РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 45 (16 листопада 2012) 

 • У пошуках туалетного права

  Оце так тема, скажете ви. Дописалося «Рабочее слово». Про туалети пишуть. Що ж, можна і на цю проблему закривати очі. Але що тоді робити із органами нюху? В таких закладах не хотілося б відчувати їдких та гнильних газів, вибачайте за подробиці. Тож давайте називати речі своїми іменами. Проблема своєчасного випорожнення - запорука відмінної роботи кишечнику, підтвердять спеціалісти. А якщо ж ще й з комфортом та чистотою, то і всього нашого організму.

  Взятися за перо спонукали враження після відвідування дамської кімнати, що розташована в районі Північних платформ Приміського вокзалу. Та про все спочатку.

  ТУАЛЕТНА ІСТОРІЯ. На вокзалі ст. Київ-Пасажирський - чотири точки туалетів, один - безкоштовний. Він працює півгодини на день, коли платні закриваються на технологічну перерву. Постанова Кабінету Міністрів з 1997 р. стверджує, що на вокзалі мають бути безплатні туалети для пасажирів. А хто не пасажир - має право платити. І коли ти перестав бути пасажиром, після поїздки, наприклад, чи коли замовив електронний квиток? Відповідь спробуй пошукай.

  До речі, у наших сусідів - росіян - туалетне право досить часто відстоюється у судах. І перемагають пасажири.

  …Якщо вдатися до цифр, то пасажиропотік на Центральному столичному вокзалі складає 50 - 70 тис. за добу, тобто приблизно два клієнти за хвилину користуються послугами ватер клозетів (water сloset - англ. водяна шафа). За час роботи одного туалету за добу його дохід становить у середньому 5 тис. гривень, у місяць - приблизно 170 тисяч. Віднімаємо затрати на оплату праці, електроенергії, води, миючих засобів і т.п., залишається 100 тисяч у місяць! Значно більше подорожніх на Приміському вокзалі, що межує із автостоянкою для міжміських маршруток.

  ЯКЩО ПІДЛОГУ ТА САНТЕХНІКУ МИЮТЬ ГАРНО ТА РЕГУЛЯРНО, на всі 100 (тисяч), то із запахом воюють по-різному: від їдких освіжувачів до відкритих навстіж вікон. І те, і інше для людини, як мовиться, з голим задом радості та й здоров’я не додає. А що вже говорити про комфорт в аспекті інтимної гігієни? Та не будемо заглиблюватись. Гроші не пахнуть.

  Повернемося до туалету, що розташовано на майданчику біля платформ Приміського вокзалу. Особливим комфортом вбиральня, як колись називали, не відрізняється: папір не у кабінках, а на «роздачі», вода - лише холодна, привітність обслуговуючого персоналу вражає: хочеться бігти або вниз, або у бік літери «М». Проте і там не краще. Звідки таке переконання?! Нижче приводимо думки представників сильної статі. «Да, дві гривні! А що ви хотіли?» - на моє німе запитання витріщилась жінка за склом. У середині - запах, вірніше, відчуття «пахучого» холоду перебиває відкрите вікно. Зате при вході до закладу гігієни та чистоти аромат, не злякайтесь, це не каламбур, - сечево-чебуречний. А ще - вищерблене дзеркало на виході із «закладу» з літерою «М», як повідомили колеги-чоловіки. Та, кажуть, на дзеркало не слід нарікати... Поряд - ятки, де торгують пиріжками. Жовтого кольору калюжі, але не від дощу. «Інтелектуали»-бомжі неподалік ділять диво-напій «Тройной». Проте і його «аромат» аж ніяк не переб’є «амбре» від місцевої вбиральні. Пейзаж не для картини столичного рівня. Що ж «Євро-2012» позаду, можна й так. І так «сойдёть»! Цікаво, хто так думає із відвідувачів?!

  Думка пасажира. Євген, 37 років, платформа Тарасівка (Київщина): Часто доводиться їздити в електропоїзді. Коли ходить мало вагонів, то і в туалетах люди їдуть. На вокзалі намагаюсь ці заклади не відвідувати. Ціна - більш, ніж за рулон туалетного паперу чи проїзд в метро. Шукаю, де дешево, хоча й «сердито».

  Думка чиновника. Кирило, 42 роки, Фастів: «До європейського рівня нам ще далеко. До речі, 19 листопада - Всесвітній день туалетів. Та святкувати його, на мою думку, можуть лише одиниці. Я часто буваю за кордоном, і хочу відзначити, що в аеропорту рівень туалетного комфорту вищий, ніж на залізничному вокзалі. А якщо вже говорити про «а як там?», то є чому повчитись. Починаючи від дизайна стін до ваз із орхідеями».

  Думка залізничника: Олександр, 26 років, Ніжин: «Культура поведінки має бути вищою, тоді й гігієна буде іншою, і рівень комфорту. І ми не червонітимемо після чергового репортажу з «місця події - із кімнати «00» на Приміському вокзалі».

  Валентина КОЛЯДА, Фото Віталія НОСАЧА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05