РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 40 (19 жовтня 2012) 

 • Зірки та зірочки на аматорському небосхилі

  Аматорські колективи Південно-Західної залізниці в огляді-конкурсі народної творчості працівників залізничного транспорту України отримали 11 нагород. Власними враженнями від конкурсу ділиться кореспондентка газети «Рабочее слово».

  ПРАЦЮЮТЬ НА ОБ’ЄДНАННЯ

  Підбивати підсумки таких грандіозних заходів, як огляд-конкурс народної творчості працівників залізничного транспорту України у Харкові, - справа суб’єктивна і певною мірою невдячна. Наприклад, глядачам сподобався виступ Вадима Свінціцького, соло на скрипці, а журі до душі була гра на саксофоні Ярослава Цися. Щороку перед нами постає картина: задоволені глядачі, скептично налаштовані учасники, яким не дісталось нагород, та журналісти, які не побачили нових номерів. Очевидно, ідеальні фестивалі існують, проте вони потребують від організаторів, насамперед в дирекціях залізничних перевезень, дуже ретельної підготовчої роботи і надчутливих «уловлювачів» сучасних настроїв, які змінюються з шаленою швидкістю.


  Те, що такі конкурси потрібні і вони допомагають об’єднати залізничників, ні в кого не викликає сумніву.

  «Наш конкурс уже став доброю традицією. Він проходить всьоме і саме на Слобожанщині. З кожним роком фестиваль набирає популярності. Адже такі заходи проводяться з метою подальшого розвитку та популяризації аматорського мистецтва, культурної спадщини та виявлення обдарованих, талановитих особистостей. А залізничники завжди уміли працювати і відпочивати. Без їхньої участі не проходить жодне свято на залізницях», - сказав, відкриваючи фестиваль, голова журі, начальник головного управління з питань кадрової та соціальної політики Укрзалізниці Михайло Головацький.

  Незважаючи на усміхнені обличчя конкурсантів, атмосфера фестивалю була досить напруженою. Адже кожна залізниця намагалась бути кращою та розкрити якомога повніше свій талант. Заповнена зала Будинку науки і техніки залізничників також тримала напругу, адже у кожного глядача були свої фаворити, за яких він вболівав.

  Першими розпочали свій виступ представники Донецької залізниці. Залізничники столичної магістралі виступали цього дня третіми. До слова, якщо в минулі роки фестиваль проходив протягом одного дня, то цього року він був поділений на два, що позитивно вплинуло на учасників. Щоправда, додалось роботи організаторам. Але потрібно віддати належне харківським залізничникам, вони успішно справились із цією почесною місією.

  НЕПОВТОРНО І ЩИРО

  Південно-Західна залізниця була представлена на конкурсі 17 концертними номерами. Всі вони різнилися своєю неповторністю, вражали оригінальністю та високим рівнем виконання. Розпочався виступ наших артистів номером духового оркестру Будинку науки і техніки Жмеринської дирекції, який є її візитівкою. Під керівництвом Олега ОРИЩУКА вони виконали попурі мелодій на музику композитора А. Петрова (2 місце).

  Варто зазначити, що всі музичні колективи столичної магістралі були представлені на достойному рівні. Цікаво і, як завжди, емоційно виступили «Коростенські музики», ст. Коростень (2 місце) та ансамбль «Ретро-класік», ст. Жмеринка (3 місце). Репертуар цих колективів складають українські, народні, ігрові композиції. Високий рівень виконання як народних, так і оригінальних творів додавав прихильників самодіяльним артистам, і вони щиро аплодували, особливо керівнику гурту «Коростенські музики» Анатолію Стужуку. Адже дуже підкуповує його стилізована виконавча манера.

  Учасники конкурсу в номінації вокальні ансамблі класичного жанру чоловічий вокальний ансамбль «Ad libitum» Будинку науки і техніки ст. Конотоп захопили своїм виступом всіх присутніх (3 місце). І хоча цього року не перше місце, та глядачі були вдячні артистам за майстерне володіння голосом та прекрасну манеру виконання.

  Цьогорічний фестиваль був особливим для учасників Південно-Західної залізниці. Він відкрив нові імена і приніс два 1 місця. Це учасниця вокального жанру Антоніна Якобчук (на фото), ст. Козятин, яка одержала диплом за пісню М. Мозгового на слова Ю. Рибчинського «Минає день, минає ніч», та молода талановита дівчинка, донька залізничниці Настя Шиманська, ст. Козятин за виконання циркового номера «Ліана». Тож на зірковому олімпі Південно-Західної магістралі з’явилися дві зірки.

  Заслужена хорова капела управління Південно-Західної залізниці виконала українську народну пісню «Сусідка», яка принесла їй 3 місце.

