РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 46 (23 листопада 2012) 

 • Про ФЕНОМЕН хмільницьких ЛІКАРІВ

  Якщо кажуть, що земля тримається на трьох китах, то Медичний центр реабілітації залізничників (або МЦРЗ), я впевнена, тримається на двох: це начальник Південно-Західної залізниці Олексій Мефодійович КРИВОПІШИН та головний лікар - директор санаторію МЦРЗ Віктор Миколайович ПІКУШ. Дякуючи спільному прагненню, взаєморозумінню, палкому бажанню щоденно вносити якусь новизну в свою фахову справу величезної когорти залізничних будівельників та персоналу МЦРЗ, ті, хто приїхав сюди за здоров'ям, лікування отримують на належному, ні, краще скажу, на високому рівні.


  Директор МЦРЗ (м. Хмільник) Віктор ПІКУШ.

  ВАБИТЬ ДУШУ

  Серед численних лікувальних закладів міста Хмільник особливе місце займає санаторій Медичного центру реабілітації залізничників. Знаменитий він тим, що сюди з’їжджаються поправити своє здоров’я не лише залізничники, а й ветерани війни, «афганці», «чорнобильці», інваліди і ті, хто приїжджає, щоб попередити виникнення ускладнень захворювання. Тут лікуються, крім українців, росіяни, поляки, білоруси та люди інших національностей. А в якій державі є земля, настільки багата на його величність родон, як у нашій Україні?

  Добра слава про оздоровницю шириться далеко за межі Вінничини. І це, перед усім, заслуга головного лікаря - директора санаторію В. Пікуша, його заступника Олександра ФІКСА та всього персоналу санаторію.

  Про цей лікувальний заклад влучно висловився у своїй поезії поет-метрополітенівець зі столиці України Микола КУРИЛЕНКО:

  «Відмінний корпус

          лікування,

  А в ньому - справжні лікарі.

  Тут не лише з родоном

          ванни,

  Тут парк лікує до зорі.

  Цей парк, ці статуї,

          фонтани,

  Цей антураж і цей дизайн -

  Усе це вабить душу,

          манить,

  Щоб нам в земний

          вертатись рай».

  Впевненою ходою санаторій рухається вперед і вперед. Ювілей - 60-річчя - відбудеться у травні 2013 р. Чого ж досяг керуючий орган столичної магістралі та весь трудовий колектив оздоровниці?

  Обладнано і з повною віддачею працює бювет, що оздоровлює людей «Нафтусею». Нещодавно відбулося відкриття нового родовища лікувальної води. Споруджено басейн з метою як лікування людей, так і проведення різних заходів щодо оздоровлення. І останній, не менш важливий і грандіозний, проект - це капітальний ремонт приміщення першого, найбільшого за своїми розмірами, корпусу.

  ЗВІДКИ ВІРШІ В ЇДАЛЬНІ?

  …І ось я вкотре у санаторії. Попри другу годину ночі, скрізь освітлено, наче вдень. Божа Мати-Покрова своїм сяйвом зустрічає новоприбулих, вселяє впевненість в оздоровлення; лише цього разу замість аромату пахучих півоній та червоних маків нас зустрів п’янкий аромат різнобарвних троянд. Такий сезон - маківка осені.


  Фойє оздоровниці залізничників.

  У прийомній одержала супроводжуючі документи на поселення.

  ...Вранці щойно зайшла в їдальню - доброзичливою посмішкою зустріла мене дієт-сестра Алла Вознюк. Вона слідкує за тим, щоб страви були свіжими і доброякісними. Обличчя Алли завжди сяє добротою, це людина із щирим серцем та душею. При оформленні новоприбулих розсаджує за столами не лише за віком, а й за інтересами. Дякуючи їй, майже два тижні сиділа за одним дієтичним столом з поетом-аматором Миколою Куриленком. Не лише прослухала декілька його віршів, а ще й одержала в дарунок дві збірки поезій, та ще й вірш про санаторій.

  ЖИТТЄВА ФОРМУЛА

  Лікар від Бога. Саме так можна сказати про завідуючу терапевтичним відділенням, мого лікуючого лікаря Ніну Василівну Дюг. Після тривалої розмови з нею я вкотре переконалась, що справжній медик - той, хто зцілює не лише тіло, а й душу. Доведено, що потрібне слово в слушний час може мати більший вплив на одужання хворого, ніж усі коштовні препарати разом узяті. За роки праці Ніна Василівна склала життєву формулу: увага, чуйність, розуміння і доброта, помножені на професійність, піднімають на ноги навіть важкохворих і творять справжнє диво.


  Людмила БИЧКІВСЬКА


  Ніна ДЮГ

  Вона має цілеспрямований вольовий характер. Здобувши вищу освіту у Тернопільському медичному інституті, першу посвяту у медичні працівники одержала у м. Хмельницький на станції «швидкої допомоги». Вже 15 років працює в МЦРЗ. Усміхаючись, Ніна Василівна розповідає: «Я дуже люблю свою роботу, людей і завжди ставлю себе на місце пацієнта. Буває, завітає людина, заряджена негативом. Я починаю розмову спокійно із усмішкою. І за кілька хвилин мій співбесідник теж жартує та усміхається. Ось тоді легше підступатися до боротьби із недугами».

  В усій її роботі, розмовному стилі відчувається грамотність, вміння викласти дані про нові медичні препарати, поєднуючи їх із народною медициною. А головне в характері завідуючої терапевтичного відділення - доброзичливість, відкриті навстіж серце і душа для кожного, хто заходить до її кабінету.

