РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41 (26 жовтня 2012) 

 • Освіта без кордонів

  «Освіта без кордонів» - це міжнародна програма, в якій співпрацюють професійно-технічні училища залізничного профілю із 15 країн світу. Від України у цій програмі бере участь Козятинське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту. Про результати такої співпраці у розмові з нашим кореспондентом розповідає заступник директора училища з виховної роботи Лариса ОСІПЧУК.

  - Ларисо Василівно, як давно ваше училище співпрацює у рамках програми «Освіта без кордонів»?

  - Наше училище є учасником цієї міжнародної програми вже десять років. Ще 25 жовтня 2002 року було укладено угоду з професійно-технічним залізничним училищем міста Тренчин (Словаччина), завдяки якій ми стали активними учасниками «Освіти без кордонів». Варто зазначити, що співпраця зі словацькими колегами триває вже майже тридцять років. Перші дружні контакти з Тренчином були започатковані ще за радянських часів, але нового розвитку ці відносини набули вже після підписання угоди у жовтні 2002 року.

  - Що дає для козятинців така співпраця?

  - Перш за все відкриває нові можливості для розвитку української профтехосвіти та наближає її до європейських стандартів. Її обов’язково необхідно продовжувати та вдосконалювати. Бо саме завдяки співпраці ми маємо можливість обмінюватися досвідом щодо проведення виробничої практики для учнів споріднених згідно із сертифікатами за IES-шкалою (Міжнародний центр сертифікації Educoition Society (Лондон, Великобританія) про-фесій, відряджати своїх учнів для стажування за кордон, здійснювати широке впровадження інформаційних технологій та новітніх методик навчання. Крім того, ще у 2008 році Козятинське училище пройшло процедуру міжнародної сертифікації на підготовку робітничих кадрів з 12 професій для міжнародного ринку праці. Цей сертифікат можна отримати на 14 іноземних мовах відповідно до обраної для працевлаштування країни. Термін дії його необмежений. А наші випускники, власники таких міжнародних сертифікатів, мають відтепер порівняно із конкурентами на українському та світовому ринку праці переваги при отриманні роботи. І не тільки роботи, а й можливості для продовження навчання у залізничних навчальних закладах за кордоном. Приміром, одна з наших учениць навчалася за обраною спеціальністю у Доправній академії Тренчина, а після її завершення опановує знання в одному з університетів Словаччини. Ще одна наша учениця, маючи відповідний міжнародний сертифікат, поступила за спеціальністю у вищий навчальний заклад Австрії. А це вже перші реальні результати нашої співпраці в рамках програми «Освіта без кордонів».

  - Як багато ваших учнів проходить стажування за кордоном?

  - На жаль, їх не так багато. За роки нашої співпраці за межами України стажувалося приблизно п’ятдесят учнів. Однак вже найближчим часом їх стане більше. Якщо раніше на стажування за кордон наші учні їздили лише до Словаччини, то відтепер плануємо відряджати їх до Польщі, Естонії, Росії. Саме до тих навчальних закладів, з якими ми розвиваємо співпрацю. Зокрема це залізничний технікум зв’язку в Познані, будівельно-індустріальний професійний ліцей у Санкт-Петербурзі та Сілламяеське професійне училище (Естонія). Перші з них поїдуть туди вже до кінця року.

  - На стажування за кордон можуть поїхати учні всіх професій, які готує ваше училище?

  - Ні. Поки що ми не маємо можливості відправляти всіх бажаючих. Від нас їдуть ті, хто навчається на помічника машиніста, а також майбутні оператори комп’ютерного набору та обліковці, які стажуються за програмою «Транспортна логістика». Фахівців з логістики наше училище самостійно зможе готувати вже найближчим часом. Що стосується помічників машиністів, то в Доправній академії міста Тренчин вони отримують добру практику, бо мають можливість тренуватися на сучасних тренажерах. Там вони відпрацьовують навички в умовах наближених до реальних. У нас в училищі таких тренажерів немає.

  - На який термін учні їдуть на стажування?

  - Зазвичай це півтора - два місяці. За цей період вони там не лише навчаються і проходять виробничу практику, а й мають можливість краще вивчити країну. Для цього приймаюча сторона організовує їм екскурсії до цікавих та історичних місць.

  - Чиїм коштом проходить таке стажування?

  - Кошти надає відповідний фонд сприяння освіти, що діє у рамках програми «Освіта без кордонів».

  - Для тих, хто виїздить за кордон на стажування, чи є обов’язковим знання іноземної мови?

  - Бажано, щоб учень володів однією з іноземних мов, хоча б на розмовному рівні. Що ж стосується навчання, то словацькі викладачі вільно спілкуються російською. То ж проблем тут не виникає.

  - Чи проходили стажування у Козятин іноземні учніі?

  - Звичайно. За ці десять років співпраці словацькі колеги не лише приймали наші делегації, а й приїздили до нас. Останній раз вони були тут у травні минулого року. До Козятина приїхали на стажування шість учнів Доправної академії з Тренчина, які навчалися за фахом «Транспортний логіст». Разом з ними приїхали й два викладачі академії для обміну досвідом. Ми ж були у них наприкінці минулого року. Крім того, наші викладачі впродовж останнього року виїздили на семінари до Німеччини та Естонії. Участь у таких семінарах, безумовно, допомагає педагогам збагачувати свої професійні знання, вдосконалювати їх, застосовуючи потім у роботі. Переймаючи досвід європейської освіти, ми намагаємося розширити рамки можливостей наших випускників, щоб вони могли відчувати себе захищеними як в Україні, так і за кордоном.

  - Дякую за цікаву бесіду.

  Анатолій САДОВЕНКО, Фото Віталія НОСАЧА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05