РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 47 (30 листопада 2012) 

 • Реліквія Людвіга ЧАПЛИНСЬКОГО

  Напередодні 90-річчя «Рабочего слова» про позаштатних авторів минулих літ із Коростенського залізничного вузла ведемо мову з колишнім завідуючим музею історії локомотивного депо Людвігом ЧАПЛИНСЬКИМ. Свого часу він працював і помічником начальника депо з кадрів.

  Отож розповів Людвіг Йосипович про одного з позаштатних кореспондентів періоду 1960 - 1980 рр. Бориса Чмеля. Борис Миколайович працював машиністом паровозів і тепловозів. Мав хист до літературної творчості, умів гарно володіти словом. Був небайдужим до громадських справ, до життя трудового колективу. Тому у вільний від роботи час брався за перо і писав замітки до «Рабочего слова». Були в його доробку й матеріали воєнної тематики, адже він у роки Великої Вітчизняної перебував у складі паровозних колон особливого резерву, які водили поїзди у прифронтову зону. Стосовно виробничої тематики матеріалів Чмеля, то вона була різнобічною, переважали кореспонденції про будні і свята локомотивного депо, про роботу машиністів, про умови їх праці й відпочинку. Ось замітка Бориса Чмеля за 19.07.1962 р., в якій він писав про засідання громадського конструкторського бюро депо. У цікавій розповіді за 11.06.1980 р. під назвою «Зустріч в депо» позаштатний автор повідав про літературний захід за участю літераторів України. Зокрема, тоді з локомотивниками вела бесіду поетеса Ганна Чубач, сатирик Андрій Крижанівський…

  Серед активних дописувачів «Рабочего слова» минулих літ багато хто з працюючих нині залізничників пам’ятає Олексія Наштатіка, Олександра Литвинова, Якова Довбащука.

  Сам же мій співрозмовник Людвіг Чаплинський теж ніколи не цурався позаштатної роботи з газетою. Навпаки, залюбки писав в «Рабочее слово» про цікаві моменти з його роботи. «Є резерви на робочих місцях» - так називається його замітка за 17.03.1972 р., «Собівартість знижена» - за 17.10.1967 р., «Гордість сім’ї» - за 19.01.1986 р… Зараз у домашньому архіві Чаплинського зберігається більше ста газет «Рабочее слово» за різні роки, де згадувалося його прізвище. Це і його замітки, і публікації про нього. Для колишнього залізничника номери газети попередніх літ - справжня реліквія, яка нагадує про минулі роки праці на залізниці, про колег і побратимів… А сьогоднішня газета тримає його в курсі усіх сучасних подій магістралі. Тож без неї, як без свіжого повітря.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05