РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 40 (19 жовтня 2012) 

 • Шанована за працю, поважна за віком

  Старість - не радість, свідчить народна мудрість. І дійсно у людей поважного віку, інвалідів, мало радості у наш час. Та все ж трапляються й щасливі дні. Був такий нещодавно й у Зої ПОСТОЮК - ветерана залізниці, яка у свій час 35 років пропрацювала прийомоздавальником вантажу та багажу на ст. Вінниця. До того ж Зоя Микитівна є учасником Великої Вітчизняної війни. Її нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни». А сьогодні уже на пенсії.

  Доля невблаганна: Зою Постоюк лікарі визначили як інваліда другої групи.

  Хоч Зоя Микитівна уже давно на заслуженому відпочинку, та про неї, як і про інших ветеранів, не забувають в колективі, де вони трудились. Голова профспілкового комітету ст. Вінниця Станіслав СЕМЕНЮК (на фото) днями провідав колишню працівницю, подарував їй квіти, вручив грошову допомогу та поліс на безкоштовне лікування у вузловій залізничній лікарні.

  - Для мене сьогодні дійсно щасливий день, - зізналась Зоя Микитівна. - І гроші не зайві, і поліс потрібен. Але головне, що мене не забувають у колективі, якому я віддала усе своє трудове життя. І хоч уже понад тридцять років на пенсії, мене не забувають. Часто провідує Станіслав Дмитрович, інші працівники станції. Для мене, одинокої старої людини, така підтримка дуже важлива. За це я дуже вдячна.

  Грошову допомогу від первинної профспілкової організації ст. Вінниця до Дня людей поважного віку також отримала ветеран залізниці Зоя ГРИЦЮК. Зоя Архипівна чверть віку трудилась на станції, а загальний трудовий стаж склав 35 років. На сьогодні вона хворіє, тому матеріальна та моральна підтримка їй вкрай необхідна. Потребують її й інші ветерани.

  - Ми плануємо, - розповідає голова профкому, - надати грошову допомогу окремим нашим ветеранам до Дня залізничника, також до Дня інвалідів. Знаходимо можливість, щоб і на інші свята підтримати морально і матеріально наших колишніх працівників, які чимало зробили у свій час для нашої залізниці і станції зокрема, а тепер перебувають на заслуженому відпочинку.

  Таке ставлення до ветеранів у колективі ст. Вінниця заслуговує на повагу. Важливо, щоб і в інших залізничних підрозділах так само чуйно ставились до своїх колишніх працівників, адже вони це заслужили.

  ВІД РЕДАКЦІЇ

  Доля людей пенсійного віку не потребує додаткового коментування - обкрадені, обдурені, зневажені. У більшості випадків так і відбувається. Проте у наш час лише на залізничному транспорті до людей, які вийшли на заслужений відпочинок, збережено благочинність. Добродій, добродійка, людина поважного віку - так до наших читачів і читачок звертаємося в своїх матеріалах ми, журналісти. Принагідно нагадаємо, чи доцільно користуватися словом перестарілий?

  Серед значень, які має український префікс пере-, звернімо увагу на те, що властиве словам переспілий, передержаний. Отже, є спілий огірок, спілий помідор і відповідно - переспілий. І аналогічно - старий, від якого походить дієприкметник перестарілий. Такий відтінок має й престарілий, що вживається (як і перестарілий) у побутовому мовленні, в пресі. Однак ці слова використовувати не варто, бо ними можна образити літніх людей.

  Людина ПОВАЖНОГО ВІКУ. Як кажуть, вповні зрозуміло і, головне - не образливо.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05