібних хлопчиків та дівчаток, які залюбки відвідують гуртки БНТ, - говорить К.М. Кизим. - Маленькі прихильники мистецтва, дарованого давньогрецькою музою Терпсихорою, люблять танці, бажають виступати. Для малечі найбільша радість, яка варта усіх затрачених на репетиціях зусиль, коли на них, таких гарних і граціозних, із захватом дивляться глядачі. А серед усієї кількості прихильників і найбільші поціновувачі їх талантів - мами, бабусі, дідусі…

  Яскравою зірочкою сяє в Коростенському Будинку науки і техніки дитячий танцювальний колектив народного танцю «Полісяночка».


  Художній керівник колективу К. Кизим - неповторна творча особистість. Вона вимоглива, вміє організувати дітей, навчити їх тонкощам танцю. Велику увагу приділяє розкриттю індивідуальності кожного з вихованців, адже вони всі різні, самобутні, неповторні. І діти, відчуваючи її любов, відданість справі і відповідальність за кожного з них, тягнуться до свого керівника, вчителя й порадника. Танці, композиції, поставлені Катериною Кизим, вирізняються високою майстерністю та оригінальністю. Запитую в неї про улюблені власні постановки, як вони творилися. Катерина Миколаївна каже, що все починається з пісні, яка має зачепити найтонші струни її душі, і тоді й народжується майбутня танцювальна композиція. Саме так було і з піснею «Квітка-Душа» композитора Костянтина Меладзе у виконанні Ніни Матвієнко. Одного разу почула незабутні слова поетеси Діани Гольде:

  «Ой то цвіла, та не квітка красна,

  Ой то душа, що шукала щастя,

  Квітка-Душа ніжна і жива,

  Вітер почув і приніс її слова…»

  Пісня настільки вразила хореографа своєю тонкою ліричністю, що вона зуміла створити чудову постановку. Тепер її успішно виконують юнаки і дівчата «Полісяночки». Катерина Миколаївна зараз працює над тим, щоб показати глядачам ще не одну нову хореографічну композицію. Будуть в ній і лірика, і сучасні мотиви… Отож слідкуйте за виступами «Полісяночки» з Коростеня, із букет свіжих, позитивних емоцій вони вам гарантують.


  Фото Віталія НОСАЧА та з архіву «Полісяночки»

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05