РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 44 (9 листопада 2012) 

 • Хто добре діагностує, той добре лікує

  Спочатку - цитата. «На охорону здоров’я держава дає тільки 3,5% внутрішнього валового продукту. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, якщо фінансування менше 6%, то охорона здоров’я взагалі існувати не може… Насправді для держави не є пріоритетом здоров’я власних громадян» - це спостереження від Олега МУСІЯ, голови Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України (газета «Сільські вісті» від 25 вересня 2012 р.) пригадалося перед початком розмови із головним лікарем Козятинської відділкової лікарні Південно-Західної магістралі Олександром КРАВЧУКОМ (на фото 1). Наше коротке інтерв’ю присвячено обговоренню нещодавніх перетворень, які відбулися у діагностичному відділенні - підрозділі цього сучасного медичного закладу.

  - Олександре Миколайовичу, попри непрості обставини, в яких сьогодні існує українська медицина, про заклад, який очолюєте Ви, важко сказати, що він відстає з точки зору удосконалення лікувально-профілактичних методик. Чи не так?

  - Погоджуюсь. Удосконаленню немає меж. За прикладом, як кажуть, не потрібно далеко ходити. Завдяки допомозі з боку начальника Південно-Західної залізниці Олексія Мефодійовича КРИВОПІШИНА для кабінету ендоскопії було придбано сучасний колоноскоп. Завдяки цьому приладу маємо можливість діагностувати на різних стадіях захворювання кишечнику. На сьогодні в ендоскопічному кабінеті понад 600 пацієнтів пройшли обстеження шлунку та дванадцятипалої кишки, та понад 100 хворим проведено дослідження товстого кишечнику.


  Акушер-гінеколог Юлія ЕТКЄЄВА.

  - Відомо, що протягом певного періоду неврологічні патології стійко переважають у статистиці захворювань і є однією із основних у спектрі причин, що призводять до інвалідності серед працездатного населення, а іноді і до летальних випадків. Хотілося б у зв’язку із цим дізнатися про новинки, які поповнили останнім часом діагностичну базу лікарні.

  - Раннє виявлення захворювань, профілактичне і кваліфіковане лікування недугів досягається завдяки сучасній апаратурі. Маємо в активі новітні електроенцефалограф, вібротестор для діагностики захворювань нервової системи. Ці прилади допомагають проводити діагностику особам, пов’язаним із безпекою руху поїздів.


  Лікар-окуліст Валентина БІЛОКУР.

  - Від лікарів можна почути таке «Хто добре діагностує, той добре лікує». Яким чином допомагаєте боротися жінкам із гінекологічними хворобами?

  - Лікарі гінекологічного відділення одними із перших на Вінниччині почали широко використовувати лапароскопію для діагностики та лікування багатьох хвороб. На сьогодні в усьому світі майже 95% від усіх гінекологічних операцій проводиться саме за лапароскопічною методикою.


  Лікар-кардіолог Діана ДЕГТЯРУК.

  - Олександре Миколайовичу, а в чому Ви бачите її переваги?

  - Мене мають зрозуміти представниці прекрасної статі. Після проведення цієї операції практично відсутній біль, тому немає необхідності призначати сильнодіючі знеболювальні препарати. За мінімальної кровотечі час перебування у лікарні після операції - у межах однієї - двох діб. Значить, є можливість швидко відновити працездатність за умов мінімального періоду реабілітації. Є і косметичний ефект, адже післяопераційні рубці на передній черевній стінці ледь помітні. До речі, на сьогодні з початку року було проведено 16 планових та три екстрених операцій. І це не межа. Кваліфікованої допомоги потребують багато жінок. До речі, наші фахівці освоїли методики з лікування безпліддя. У цьому переконалися молоді сім’ї з Козятина, Вінницької області і Києва. Між іншим, на відміну від захмарних цін у приватних клініках наша допомога не є обтяжливою для родинних бюджетів.


  Медсестра Ірина КАРМАЗІНА.

  - Отже, очолюваний Вами заклад має прекрасні перспективи щодо розвитку лікувально-діагностичної бази. Успіхів Вам і Вашим колегам!

  - Дякую за побажання! Певен, що завдяки допомозі з боку керівництва Південно-Західної залізниці та медичної служби на чолі з Євгеном Івановичем ШАЛКОВСЬКИМ нам по силах освоїти нові методики лікування багатьох людських хвороб.

  ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ

  А.П. Кізюн (м. Київ): «Сподобалось перебування в лікарні, а також професійне відношення медичного персоналу. Після операції вдалося швидко стати на ноги. Через дві години я вже самотужки могла ходити. З тієї пори пройшло вже понад три місяці і я почуваю себе дуже добре, жодних скарг та проблем на даний момент зі здоров’ям немає».

  З. Харчук (м. Козятин): «Після потрапляння в лікарню вагалася, щоб зробити лапароскопічну операцію. Адже це відбувалося зі мною вперше в житті. Але страхи були марними, все завершилось добре і швидко. Стан мого здоров’я більш ніж задовільний, зараз я почуваю себе дуже добре».

  ДЛЯ ДОВІДКИ. Фахівцями, які працюють у відділенні діагностики Козятинської відділкової лікарні, освоєно 20 методик. Ультразвукові дослідження внутрішніх органів, окремо - гінекологічні та урологічні, УЗД щитовидної залози, ехокардіографія, спірометрія та спірографія (метод дослідження функції легенів шляхом графічної реєстрації в часі змін їх об’єму при диханні), комп’ютерний автоматично проведений аналіз електрокардіограм, комп’ютерна реоенцефалографія (дослідження мозку) та реовазографія (метод діагностики, що дозволяє судити про стан периферійного кровонаповнення кінцівок, патологічні зміни судин, а саме тонус та еластичність судинної стінки).

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Фото Віталія НОСАЧА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05