РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 42-43 (2 листопада 2012) 

 • Сонячний промінчик і лагідна хвиля

  Про Анастасію ШИМАНСЬКУ наша газета писала, коли вихованка циркової студії «Жанр» з м. Бердичева потрапила до фіналу четвертого сезону шоу «Україна має талант». У свої 12 років юнка складним пластичним етюдом вразила суддів і глядачів.

  Що дало Насті це змагання? З цим запитанням ми звернулися до її мами, яка працює квитковим касиром ст. Бердичів, Ольги Анатоліївни.

  - Пройшов вже деякий час, емоції вщухли, хвилювання забулись, власні розчарування також. А залишилось те, що не придбаєш ні за які гроші. Друзі. У нас з’явилось дуже багато гарних, цікавих друзів. І спілкування з ними, їх підтримка допомагають Насті.

  - Настя мріяла про цирк з раннього дитинства?

  - Ні, знаєте, спочатку вона хотіла бути вихователькою в ясельній групі дитячого садочка. Згодом - масажистом. Сьогодні націлюємося на вступ до циркової академії.

  - А у вільний від тренувань час є чим юну душу потішити?

  - А вільного часу у неї майже немає. Хоча... Їй подобається фотографувати. Під час підготовки до шоу в Пущі-Водиці (Київ) Настя, як тільки була можливість, фотографувала: краплинка вранішньої роси, божа корівка, що ось-ось злетить, зелене листячко, що ніби дихає, та ще багато красивих моментів з життя природи.


  - Ольго Анатоліївно, як Настя потрапила до циркової студії?

  - На початку навчального року у 1-му класі тренер завітав на батьківські збори і запросив дітей у гурток. Ми вирішили відвідувати. Але мої проблеми зі здоров’ям трохи віддалили «старт» Настуні. У лютому ми прийшли до Петра Миколайовича. А вже у березні відбувся Настин дебют - це був дуже красивий номер на мотоциклах.

  КОРОТКА РОЗМОВА З ОЛЬГОЮ АНАТОЛІЇВНОЮ ДОБІГАЄ КІНЦЯ. Робота на вокзалі ст. Бердичів потребує багато уваги, зосередженості. Тому за домовленістю не довго відволікати маму ми прощаємось. І я йду на зустріч з Настею.

  Познайомившись, ми поспішаємо на тренування. Настя не йде, вона ніби повітряна кулька, летить, легенько підскакуючи. Вітається зі знайомими, щира усмішка змінюється зосередженістю...

  ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ ГЕРАСИМЕНКО чекав нас у спортивній залі. Діти, швиденько переодягнувшись, розпочали розминку. «Мама виховала прекрасну доньку! - з цих слів тренера розпочалась наша розмова. - Увага, популярність після участі у телешоу не зашкодили Насті. Вона, як кажуть, не задирає ніс. Просто тренується і ще раз тренується. Працює, пропонує свої режисерські ідеї під час постановки номерів. А конкурси та змагання лише загартували її.

  - Без чого не можна досягти успіху у цирковому мистецтві?

  - Та, мабуть, як і в будь-якому іншому виді мистецтва, без працелюбства, цілеспрямованості. Та є ще один секрет успіху, яким володіє Анастасія - 100% слухняність. З нею дуже легко працювати, тому можна досягти високих результатів. Для деяких дітей це досить важкий момент, потрібно багато часу, щоб навчити їх дисципліні, бути уважними, зосередженими. У випадку з Настею потрібно лише тренуватися. Дівчинка, на відміну навіть від деяких дорослих, знає власну мету і чіткий напрямок, який допоможе наблизити її до неї.

  Петро Миколайович запросив мене до невеличкої кімнати, де розташовано роздягальню і знаряддя, і стоси дипломів, кубків та інших нагород учасників циркової студії «Жанр». З фестивалів «Радуга», «Українська родина», «Понтійська арена», міжнародного фестивалю «Циркове мистецтво», де, до речі, Настя у 2011 р. серед лауреатів з 12 країн-учасниць зайняла друге місце.

  Я спостерігаю, як тренуються дітлахи. Настя вирізняється серед інших: струнка, мов сонячний промінчик, вона за секунди перетворюється у лагідну хвилю. Зав’язати своє тіло в тугий вузлик, перетворить у стрімку стрілу, замкнутись в коло - юнка робить все це легко і невимушено. І що дуже важливо, це їй самій подобається.

  Звертаюсь до Петра Миколайовича як мати за порадою, як зуміти направити дітей у правильне русло?

  - Своїм прикладом. У дитини на першому місці повинен бути авторитет батьків. Саме вони, а не якісь мультяшні образи, повинні бути їх героями, їх прикладом для наслідування. Зараз ситуація, на жаль, - із сумом ділиться думками тренер, - не на користь дітей. Час бізнесу, гонки за зароблянням грошей відривають батьків від дітей. Педагогіка багатьох сучасних «родителів» полягає у тому, щоб дитину одягнути, нагодувати і дати гроші на кишенькові витрати. А часу на спілкування не вистачає. Як це не банально звучить, а дитину треба вислухати, з нею потрібно розмовляти. Їй потрібно дивитися у вічі, не лише хвалити, а й забороняти у залежності від ситуації, вчити дисципліні.

  У мене був такий випадок, - продовжує Петро Миколайович, - один хлопчик майже півроку ходив, хотів записатися до студії. Я йому кажу: «Прийди з батьками». А він каже: «У тата й мами немає часу…»

  Та щоб не закінчувати на такій невеселій ноті, перевожу свій погляд на юних акробатів. «Мама виховала прекрасну доньку!» - знову крутяться в голові слова тренера. Можливо, і я колись почую таке про власних дівчат...

  P.S. До речі, дозволю ще раз нагадати, на конкурсі художньої самодіяльності, що проходив у Харкові, Настя зайняла 1 місце у жанрі «Циркове мистецтво». Вітаємо. Нову зірочку на аматорському небосхилі!

  Валентина КОЛЯДА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05