  «Журавлиним клином

          відлітають літа,

  Сивина засріблила

          вже скроні.

  А у серці Вашім та

          ж струна золота,

  Те ж тепло невгасиме в долонях», - на згадку мені прийшли поетичні рядки, які я продекламувала у кабінеті Ніни Дюг.

  МЕДИЧНА ЕРУДИЦІЯ

  Все своє життя лікар Людмила БИЧКІВСЬКА присвятила медицині. У виборі власної професії вона не помилилася, адже ще з дитинства всі ігри, забавки були присвячені допомозі своїм друзям, при «урятуванні» їх від видуманих хвороб вміло підбирала слова співчуття.


  Людмила БУЛАВЕНКО


  Галина МАГУЛЬСЬКА

  Свою роботу, а працює Людмила Францівна гінекологом, вона вважає дуже важливою і відповідальною, особливо сьогодні, коли серед молоді поширюється безліч досі незнаних хвороб. Якщо ближче познайомитись з її біографією, то на усьому життєвому шляху відчувається цілеспрямований, вольовий характер. Вона закінчила факультет лікувальної справи Вінницького медуніверситету ім. М.І. Пирогова. Інтернатуру проходила у Вінницькому пологовому будинку №1. Саме тут, спостерігаючи за появою на світ нового життя - як немовля вперше подає звук, його перші рухи ручками, ніжками, - Людмила Францівна безмежно раділа. І, проводячи паралелі, згадувала бабусин город, де малесенькі насінини крізь товщу землі виринали, випрямляючи свої перші ледь помітні сім’ядольні листочки. Так, це Господь Бог дає всьому нове життя для продовження роду...

  Пройшли роки, і ось - нарешті, те, про що вона мріяла: Хмільницький санаторій МЦРЗ, в якому працює вже понад 5 років. Її кабінет обладнано всім необхідним. В її роботі з пацієнтами відчувається високий професіоналізм, порядність, доброзичливість - взірець для молодого покоління медиків санаторію залізничників. Людмила Бичківська вміє завдяки своїм методикам залучити до відвертої розмови навіть дуже «замкнених» пацієнток. Медична ерудиція - ось, про що думаєш, перебуваючи на прийомі у кабінеті Людмили Францівни.

  Недаремно керівництво столичної магістралі нагородило її за віддану працю медаллю «За доблесну працю на Південно-Західній залізниці», а вручав їй нагороду начальник залізниці Олексій Мефодійович КРИВОПІШИН.

  ХОРОШИЙ МАСАЖ - КРАЩИЙ ЗА ЛІКИ

  По приїзду в санаторій у перші дні постаралась зустрітися з директором - головним лікарем Віктором Пікушем.

  Варто було лише привітатись, як керівник великого і сучасно оснащеного діагностичною та лікувальною апаратурою медичного закладу, перш за все, поцікавився, як мене розмістили та хто мої лікар і масажист. Я відповіла, що всім задоволена. Мій лікар - Ніна Дюг, а масажист - Галина МАГУЛЬСЬКА. Віктор Миколайович, усміхнувшись, сказав, що все чудово, а відносно масажиста додав: «Магульська - це поки що серед наших фахівців світило».

  І лише варто «потрапити до рук» свого масажиста, як згадала єдиного у моєму житті, серед усіх санаторіїв, масажиста - тендітну жіночку, яка родом із м. Друскінінкая (Литва). Ті ж пальчики, ті ж руки, що без втоми ходили по моїй спині, як клавішами піаніно, працювали над кожним суглобчиком хребта, шиї. Це завдяки вмінню Галини Андріївни, буквально за три сеанси усі рухи та функції правої руки, яка відмовлялася навіть писати, було відновлено. І взагалі, дні три під час масажу від болю я зціплювала зуби, та вже на четвертий день я жартувала, розповідала різні історії: болю не відчувала.

  ХТО Ж ВОНА, ЦЯ КУДЕСНИЦЯ?

  Народилася Галина Андріївна 11 серпня 1964 р. Батько - будівельник, мати - педагог. Одружена, виховує двох дітей. Після 8 класів вступила до Погребищенського медичного училища. Далі - робота у райлікарні м. Хмільник. І ось - вже завершуються 23 роки стажу у Хмільницькому санаторії залізничників. За свою високу професійність користується славою не лише у колективі, а й у великій кількості відвідувачів. Кожен намагається потрапити саме до неї. Адже хороший масаж діє краще, ніж ліки!

  ВІД РЕДАКЦІЇ

  У журналістському блокноті нашої постійної авторки Ядвіги Островської - безліч цікавих фактів із життєдіяльності співробітників МЦРЗ. Зокрема вона у власному матеріалі згадала про фахову майстерність молодшої медсестри ванного відділення Раїси КАЛАЧИК та медсестри зали аеройонізації Людмили БУЛАВЕНКО.

  «У чому ж феномен лікарів і медсестер Медичного центру реабілітації залізничників України?» - запитує Я. Островська. І дає відповідь: «У надзвичайній працездатності, безмежній любові до обраної професії, у справжньому патріотизмі, про який не говорять вголос. Бо любов до МЦРЗ тут передається вже не одним поколінням медичних працівників».

  Ядвіга ОСТРОВСЬКА, Фото автора та з архіву «Рабочего слова»
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05