  Чимало овацій отримав виступ соліста інструментального жанру Ярослава Цися (2 місце). Він викладач клубу Медичного центру реабілітації залізничників Хмільник. Також схвилював професійний спів Вадима Куколевського, ст. Жмеринка (2 місце). Його виконання пісні М. Сингаївського «Чорнобривці» додало позитивних емоцій і журі, і глядачам.

  Сюрпризом цього вечора стали й запальні ритми «Румби», які виконали учасники хореографічного колективу Будинку науки і техніки ст. Жмеринка, Єлизавета Гриценко та Олександра Прохорова вибороли (2 місце). Яскравий, динамічний, водночас ніжний і чуттєвий - так можна охарактеризувати виступ учасників гурту «Струни серця», ст. Козятин (2 місце), які завойовували прихильників та поціновувачів співочого таланту. Його керівник Тетяна Коломієць не приховувала радості від того, що вони увійшли до когорти переможців. Зазначу, що цьогорічний виступ залізничників столичної магістралі був добре продуманий з точки зору режисури та сценічного оформлення. Особливо це сто-сується заключного номеру. До того ж вдалою була робота ведучого концерту Володимира Дудіка.

  НЕ ТІЛЬКИ ПРАЦЯ…

  Два дні огляду-конкурсу народної творчості працівників залізничного транспорту України пройшли досить непомітно. Тож по закінченню урочиста церемонія нагородження була логічним завершенням цього дійства. Призерами були представники всіх залізниць, яких відзначили дипломами і грошовими винагородами.

  Серед найбільш талановитих учасників, котрі під час фестивалю продемонстрували гідний рівень майстерності, можна відзначити Львівську, Одеську залізниці. Знайшли свої нагороди артисти хореографічного, циркового та театрального мистецтва з інших залізниць. Спільними зусиллями учасники конкурсу показали, що залізничники можуть не тільки працювати, а й своїм талантом приносити радість.

  ДОДОМУ - В «ПІСЕННОМУ ВАГОНІ»

  За дві години до відходу поїзда з Харкова на Київ делегація самодіяльних артистів Південно-Західної магістралі на Харківському вокзалі влаштувала такий собі, як мовиться, позаплановий концерт. І зробили вони це таким чином, що зацікавили практично всіх пасажирів, які того вечора поспішали на поїзд. Вони хоч на хвильку, але зупинялись послухати талановиту гру музикантів. Відчувалось, що всі хвилювання закінчились, і тепер музика могла лунати ще сильніше, від душі.

  Дорогою до столиці лунали пісні, бо для справжніх артистів любов до творчості не обмежується ані місцем знаходження, ані часом. Адже пісні, як і творчості в цілому, не скажеш «до побачення», вона залишається з тобою. Поведінку самодіяльних артистів, які завершили свою участь у нинішньому фінальному конкурсі-огляді, можна зрозуміти. Позаду - фінальне дійство, напружена робота і два дні хвилювань.

  ПРЯМА МОВА

  Алла Дронова, начальник служби кадрової та соціальної політики:

  - Те, що журі присудило 11 нагород Південно-Західній залізниці - це наслідок діяльності всього колективу столичної магістралі. І, без-перечно, все що зроблено з любов’ю, відчувається відразу. Нам дуже приємно, що ми одержали стільки нагород. Крім того, вважаю справедливим відзначити підтримку з боку керівництва столичної магістралі, особливо начальника Південно-Західної залізниці Олексія Мефодійовича Кривопішина. Сприяла якісному виступу колективів й участь у підготовці аматорів дорожньої профспілки. Однак ми знаємо свої недоліки, і те над чим потрібно працювати. Сподіваюсь, що наступного року наші самодіяльні артисти виступлять ще краще.

  Тетяна КОЛОМІЄЦЬ, керівник гурту «Струни серця»:

  - Ми до нагороди, яку отримали на цьогорічному огляді-конкурсі, йшли майже десять років. Відчуття радості не передати. Нам до цих пір не віриться, що ми перемогли. Тепер повертаємося додому, де ще з більшим натхненням почнемо працювати над новим репертуаром.

  Анатолій Стужук, керівник гурту «Коростенські музики»:

  - Минулого року ми перший раз брали участь в огляді-конкурсі. Тоді ми теж були переможцями. І після нього у нас з’явилося багато друзів. Цьогоріч, впевнений, друзів і прихильників ще додасться. Такі фестивалі - як ковток свіжого повітря. Наша мета - показати людям, що життя, як би там не було, прекрасне, воно варте того, аби приносити людям і власне собі радість.

  Ольга ЛИХАЧОВА, Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ, Київ - Харків – Київ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05