РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 46 (23 листопада 2012) 

 • Будь-яка забаганка від щирого серця

  У наш непростий час кожен добродійний вчинок - на вагу золота. Тільки за останній рік змогли відпочити і, головне, підлікуватися у пансіонаті «Променистий», що в Євпаторії, 1,6 тис. ветеранів. Порівняно з весняним заїздом кількість відпочиваючих значно зросла. Це вже третій осінній заїзд залізничників-пенсіонерів. І якщо у кінці жовтня їх було 400 чоловік, то сьогодні майже 500. Довелося додати путівки, бо бажаючих, які почули, через раду ветеранів, про можливість такого відпочинку, збільшилося. Реалізація ж даного побажання змогла здійснитися завдяки спільним зусиллям адміністрації Південно-Західної залізниці та дорожньої профспілки. Тому природно з боку ветеранів-залізничників лунали слова вдячності. «Передайте спасибі особисто начальнику Південно-Західної залізниці Олексію Мефодійовичу КРИВОПІШИНУ», - мовили вони під час зустрічей із журналістами «Рабочего слова».


  Караоке в їдальні.


  Прогулянки по берегу моря.


  Оксана БОНДАР


  У виграші - навіть початківці.

  Те, що тут створено належні умови для відпочинку ветеранів, ні в кого не виникає сумнівів. Проте треба відчути настрій цих заслужених людей і бачити на власні очі, з яким задоволенням вони беруть участь у заходах, що відбуваються щодня у пансіонаті.

  «Більшість з нас навіть уявити не могли, що побуваємо на березі моря і будемо відпочивати і лікуватися у таких умовах, - ділиться своїми враженнями колишній залізничник із Коростеня Валентин РАДЧЕНКО. - Дарма, що не літо. Тут все - для нас, навіть пустий берег моря, де ми робимо щоденні піші прогулянки. Адже це нам рекомендовано лікарем. Все - на вищому рівні: комфортабельна подорож в поїзді, потім зустріч у пансіонаті, де за півгодини ми були поселені у свої номери, кухня, медичний огляд, лікувальні процедури. Мені дуже подобається лікувальна фізкультура, особливо наш лікар, який допомагає виконувати усі приписи, - Надія НАТАЛЕВИЧ. Таких я не зустрічав. До нас, стареньких, - скрізь повага, все із усмішкою і добрим словом. Як кажуть, будь-яка забаганка, але все безкоштовно. Ми ж тут, завдяки такій увазі, помолоділи років на десять.

  Адміністрація «Променистого» справді прагне забезпечувати комфортні умови проживання людей. Усі розміщені в номерах, де створено належні умови для відпочинку. Тут є все, як у звичайному тризірковому готелі. Необхідно також відзначити, що територія пансіонату перебуває під охороною, а доступ до нього надається тільки за перепустками. По периметру прокладені доріжки, які висвітлюються і якими можна гуляти в будь-який час.


  Найулюбленіша процедура.

  - Ми кожного дня вирішуємо важливі питання. Особливо складними були перші дні. Бо виїхати на такий «курорт» люди отримали змогу вперше, - розповідає адміністратор пансіонату Галина Ясинська. - Звичайно ж, всі знають, що в почесному віці дуже складно адаптуватися до зміни обстановки і місця проживання. З цієї причини відпочиваючим надається можливість обрати з ким вони бажають жити у кімнаті та сидіти за обіднім столом. Варто наголосити, що такий осінній заїзд для пенсіонерів у нас організовано вперше. Нам приємно, що ветерани дякують нам за увагу, за те, що їм міняють постіль кожних три дні, за те, що вони можуть замовити таке меню, яке їм до вподоби, за те, що їх обслуговують офіціанти. Тобто слова вдячності лунають практично на кожному кроці. Це підтверджує, що з нашого боку все робиться від щирого серця.

  Чим займаються відпочиваючі ветерани-залізничники? Ранок починається із прогулянки до моря, потім - сніданок. Згодом їх везуть на процедури до пансіонату «Північний». Там впродовж першої половини дня - басейн, аромотерапія, лікувальна фізкультура, ванни та душ, грязелікування, де застосовуються для процедур грязі лиманів, фітобар. Загалом, все, як у звичайному санаторії. От тільки контингент відпочивальників майже однаковий: усім - понад 60 років.

  Потім - обід, де відпочиваючим пропонується широкий асортимент блюд як дієтичного, так і звичайного меню: закуски, салати, перші і другі страви, напої. У щоденному раціоні - риба, м’ясо, молочні продукти, соки, овочі, фрукти.

  - Правильне харчування є невід’ємною частиною курортного лікування, - розповідає завідувачка їдальнею Оксана Бондар (на фото). - Безумовно, перший день був трішки метушливий. Ми спочатку не знали, що серед відпочиваючих є 28 осіб, які страждають на цукровий діабет, а одна відпочиваюча не їсть м’яса. Але швидко «підлаштувалися» під тих, хто потребує особливої уваги. Потім було спеціально виділено зал на першому поверсі для тих, хто не може підніматися сходами на другий. Коли ми з усіма розібрались, хто що їсть, кому як і що подобається, почали базувати меню на принципах збалансованого харчування. Тож у їдальні оздоровниці їжа не лише смачна, але й є джерелом сили, здоров’я і бадьорості. Під час різних заходів, як це було під час святкування Дня залізничника, готуємо святкове меню. Завдяки такому підходу створюється домашня атмосфера, де літні люди можуть відчувати себе дуже комфортно і затишно.

  Після обіду - прогулянка та прийом кисневих коктейлів та пінок. Той, хто лікувався в санаторіях, добре знає, що таке киснева пінка чи кисневий коктейль. Це - одна з найдоступніших і корисних процедур. Тому, мабуть, пенсіонери по кілька разів стають в чергу і насолоджуються цими напоями.

  Та все ж головне дійство проходить після обіду, коли для пенсіонерів після 16 години пропонується культурна програма. Це можуть бути сучасні кінофільми або вечори танців, пісенні конкурси. Нам довелось побувати на одному з таких заходів - вечірці народних співаків «Караоке в їдальні». Багато виконавців показали високий рівень майстерності і можуть претендувати на кращих співаків «Променистого». Аплодисменти глядачів і учасників говорили про те, що подібні конкурси ветеранам-залізничникам сподобалися.

  «У цьому пансіонаті ми відчули, що нас не забули як людей, котрі віддали не один десяток років залізничній галузі, - говорить Микола Іллюк, пенсіонер-залізничник із Коростеня. - У такій гарній атмосфері забуваєш, що тобі за 60 чи 70 років, і перетворюєшся буквально на молодого чоловіка. Приємно, що тут ми - бажані гості. Спасибі керівництву Південно-Західної за те, що організували для нас таке свято!».

  Що ж, людська осінь, як і природа, буває різною. Кожний із відпочиваючих зазнав за своє життя і радощів, і негараздів. І дуже приємно, що на Південно-Західній змогли зігріти душі і серця цих літніх людей.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ, Київ - Євпаторія - Київ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05